На Прикарпатті з початку 2020-го року рятувальники гасили вогонь на території 350 га.
Про це Суспільному Карпати повідомила керівниця пресслужби ДСНС в Івано-Франківській області Христина Перцович, інформує Фіртка.
За її словами, надзвичайники виїжджали 1 582 рази на ліквідацію пожеж сухої трави, держава втратила декілька мільйонів гривень.
читайте також: Прикарпатці знову палять суху траву: інспектори складають адмінпротоколи (ФОТО)
"При таких пожежах потрібно пам'ятати, що при згоранні однієї тонни рослинних залишків в повітря вивільняється майже 9 кілограмів мікрочастинок диму. Цей дим дуже отруйний. Він містить оксиди азоту, важкі метали. Вони завдають непоправної шкоди й навколишньому середовищу, і людям", - розповіла Перцович.
В Івано-Франківській ОТГ склали одинадцять протоколів на паліїв сухої трави. Про це повідомив начальник управління з надзвичайних ситуацій міської ради Ігор Влізло.
"Що ми робимо в місті? Ми створили мобільну групу, яка працює на території Івано-Франківської ОТГ. Сподіваємося, що адміністративна комісія ухвалить рішення штрафувати, а не попереджати. По наших селах ми посилаємо автомобіль зі звуковими сигналами і оповіщенням про заборону спалювання сухої рослинності", - поділився начальник управління з надзвичайних ситуацій.
До слова, 13 квітня депутати ВРУ проголосували за збільшення розміру штрафів за підпал сухостою у 18 разів.
Голова комітету екології громадської ради при Івано-Франківській ОДА Олексій Трелевський вважає, якщо контролювати ситуацію в кожній ОТГ, то цьому лиху можна зарадити.
За його словами, інспектор з благоустрою має дані всіх жителів, тому може складати протоколи.
"У людей має бути альтернатива. В Ямницькій ОТГ вона є. Люди можуть ці залишки рослинності зібрати, замовити трактор за мінімальну плату і вивести їх із домогосподарств", - каже чоловік.
Читайте також:
У Чернієві палії сухої трави тікали від комунальників (ФОТО)
Франківці продовжують масово спалювати суху траву (ФОТО)
В Івано-Франківську за спійманих паліїв трави даватимуть премії