Обіцяного п'ять років чекають?

 

 

Минув рівно рік відтоді, як депутати Івано-Франківської міської ради шостого демократичного скликання зібралися на перше сесійне засідання. Чи зуміли вони виконати бодай частину зі своїх виборчих обіцянок? Чи не соромляться вони сьогодні власних агіток, якими так щедро обклеювали двері в під'їздах івано-франківців?

 

 

Кому багато дається, з того й питають

 

Вибори-2010 усі козирі в міськраді подарували "Свободі". Її 34 мандати дозволяють приймати рішення, не рахуючись з депутатами інших семи політсил. Чим «Свобода» й користається. Але що з того громаді?

 

Нагадаємо їхні передвиборчі обіцянки. Більшість з претендентів на депутатське крісло від "Свободи" розміщали на своїх агітках витяги з програми міської партійної організації. Зокрема, декларували прозорість і відкритість; обіцяли підремонтувати будинки, дороги і між будинкові проїзди з гарантією на 10 років; прямі вибори керівників; безпроблемне встановлення індивідуального опалення; створити мережу муніципальних аптек; навіть тринадцяту зарплату для освітян, медиків та інших бюджетників! А ще - зупинити хаотичну забудову, молодіжного кредитування тощо. Ех, які були надії... 34 депутати в'їхали в сесійну залу на тих надіях.

 

 

Результат незрівняно скромніший. Чи не єдиним пунктом, який так-сяк вдалося виконати цього року «свободівцям», є прозорість і відкритість, якщо розуміти під ними сайт міської ради, на якому депутати розміщають проекти рішень і самі рішення, а ще позитивні публікації про себе гарних. Прозорість, окрім інтернету, має ще один вимір - умовно театральний. Час від часу - посеред робочого дня - влаштовують для випадкових перехожих і журналістів постановки на Вічевому майдані, які називаються публічними звітами. Там вони розповідають про успіхи і здобутки, і навіть про тимчасові недоліки, які зовсім скоро будуть подолані.

 

Щодо інших обіцянок, то голова фракції "Свобода" Роман Онуфріїв воліє нагадувати, що передвиборча програма розрахована на п'ять років. "За перший рік ми можемо говорити в основному про невеликі, але конкретні проекти, про тенденції, які ми задали", - каже Онуфріїв. Які ж це тенденції і проекти?

 

Перша, на нашу думку, тенденція - попустити мера, вказати, хто тепер в хаті господар. Роботу міського голови у сфері житлово-комунального господарства було визнано незадовільною. І цілком обґрунтовано, зрештою. За те рішення проголосували 49 депутатів. Так меру натякнули, що в ради достатньо голосів, аби при бажанні відправити його у відставку. Після того, як "свободівці" встановили свої правила гри, взялися за реформу житлово-комунального господарства. Увійшовши у курс справ, керівництво "Свободи" усвідомило, що прогнилі ЖЕО навряд чи вдасться витягнути з боргової ями, навіть якщо мешканці щомісяця самі обиратимуть їхніх начальників. Тому реформувати ЖКГ взялися інакше. ЖЕО відправили на банкрутство, а натомість створили КП "Єдиний розрахунковий центр", яке, по суті, стало єдиною управляючою кампанією всього житлового фонду міста. Реформа в процесі, тож поки що ні результатів, ні тим більше подяки від мешканців депутати не дочекалися. Правда, отримали сотні скарг, але обіцяють виправитися. Зрештою, як сказав Роман Онуфріїв, попереду ще чотири роки.

 

Однією з найбільш резонансних і водночас сумнівних ініціатив "Свободи" стало рішення щодо передачі стадіону стадіон «Рух» та ФКБ «Прикарпаття» під опіку ТзОВ «Скорзонера». Місто до статутного фонду об'єднання внесло недобудований стадіон "Рух" та чималу прилеглу земельну ділянку загальною вартістю майже 104,5 млн. грн. Внесок ТзОВ "Скорзонера" складають грошові кошти в розмірі понад 163 млн. грн. Місто виконало свої зобов'язання на 100%, а "Скорзонера" зовсім не квапиться...

 

Перетрусили "свободівці" і структуру виконкому. Зокрема, ліквідували управління житлово-комунального господарства, відділ транспорту і зв'язку, управління архітектури та містобудування. Натомість створили два департаменти. Усе це начебто з метою радикальних змін у роботі. Але наразі змінилися тільки таблички і - що важливо - перетасувалися начальники.

 

Що точно вдалося - і в цьому незаперечна заслуга «свободівців» - у місті почали ремонтувати дороги. Не латати ямки, а таки ремонтувати! Ще й у нічний час, пристойною технікою. Це обнадіює, що чотири наступних роки все ж не минуть даремно.

 

 

З великого грому малий дощ

 

Від малих фракцій сподіватися помітного ефекту не доводиться. Друга за чисельністю після «свободівців» фракція «Фронту Змін» воліє на сесіях не напружуватися. Якщо спочатку «фронтовики» ще намагалися пропонувати і свої «п'ять копійок», то з часом якось охололи: навіть до мікрофонів не піднімаються, все одно ж не слухають.

 

Мабуть, найменше виборці Івано-Франківська сподівалися якихось змін від депутатів-регіоналів, які сформували опозицію до більшості у кількості чотирьох людей. До речі, з них регулярно відвідує сесії один Богдан Федьків, який теж балотувався на міського голову. На вибори Федьків ішов з багатообіцяючим гаслом «Збудуємо новий Івано-Франківськ». Втім, обіцянками не розкидався, говорив, що позитивних змін слід очікувати з приходом до влади Партії регіонів. Оскільки його соратники більшості не здобули, то що з Федьківа питати? Подібно й з обіцянками депутатів міськради від "Батьківщини" та "Нашої України". Виглядає, що вони просто опустили руки. І навіть вмили.

 

Один з небагатьох, хто не втомлюється обіцяти і після виборів, - ще один екс-кандидат у мери, лідер фракції "УДАР - Громадський форум" Юрій Соловей. У міську раду він пройшов від політичної партії "Третя сила" та очолив фракцію "Громадський форум" у складі трьох депутатів. Майже через рік Соловей став головою фракції "УДАР-Громадський форум", яка наразі налічує шестеро депутатів.

 

Свою депутатську діяльність лідер фракції "УДАР-Громадський форум" оцінює до непристойності високо. "Якщо говорити про конкретну роботу, нехай в Івано-Франківську скаже хтось, хто зробив більше, от тоді ми будемо конкретно розмовляти", - говорить Юрій Соловей. Вагомим здобутком під час депутатської діяльності він вважає 23 депутатські запити, з яких 15 були вирішені. Та найбільше виборці нібито йому вдячні за соціальні магазини та аптеки. Заперечувати не будемо - не бачили.

 

Що ж, для виконання програм та обіцянок у обранців ще чимало часу - чотири роки. Головне, щоб пам'ять у громади не виявилася надто короткою.

 

Марія ГАВРИЛЮК,

Галицький коремпондент


12.12.2011 Марія ГАВРИЛЮК 969 7
Коментарі (7)

Українець 2011.12.12, 15:09
Маріє, якщо б побільше критичних статей то, можливо, і обіцянки б виконувались. Так що, до журналістів теж є претензії. Пишіть побільше і на резонансні теми, ви, як не як, також влада - четверта, і не забувайте про це.
Сум 2011.12.12, 21:51
Шановна авторко! Ви переоцінюєте роботу "свободи" по ремонту доріг. Дороги в місті найгірші серед обласних центрів західної України!Ви не їздите за кермом! І хоч мер бє себе в груди що це він ремонтує дороги - бо думаю що він збирається йти до Верховної Ради (а йшов би вже!) ремонт доріг ведеться не системно, гроші на це йдуть великі (щось треба владі красти!) , а результат нульвий. Мої слова підтвердить весна - побачите ,знов почнеться все з початку!!!
Jozef 2011.12.15, 10:05
Дороги в Станіславі супер.Двічі на рік ремонтую диски в авто і якось руки не доходять подати цих ідіотів до суду за спричинені збитки. Але дороги для них це ще спосіб заробляння грошей.Уявляєте які гроші "закатують" в дорожнє полотно.А через 4-6 місяців воно знову ж у такому стані.Причина одна-"варуют".
прихильник свободи 2011.12.15, 17:47
свобода добре вміє махати прапорами і розклеювати наклейки на трактори "свобода контролює" а роботу робити повонен мер бо подивіться на них в раді пенсіонери і піонери
Українець 2011.12.16, 09:35
Критикувати потрібно за дії, а не за задавлені проблеми. Якщо по- правді, то до ситуації в місті відношення має кожен мешканець, бо байдуже ставлення до справ в місті спонукає чиновників до зловживань. Лише поодинокі випадки в місті, коли люди добиваються справедливості в конкретному питанні. Зазвичай людям нічого не потрібно або треба все і відразу, а це не правильно. Треба вникати в стан справ в місті і контролювати їх, потрібно розвивати громадянське суспільство. Саме таким чином живе Європа.
Дід ПанАс 2011.12.16, 16:07
Можна по різному ставитися до партій і їхніх лідерів. Проте не я кинув ідею начепити на техніці,що дорожні ремонтні роботи контролюються Свободою.Супер піар. А тепер беріть ноги в руки і дуйте на вулицю яка зєднує Вовчинецьку і Хоткевича, здається Деповська. Якщо ви контролювали, то чому на ній після ремонту який недавно закінчився вже є дві ямки, чому є перепад люку і асфальту, чому в деяких місцях вже злазить асфальт. Ще не було снігу і грубого морозу. Агов Свобода, ви є, ви контролювали процес чи результат? Бігом шуфлю в руки і працюйте. І ще не пишіть після цього повідомлення, що можливо я сам ці ямки і викопав, щоб підставити славну Свободу. Бо я не копав і дороги не руйнував.
Cорока 2011.12.17, 18:58
якщо не помиляюсь, на дорогу має бути гарантія
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3486
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6823 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466