Олена Кулик: Якщо є рай на землі, то це — Емірати


 

Переможниця конкурсу від будівельної компанії «Мельник» та «Репортера» Олена Кулик нещодавно повернулася з відпочинку в Об’єднаних Арабських Еміратах.

 


Нагадаємо, саме путівка на двох до ОАЕ була головним призом вікторини, яка цілий рік тривала серед читачів газети.

— Пані Олено, як враження?

—  Дуже позитивні, ніби побувала у казці. Це взагалі була моя перша поїздка за кордон, та ще й так далеко. Ми тиждень провели у Шарджі — це сусідній емірат з Дубаями, мали екскурсію в ті ж Дубаї, а ще я їздила на сафарі по пустелі. Скажу зразу, мене найбільше вразили їхні дороги, з доб­рих доріг, напевно, дивуються всі українці. Траси, як дзеркало, розв’язки багаторівневі, машина іде зі швидкістю 160 км і жодної тряски.

— Коли у травні ви виграли путівку, то казали, що не маєте закордонного паспорта і не знаєте, з ким поїдете…

—  Все вирішилося дуже прос­то. Паспорт зробили терміновий, а їхала з мамою, зробила їй такий подарунок. До речі, коли я прийшла додому і сказала, що виграла подорож, та не повірила, мовляв, десь тут має бути підступ. Переконали її лиш усі зібрані документи. До речі, з оформленням путівки взагалі ніяких проблем не було. Все на себе взяла Оксана Мельник, ми їй тільки скинули на електронку копії паспортів і фото. Потім зустрілися і вона передала все потрібне. І вже 28 червня ми вилетіли з Києва.

— Їхати не боялися, все ж таки країна з суворими правилами, інша мова?

—  Трошки острах був, але нам з путівкою зразу дали брошурку з порадами. Для прикладу, що варто закривати плечі і коліна, не вживати на вулиці спритне і так далі. В аеропорту нас чекав трансфер з готелю. Готель чудовий, у номері ергономічні ліжка, кондиціонер. З балкона вид на басейн, за кілька метрів уже Перська затока. Мова також не проблема — початкової англійської вистачає, дехто з персоналу знає кілька слів по-російськи. Пам’ятаю, як нас у супермаркеті на касі вітали «о, рускіє».

— Не переконували, що ви українці?

— Та намагалися, але це їм ні про що не говорить, наших там ще не дуже знають.

— Кажуть, Емірати славляться своєю архітектурою?

—  Так, це справді вражає. Ми мали екскурсію у Дубаї, власне дивилися на всю цю архітектуру. Були біля найвищого будинку світу — Бурдж Халіфа, він має 828 метрів і складається з 162 поверхів. Біля нього, до речі, є музичні фонтани і, як нам казали, вони можуть «витанцьовувати» біля тисячі композицій. Один такий танок ми бачили — під пісню Уітні Х’юстон з «Охоронця». Словами це не передати. Знаєте, цікаво, що там кожен будинок по-своєму оригінальний. Про дороги я вже казала. Автобусні зупинки у них закриті і з кондиціонерами. Хоча там автобусами їздять хіба туристи. Місцеві, особливо громадяни Еміратів, всі на машинах. І ви б бачили на яких. Кажуть, що там машину, якій більше 10 років, взагалі не реально зареєструвати.

— Так добре живуть?

—  Вражає ставлення влади до людей. У них власне громадян Еміратів всього 15 % з усього населення. Решту — це до них їдуть на роботу з інших азійських країн — філіппінці, малайці, тайці. Наскільки нам розповідали, самі громадяни працювати не дуже хочуть і зараз держава намагається їх заманювати на державну службу. Працювати три дні на тиждень по чотири години за зарплату у 27 тисяч доларів. Ще плюс, якщо ці громадяни живуть на власній віллі, то світло і вода для них безкоштовні, не кажучи уже про освіту та медицину. Якщо громадянин хоче одружитися з громадянкою, то йому держава ще й дає гроші, аби він сплатив калим. А ці калими залежать від статусу родини і починаються від 100 тисяч доларів.

— Дорогі дружини…

—  Так, у них ще кілька років тому було популярно привозити собі жінок з інших країн, так би мовити «дешевших». А тепер для цього потрібно звернутися в якусь державну структуру і отримати навіть не дозвіл, а рекомендацію. Якщо держава не радить, то ти, звісно, можеш одружитися і тобі за це нічого не буде. «Нічого» — це у прямому сенсі слова, ніякої безкоштовної води, світла і так далі. До речі, у них там і розлучитися дуже просто, вивів жінку на вулицю і тричі сказав: «ти мені не дружина». Щоправда, ти все одно маєш її утримувати до кінця життя.

— Щось їхні жінки не у найкращому становищі?

—  Це як з якого боку подивитися. От з 12 років вони мали б закривати обличчя, робити це чи ні вирішує спочатку батько, а потім чоловік. Так саме, як і те, чи дозволяти їм працювати. А з іншого — всі вони мають власні машини. По понеділках у них в магазинах жіночі дні, ви б бачили тільки, які речі вони купують, — все дизайнерське. Здавалося б, нащо воно їм, якщо і так ходять в абаях — це такі чорні накидки. Але то зовсім інша ментальність. У нас жінка гарно вдягається і фарбується, коли іде в люди, а вдома перед чоловіком може роками ходити у старому халаті. У них же — прикрашаються для чоловіка.

— А як до наших жінок там ставляться?

—  Дуже доброзичливо, жодних косих поглядів. Ми, до речі, питали екскурсовода, чи тут жінка увечері може сама прой­тися. То він відповів, що якби вона йшла мало не гола по темному провулку, а назустріч гурт чоловіків, то ті б перейшли на інший бік вулиці. Там всюди камери, а проблем нікому не треба, закон у них суворий.

— Наскільки?

—  Скажімо, якщо у цьому місці зупинку заборонено, то які б ти гроші не пропонував таксисту, він тут не стане. Показовий випадок, про який нам розказували, — минулого року англійська пара захотіла кохання на пляжі, і їх зловили за цим ділом. Дали по шість років тюрми. В основ­ному за те, що вони не були одружені. Розказували нам і про російську туристку, яку оштрафували, бо ковтнула на вулиці води з пляшки. А тоді якраз був Рамадан — їсти чи пити в цей час на вулиці не можна.

— Після всього побаченого Україна як сприймається?

—  Просто до сих пір не можу собі передумати, як у них там все продумано, все для людей. Взяти хоча б громадські туалети, річ банальна, але, що не кажіть, необхідна. Там вони всі безкоштовні і автоматизовані. А у нас…

Якщо і десь є рай на землі, то це Емірати, я вже собі вирішила, що на наступний рік назбираю грошей і знову поїду саме туди.


22.07.2013 1311 2
Коментарі (2)

Мирон 2013.07.20, 16:08
Добре там де нас нема !
до васі... 2013.07.20, 13:37
МАЛАДЄЦ!якщо хтось хоче розвалити,або обікрасти державу звертайтеся до опозиції.особливо до тих,хто зборища провадить в лісах і обовязково звернутися до головної соньки золота ручка КАПІТЕЛЬМАН-вана паробить усьо!будете бідні як церковні миші і в капелюсі.
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466