Олександр Поясик: Вірю у щасливе майбутнє Коломийської ОТГ

Доброго дня, розкажіть про себе? Чим займаєтеся в житті?


Доброго дня, мені  35 років, народився, і все життя, окрім студентських років, прожив в Коломиї. З 2012 займаюся підприємницькою діяльністю у сфері поліграфії, виготовляю пластикові картки. Одружений. Виховую донечку.


Розкажіть про роботу депутатів міської ради, в чому вона полягає? Скільки за цю роботу платять?


Дозвольте почну з другого питання. Робота депутата міської ради не оплачується взагалі, все на громадських засадах. Направду багато людей думають, що депутати отримують зарплату, але це не так. Кожен депутат має якесь основне місце роботи, де заробляє на життя. В цьому скликанні є підприємці, вчителі, управлінці…

А от щодо роботи депутата, то це справді робота, яка займає багато часу, депутати в сесійній залі проводять, мабуть, відсотків  10 від часу, а може й менше. Основна робота - з людьми, в постійних комісіях при міськраді, багато роботи з документами: підготовка депутатських запитів і звернень. Перед сесією потрібно проаналізувати і вивчити цілу купу документів, а тоді вже робота в залі і прийняття рішень.

Дуже багато кандидатів у своїх програмах пишуть про те, що вони змінять, але насправді від одного депутата мало що залежить. Для прийняття позитивного рішення потрібно мати 18 голосів, тому треба ще, як мінімум, 17 депутатів переконати в правильності і необхідності того чи іншого рішення. Це досить складний процес.


Чому Ви вирішили стати депутатом? Від якого округу Вас обрали?


Депутатом вирішив стати для того, щоб особисто брати участь в позитивних змінах у рідному місті. Доля звела мене з молодими і амбітними людьми - з командою «УКРОПу». А потім робота на окрузі. Мене було обрано депутатом від 13 округу, це мікрорайон Лисенка і ще кілька вулиць.


Тобто вся Ваша робота зосереджена на цьому окрузі?


Ой, ні! Це далеко не так. Тодішнє законодавство було таким, що деякі округи отримали по два депутати, а деякі - жодного. В той час я став головою ОСББ на вулиці Коновальця, яка не мала свого депутата. Тому я фактично працював на два округи. 


І що Вам вдалося зробити на цих округах?


Ну, я вже говорив, робота в міській раді - це командна робота. Нам з моїм товаришем і однопартійцем Ігорем Костюком вдалося налагодити нормальні робочі відносини зі всіма, без винятку, фракціями в міській раді. У 2016 році нам вдалося закласти в бюджет і реалізувати завершення робіт по укладанню тротуарної плитки на вул. Лисенка, 30.

Потім кілька років за моєю пропозицією виділялися кошти на асфальтування заїзду до ЗОШ №2 та ДНЗ 11, міжбудинкових проїздів біля будинків по вул. Лисенка 6,10,12. Щоправда, ці роботи були реалізовані лише в цьому році, але ж головне результат. З обласного бюджету за допомогою наших колег з обласної ради вдалося відновити харчоблок в  тому ж ДНЗ 11, провести ремонт в  прийомному відділенні Госпіталю ветеранів війни. Ігор Костюк кілька років працював над залученням міських коштів на капітальний ремонт дороги і тротуарів у військовому містечку. І це нам вдалося: ОСББ «Дружній двір», де головує мій брат – Андрій Поясик, ми змогли включити в програму підтримки ОСББ ПРООН. Замінили вікна і двері в під’їздах, електрощитові, встановили омофони, при чому самі мешканці оплатили лише 10% від вартості цих робіт, решту покрило місто і міжнародні організації.

В моєму ОСББ «Надія-12» теж замінили всі вікна в під’їздах і змогли компенсувати 70% їх вартості з міського і державного бюджетів. За нашої ініціативи було встановлено 3 дитячих майданчики на вул. Лисенка, Коновальця, Чайковського, а також лавочки в мікрорайоні Чайковського. В цьому році мені та однопартійцям вдалося отримати фінансування на відновлення спортивного майданчика та асфальтування міжбудинкових проїздів біля будинків №19,21 по вулиці Коновальця та будинку №45 по вулиці Валова. Через карантин ці роботи переносилися, але міський голова пообіцяв, що в кінці вересня – на початку жовтня вони розпочнуться і в цьому році будуть завершені.  Тож дуже чекаємо на виконання даної обіцянки.

Хочу окремо наголосити, окрім кількох дрібних проєктів, всі роботи на окрузі здійснюються виключно за кошти платників податків! Направду, працювати й сплачувати податки зараз дуже  важко. Честь і уклін всім платникам податків!


Багато людей вважають, що до міської ради йдуть задля власного збагачення, чи справді це так? І чи так легко в міській раді збагатитися?


Напевно, якщо задатися такою ціллю, то можна лобіювати якісь свої бізнес-інтереси, але мене це абсолютно не цікавить. Навпаки, коли почалася епідемія коронавірусу, я друкував пластикові посвідчення для проїзду на автобусах безоплатно. До речі, як виявилося, працівників критичної інфраструктури (людей, які забезпечують життєдіяльність міста) у нас близько 4 000 осіб, саме стільки посвідчень ми виготовили.  Мій бізнес досить специфічний,  тому лобіювати його в міськраді неможливо в принципі.


Так, а чому саме партія «ЗА МАЙБУТНЄ»?


Ну, дивіться, я пропрацював з цією командою 5 років, ми налагодили дуже тісні, навіть дружні відносини з Олександром Шевченком, Миколою Палійчуком з багатьма нашими колегам по області. І коли постало питання знову брати участь у виборах, то наш вибір був однозначним - залишатися в команді. А оскільки УКРОП не бере участі у виборах взагалі, то ми всією командою перейшли в «ЗА МАЙБУТНЄ», це такий собі ребрендинг: команда та ж, просто назва інша.

Зараз дуже часто нас звинувачують, що ми партія олігарха, але я вам відкрию секрет, що, на жаль, у нас всі без винятку партії пов’язані з олігархами.  Повірте мені, що ані при прийнятті міського бюджету, ані призначення стипендій спортсменам, ані виділення землі під інвестиційні проєкти чи ділянок воїнам АТО, жодного разу будь-який олігарх не пробував вплинути на наше рішення.


Якщо громада довірить Вам мандат, які плани на наступну каденцію?


В пріоритеті для нашої команди - прості й зрозумілі речі. Перше, як не банально це звучить, це дороги. Зараз дуже активно ведеться робота в цьому напрямку, потрібно втримати темп і нарешті зняти це питання. Друге, це міжбудинкові проїзди, потрібно зробити кожне подвір’я комфортним. Третє, це підтримка ОСББ, повірте, я дуже добре знаю, як нелегко утримувати будинок, якому 50 -60  років, місто мусить підкладати плече.


Щоб ви хотіли сказати нашим читачам наостанок?


Хотів би наголосити, що місцеві вибори не менш важливі від парламентських чи президентських. А якщо для вас важливий комфорт у рідному місті, то місцеві навіть більш важливі. Не політизуйте, обирайте перевірених ініціативних людей. А по завершенню виборів – тримайте діалог з депутатом: спонукайте до дій, підказуйте, радьте. Тільки так можна справді досягнути позитивних результатів.

партнерський матеріал


23.10.2020 741
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

955
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1961
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2832
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3467
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3676
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5673

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3911 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455