Олександр ДЕМ’ЯНЧУК: «Важливо не просто повернути професійний футбол, а вибудувати цілу систему»

 

/data/blog/67129/7f4e09e479854f782b076c443ff9959e.JPG

 

«Ініціативна група з відродження професійного футболу на Прикарпатті» виступає за перезавантаження футбольної влади. Про проблеми та перспективи наймасовішого ігрового виду спорту на теренах Івано-Франківщини «ГК» поспілкувався з футбольним активістом та дитячим тренером Олександром ДЕМЯНЧУКОМ.

 

- Яку позицію займає «Ініціативна група з відродження професійного футболу на Прикарпатті» щодо нещодавньої заяви ІФФФ? Чи справді її неправильно трактували деякі ЗМІ?

Треба сказати, що перед виконком Федерації футболу України, який відбувся 18 грудня у Києві, була дуже складна ситуація, фактично, йшла інформаційна війна проти чинного голови федерації Анатолія Конькова. Ми не будемо брати на себе роль арбітра у протистоянні футбольних можновладців, адже гра, яку вони ведуть у Будинку футболу, має надзвичайно високі ставки. Можемо сказати лише про те, що наша обласна федерація футболу ледь не стала розмінною монетою у цій грі. Виконком ІФФФ прийняв виважену та грамотну заяву, проте вона була неправильно трактована деякими ЗМІ, які, мабуть, були зацікавлені у спотворенні інформації та навмисне нагнітали обстановку. Голова ІФФФ Тарас Клим звернувся до нас із проханням донести до футбольної громадськості справжню позицію федерації, що і було зроблено. Єдине, про що можна жалкувати, – це про те, що був втрачений час.  

       

- Яким бачите перезавантаження футбольної влади в Україні? Які кроки потрібно зробити для цього?

Ми маємо не просто бачення, а готові розробити програму розвитку футбольного господарства краю на 2015-2020 роки. Скажу більше, ми вже почали над нею працювати. Але, в першу чергу, нам би хотілося розуміти, що має на увазі під словом «перезавантаження» сама обласна федерацію футболу. Якщо це просто слова і все залишиться так, як було, то така ситуація нас не влаштовує. В такому разі ми будемо представляти нашу програму перед футбольною громадськістю краю самостійно. Проте якщо керівництво ІФФФ справді готове до змін, про які воно говорить, то треба сідати за стіл і домовлятися. Скажімо, ми беремо на себе одну ділянку роботи, вони – іншу, і спільно працюємо на благо обласного футболу.

 

- Скільки часу потрібно для того, щоб зміни все ж таки відбулись?

Наші пропозиції не розраховані на один день. Вони більш глобальні. Є, звичайно, питання, які потребують першочергового вирішення. Наприклад, для того, щоб повернути на трибуни глядачів, потрібно їх зацікавити. В наш час люди вже не ходять просто на футбол. Їм потрібен мінімальний пакет послуг. Ті самі програмки, торгівля, нормальний туалет. Збільшення аудиторії матчів обласного чемпіонату, в свою чергу, повинно зацікавити рекламодавців. А це вже дасть змогу командам не лише нести витрати, а й отримувати прибутки. Також в час онлайн-технологій просто гріх не вести інтернет-трансляції з центральних матчів туру. 

 

- Наскільки важливо прислухатися до думки вболівальників у цій ситуації? Футбол і вболівальники – це одне ціле, але, на жаль, не всі це розуміють. Зараз як такої комунікації між ІФФФ та простими любителями футболу немає. Звідси і така велика кількість негативу, яку ми бачимо у відношенні до федерації на трибунах стадіонів, форумах та у соцмережах. З людьми необхідно спілкуватися, пояснювати їм, що ми робимо і чому. Також до їх думки треба прислухатися, зважати на неї.

 

- Що можете сказати про нинішню ситуацію із прикарпатським футболом?

У нас досить сильний обласний чемпіонат. З 2012 року я стежу за аматорськими змаганнями по всій Україні і з упевненістю можу сказати, що чемпіонат Івано-Франківської області входить в п’ятірку найкращих. Вважаю це заслугою як організаторів команд на місцях (особливо тут слід відзначити  Брошнів та Коломию), так і обласної федерації. Також завдяки сайту sport.if.ua та особисто Роману Трайтураку вже другий рік поспіль у нас в режимі онлайн можна відслідковувати результати матчів. В цьому плані ми взагалі тримаємо пальму першості в Україні. Але для того, щоб не деградувати, потрібно рухатися вперед. Так, наприклад, у 2014 році єдиною командою з нашої області, яка брала участь у всеукраїнських змаганнях, була жіноча «Освіта-ДЮСШ-3». Дівчата, до речі, молодці, адже вони вибороли бронзу серед команд Першої ліги. І це при мінімальному фінансуванні. Чоловічим командам є на кого рівнятися.

 

- Чи реально у найближчому майбутньому повернути професійний футбол на Прикарпаття, зокрема в Івано-Франківськ?

Важливо не просто повернути професійний футбол у наш край, а вибудувати структуру, яка б могла самостійно себе забезпечувати. В цій ситуації будуть не так важливі спортивні результати, як сама система. Якщо вона буде працювати правильно, то будуть і успіхи, в тому числі й повернення на професійну арену. Але, знову ж таки, це питання не одного дня і навіть не одного року. Ви знаєте, що я свого часу захопився ідеєю відродження професійного футболу на Прикарпатті. Але, вникнувши в суть цього питання глибше, розумію, що в цій справі не потрібно нікуди поспішати. Як то кажуть, тихіше їдеш – далі будеш. Спочатку треба хоча б рік-два пограти на обласному та всеукраїнському аматорському рівнях. А далі вже дивитися, в якому напрямку слід рухатися. Той формат Другої ліги ПФЛ, який зараз є, – це не професійний футбол. Краще виступати у чемпіонаті та Кубку України серед аматорів.

 

- Чи є в нинішній непростий час меценати та спонсори, які готові вкладати гроші у футбол?

Такі люди є. І потрібно віддати їм належне. Я завжди, коли спілкуюся з президентами чи керівниками команд, ставлю їм одне й те саме питання: «Для чого це вам потрібно?» Відповіді дають зрозуміти, тимчасовий це проект чи ні. Останнім часом в Івано-Франківську поширюються чутки, що у 2015 році в місті з’явиться справді сильна команда, яка ставитимете перед собою максимальні завдання. Я щиро бажаю успіхів у такому починанні та сподіваюся, що це не буде тимчасовий проект, як то кажуть, «під вибори». Та й вболівальники цього не зрозуміють.

 

- Як ставиться обласна та міська влада до роботи «Ініціативної групи з відродження професійного футболу на Прикарпатті»?

У нас є хороші робочі відносини з Асоціацією аматорського футболу України та обласною федерацією футболу. Також ми тісно співпрацювали з попереднім керівництвом ПФЛ, але зараз ця структура фактично влилася до складу ФФУ. Ще перед виборами була розмова з мером Івано-Франківська, але нас не цікавить політика, а його, очевидно, футбол. Голови ОДА, як показує практика, - це люди тимчасові. Про що з ними можна говорити? А наші депутати – це взагалі окрема тема. Можу багато що про це сказати, але зараз, мабуть, не час. Натомість керівники міст обласного підпорядкування та голови районів – це справді футбольні люди. З ними завжди можна знайти спільну мову.

 

- Які плани вашої ініціативної групи на 2015 рік?

Планів багато. За роботу беремося вже з самого початку року. Під час шкільних канікул проведемо дитячий турнір в місті Коломия. Також маємо провести в Брошневі ще одні змагання серії «Слава Україні!» На весну запланований шкільний турнір НФК «Ураган» в тій же Коломиї, активно будемо брати участь в його організації. Перед стартом обласного чемпіонату хочемо знову зібрати вболівальників команд в рамках турніру «Фанат фанату – друг і брат». Цього разу плануємо провести цей турнір в Івано-Франківську. Серйозно займаємося дитячим футбол. Восени взяли під своє шефство команду ЗОСШ №1 м. Коломия (діти 2002-2005 р.н). Перемогли у міських змаганнях на призи клубу «Шкіряний м’яч», зараз готуємося до обласних стартів. Ідей на 2015 рік дуже багато, тому шукаємо нових партнерів для наших проектів. Принагідно хочу подякувати структурам, які нам допомагали протягом минулого року, це, в першу чергу, ААФУ та ІФФФ, компанія «Данон», сайти sport.if.ua та UA-футбол. Щиро сподіваюся, що і в 2015 році вони підтримуватимуть наші починання. Насамкінець, хочу привітати гравців, тренерів, функціонерів та, звичайно ж, всіх любителів футболу Івано-Франківської області з прийдешніми різдвяно-новорічними святами! Бажаю вам міцного здоров’я, сімейного затишку та благополуччя! Нехай мир і злагода панують у ваших домівках та в усій нашій країні впродовж наступного року!

 

Розмовляв Андрій МЕНІВ, ГК


13.01.2015 608 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

953
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1959
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2830
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3465
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3674
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6853 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3858

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5672

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

483
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3910 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455