“Оцифрований Франківськ” програма на ТРК "Вежа" про наше з Вами місто, яке збереглось на кіноплівці.
Перший сюжет «Відкриття краєзнавчого музею» 1959 року зроблений для травневого випуску кіножурналу «Радянська Україна». Ролик починається з краєвиду міста, вочевидь знятого з оглядового майданчика ратуші.
Відео демонструє як у приміщенні головної споруди міста відкривають обласний краєзнавчий музей, що діє тут і до нині. Подія приурочена 20-й річниці воз’єднання українських земель, коли у 1939 р. західна Україна радянською владою була об’єднана зі східною.
Трудящі оглядають експонати. Серед яких скульптури Олекси Довбуша, полотна з воєнним Станиславовом, мапи та схеми Прикарпаття.
Другий сюжет «Навколо ялинки» 1959 року. Це вирізаний фрагмент січневого випуску кіножурналу «Піонерія» з містом Станіслав з великого сюжету про святкування Нового року в Радянській Україні. Ролик демонструє як на сьогоднішньому вічевому майдані для дітей біля ялинки відбуваються новорічні атракції. В дійстві беруть участь головні персонажі зимового свята – дід Мороз та Снігуронька.
Наступне відео «Наш кінотеатр» липневого випуску кіножурналу «Піонерія» демонструє як у тодішньому Станіславському кінотеатрі ім. Т.Г.Шевченка (нині це будинок на вул. Січових Стрільців, навпроти зупинки «Пошта») учні школи №2 проходять практику. Школярі пробують себе у професії касира, контролера, білетера, кіномеханіка. Про роботу дитячого кінотеатру на камеру розповідає його директор, учениця 8-го класу Маруся Попель.
Читайте також:
«Оцифрований Франківськ»: Травнева маніфестація та виставка підприємств у парку (відео)
«Оцифрований Франківськ»: 1 травня, вселення у нові квартири та жовтневий парад (відео)
«Оцифрований Франківськ»: прикарпатська художниця, фестиваль та лікар у горах (відео)
«Оцифрований Франківськ». Повернення переселенця до міста та медичний інститут (відео)
«Оцифрований Франківськ». Червона армія вдруге входить в Станіслав (відео)
«Оцифрований Франківськ». Відкриття меморіалу вічного вогню та медичний інститут (відео)
«Оцифрований Франківськ». Німецькі та угорські війська під Станиславовом (відео 1944 року)
«Оцифрований Франківськ». Побачили світ перші три найдавніші відео про місто (відео)