“Оцифрований Франківськ” програма на ТРК "Вежа" про наше з Вами місто, яке збереглось на кіноплівці.
Сюжет 1959 р.під назвою «Відкриття центрального універмагу» зроблений для листопадового випуску кіножурналу «Радянська Україна». Ролик демонструє відкриття центрального універмагу в центрі Станіслава. Тоді ЦУМ розміщувався в культовій споруді для міста – Пасажі Гатенбергів.
На відео бачимо великі натовпи покупців, що прийшли на подію, адже багато речей, що з’явились на вітринах ЦУМу були справжнім дефіцитом.
Диктор за кадром впевнено переконує глядача, що невпинно зростає добробут радянських людей та стверджує, що в Україні роздрібний оборот досягне скоро колосальної суми – 129 мілярдів карбованців.
Друге відео «Квіти на балконі» для серпневого випуску кіножурналу «Радянська Україна». Ролик демонструє як станіславці прикрашали свої балкони квітами. Спеціальний огляд таких житлових будинків проводили члени комісії міської Ради депутатів трудящих. В кадрі впізнаються будівлі на сучасній вулиці Франка.
Комісія завітала до Марії Григорівни Давидової та подружжя пенсіонерів Миколи Івановича та Юлії Михайлівни Кульових, що особливо дбають за своїми квітниками. Завершується сюжет кадрами, як голова міськради товариш Феричук на зборах садоводів під оплески присутніх в залі засідань (нині це актовий зал Інституту гірського лісівництва, а також приміщення гранд-кафе «Траян», що по вул. Грушевсього, 31) вручає почесну грамоту переможцям конкурсу на кращий балкон і двір. Грамоту отримує Микола Іванович Кульовий.
Читайте також:
«Оцифрований Франківськ»: Травнева маніфестація та виставка підприємств у парку (відео)
«Оцифрований Франківськ»: 1 травня, вселення у нові квартири та жовтневий парад (відео)
«Оцифрований Франківськ»: прикарпатська художниця, фестиваль та лікар у горах (відео)
«Оцифрований Франківськ». Повернення переселенця до міста та медичний інститут (відео)
«Оцифрований Франківськ». Червона армія вдруге входить в Станіслав (відео)
«Оцифрований Франківськ». Відкриття меморіалу вічного вогню та медичний інститут (відео)
«Оцифрований Франківськ». Німецькі та угорські війська під Станиславовом (відео 1944 року)
«Оцифрований Франківськ». Побачили світ перші три найдавніші відео про місто (відео)