Олімпійські ігри в Токіо: чи врятує вакцинація

Поміж жахливою пандемією та глобальною боротьбою за вакцини доля цьогорічних Олімпійських ігор оповита невизначеністю.

Минулого листопада, за три тижні до того, як перші дози вакцин стали загальнодоступними у Сполученому Королівстві, президент Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томас Бах заявив, що він сподівається, що ефективна вакцина допоможе Іграм відбутися безпечно.

Тривалість кампанії до січня 2021 р., і організатори можуть не мати змоги покладатися на розповсюдження вакцини так, як вони могли сподіватися, оскільки затримки з доставлення перешкоджали процесу розгортання кампанії з вакцинації, особливо в Європі.

"Я думаю, що у багатьох людей було глибоке переконання, що як тільки винайдуть вакцину та почнеться кампанія щодо щеплень, це справді означатиме кінець коронавірусу, і що внаслідок цього ми побачимо, що швидкість передачі почне падати, речі стануть більш контрольованими, і ми будемо повертатися до більш звичного способу життя", - розповідає Джейсон Кіндрачук, експерт-інфекціоніст з Університету Манітоби в Канаді, CNN Sport. "Річ у тому, що навіть при хорошому впровадженні вакцин у ряді регіонів світу ми маємо проблеми із затримкою передачі".


Спортсмени із задоволенням чекають своєї черги

Під час конференц-дзвінка у середу Бах також заявив, що організатори "докладуть великих зусиль", щоб "учасники та відвідувачі Олімпіади прибули (у Токіо) вакцинованими", одночасно відкинувши припущення про те, що вакцинація буде обов'язковою для спортсменів. 

Там, де учасники Олімпійських ігор потрапляють до пріоритетного списку вакцин, ймовірно, буде предметом суперечок. Серед спортсменів загальний настрій полягає в тому, що вони готові чекати.

"Я думаю, що всі - наскільки я можу зрозуміти в команді США - знаходяться на одній стороні", - розповідає стиліпчезер Колін Квіглі, яка виступала на Олімпійських іграх у Ріо у 2016 році. "Так, ми хочемо зробити щеплення, щоб мати можливість спокійно їхати на Ігри та мати змогу безпечно проводити Олімпійські ігри, але ми також усвідомлюємо, що ми не перші в списку.

"Багато людей, людей похилого віку та людей, які працюють у продуктових магазинах, працюють викладачами та лікарнями - усі ці люди, які перебувають на передовій, вони точно будуть перед нами. Ми всі досить молоді, здорові люди. І ми просто будемо чекати своєї черги. Я відчуваю, наскільки ми цього хочемо, ми розуміємо, що не будемо першими в черзі. І я думаю, що у всіх все в порядку з цим."

Колін Квіглі (праворуч) виступає у фіналі на 3000 метрів з перешкодами на Олімпійських іграх у Ріо-2016.


Можуть також існувати логістичні перепони щодо вакцинації спортсменів у глобальному масштабі - особливо з огляду на те, як доступ до вакцин, часто пов’язаний з рівнем національного фінансового забезпечення.

"У нас вже є проблеми в регіонах з високим рівнем доходів, коли ми намагаємось розгортати вакцини в районах, які придбали мільйони доз, і намагаємося зрозуміти: як насправді націлити людей на людей з високим рівнем ризику проти тих, хто, можливо, не потрапляє в політичну сферу цієї сфери захворювання високого ризику? " - каже Кіндрачук.

"Тоді ви починаєте дивитись на інші країни світу з середнім або низьким рівнем доходу - вони навіть не в змозі подумати про те, як буде виглядати вакцинація через логістичні проблеми, проблеми зберігання і той факт, що більшість доз вже викупили найбагатші країни світу".

Зателефонувавши щодо питань розповсюдження вакцин, МОК вказав на заяву, опубліковану у вівторок, в якій викладається "набір контрзаходів Covid-19", який буде впроваджено під час Ігор, включаючи "імміграційні процедури, карантинні заходи, тестування, засоби індивідуального захисту, відстеження контактів та щеплення".

"Вакцини - це один із багатьох інструментів, доступних у наборі інструментів, які слід використовувати у відповідний час та відповідним чином", - йдеться у повідомленні.

"МОК продовжує наполегливо підтримувати пріоритет вакцинації вразливих груп, медсестер, лікарів та всіх, хто охороняє наші суспільства. "МОК співпрацюватиме з НОК [Національними олімпійськими комітетами], щоб заохотити та допомогти своїм спортсменам, посадовим особам та зацікавленим сторонам зробити щеплення у своїх країнах, відповідно до національних вказівок щодо імунізації, перед тим, як вони поїдуть до Японії.

"Це сприяє безпечному оточенню Ігор, але також з поваги до японців, які повинні бути впевнені, що робиться все для захисту не тільки учасників, але й самого японця".


Організатори Tokyo 2020 запевнили, що вони "повністю зосереджені на проведенні Ігор цього літа"

Поки тривають заходи щодо безпечного проведення Олімпіади, організаторам також довелося скасувати звіти про те, що Ігри будуть взагалі скасовані.

Минулого тижня газета Times з посиланням на неназваного високопоставленого члена панівної коаліції заявила, що влада Японії приватно дійшла висновку, що Олімпіада не може продовжуватися на тлі пандемії - доповідь, зазначена МОК як "категорично неправдива".

Тим часом організатори Tokyo 2020 запевнили, що вони "повністю зосереджені на проведенні Ігор цього літа".

На пресконференції в середу Бах повторив, що МОК "впевнений" у безпечному проведенні Ігор.

"Ми не спекулюємо на тому, чи відбудуться ігри, ми працюємо над тим, як будуть проходити Ігри", - сказав він, додавши, що "цієї зими міжнародними федераціями організовано понад 7000 спортивних заходів ... і жодне з них не перетворилося у гарячу точку зараження".

Тим часом фінальний захід кваліфікації з художнього плавання напередодні Олімпіади, який повинен відбутися в Токіо в березні, відкладений до травня на тлі обмежень на поїздки в Японію, оголосили в четвер організатори.

Захід, який спочатку запланували з 4 по 7 березня у Токійському центрі водних видів спорту, також повинен був бути подвійним як олімпійський випробувальний захід із запровадженими контрзаходами Covid-19.  

за матеріалами CNN

 


29.01.2021 591
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

954
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1960
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2831
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3466
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3675
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5672

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3910 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455