“Оцифрований Франківськ” програма про наше з Вами місто, яке збереглось на кіноплівці.
Фрагмент кінохроніки за липень 1944 року. Коли у місто Станіслав вдруге входить Червона армія. В пропагандивному німому сюжеті, де люди начебто вітають нових визволителів, бачимо не тільки солдат, а й види міста з висоти пташиного польоту, вокзал, пошкоджені німцями мости, поштамп та ратушу.
Цікавим є те, що під час урочистого святкування 30-ї річниці так званого визволення міста генерал-майор запасу Василь Федотов, який був керівником 569-го стрілецького полку, що брав участь тут у боях повернувся до Івано-Франківська і зробив його мешканцям цікавий подарунок. Він передав кіноплівку, відзняту у перші дні після звільнення.
З того часу копія фільму зберігалася у краєзнавчому музеї. Оригінал фільму є у Російському державному архіві кінофотодокументів у місті Красногорську, що під Москвою. Робоча назва: «Город Станислав», обліковий номер — 8913, дата випуску — 1944 рік, звук — німий, колір — чорно-білий, метраж — 414,2м, що становить близько 12 хвилин.
Фільм складається з двох частин, а операторами є товариші Кацман і Ейберг. Відео було оцифроване на кіностудії Довженка.
Читайте також:
«Оцифрований Франківськ». Відкриття меморіалу вічного вогню та медичний інститут (відео)
«Оцифрований Франківськ». Німецькі та угорські війська під Станиславовом (відео 1944 року)
«Оцифрований Франківськ». Побачили світ перші три найдавніші відео про місто (відео)