Нові компроміси в об'єднанні бульварів у Франківську: пошуки житла та 1,6 мільйона за квартиру

В Івано-Франківську продовжили боротьбу за нову магістраль.

Як писала Фіртка, міська влада не могла дійти згоди з мешканцями однієї із квартир на вул. Сонячна, 51А, який є останньою перепоною на шляху до об’єднання Північного та Південного бульварів.

Про попередній перебіг цієї історії ми розповідали у матеріалі: Несонячне життя на Сонячній: через з’єднання бульварів страждає франківська родина.

Нагадаємо, зараз у цьому помешканні проживають восьмеро людей, в тому числі маленькі діти. Власників квартири — троє.

Через карантин переговорні процедури щодо неї призупинились.

Днями власники помешкання зустрілись з очільником міста, щоб вирішити подальшу долю будинку.

Мешканка квартири Оксана Фейчук розповідає, на зустрічі з міським головою Русланом Марцінківим та його заступником Миколою Вітенком родині пропонували чотири квартири. Мова про те, що четверту квартиру люди зможуть придбати за кошти, передбачені компенсацією.

«Нам говорили, що надають не три, а чотири квартири, але це сирець. Ми сказали, що готові уже на дві трикімнатні квартири, але з умовами для проживання, під ключ, щоб можна було одразу заїхати. Тоді сестра забирає в одну квартиру бабусю з внучкою, а я забираю маму та двох дітей в іншу», — каже Оксана Фейчук.

Тяжко цю ситуацію переживає найстарша мешканка квартири 96-річна Ольга Юшкіна, бабуся сестер. Жінці нелегко прощатися з рідним домом.

«Мені йде 97-ий рік, я тут дітей вигодувала, моя мама тут мені весілля робила і дітям, а мене відправляють то на шостий, то на восьмий поверх», — каже літня жінка.

Тому, за словами Оксани Фейчук, їм важливо, щоб помешкання було у центральній частині міста та невисоко, максимум 2-3 поверх.

Та поки тривали перемовини, родина зіткнулась з новими проблемами. Їм відключили газопостачання та водовідведення. Минулого тижня воду таки увімкнули. А газ - ні.

Крім того, минулого тижня були спроби знести паркан, який обгороджує будинок. За словами жінки, працівники приїхали та почали демонтовувати його. По периметру виставили муніципальних вартових. Жодних документів на знесення не показували.

«Нам сказали, що у нас на паркані висіло попередження. Але нічого такого не було. Щоб його знести ми мали прочитати, ознайомитися, поставити свій підпис. Якби нас нікого не було вдома, то що б ми застали: нема паркана, вікна побиті, заходьте, хто хоче?», — говорить жінка.

Натомість у мерії кажуть, що мають підстави демонтовувати паркан.

«Раніше виконавчий комітет прийняв рішення щодо демонтажу парканів поблизу цього будинку та будинку на вул. Сонячна,54, а також демонтажу самовільно встановлених споруд. По цих моментах немає дозвільних документів і це абсолютно інший процес. Якщо Сонячна, 54 ще має хоча б дозвіл на складання проєкту землеустрою і може в судах про щось сперечатись, то у випадку Сонячної, 51А це просто житловий будинок, але він абсолютно жодної земельної ділянки не має ні у власності, ні в оренді. Образно кажучи, це паркан, який розміщений на комунальній земельній ділянці, який власне ми будемо демонтовувати. Але вирішили поки призупинити ці роботи й маємо величезну надію, що дійдемо з мешканцями до якогось компромісу», — пояснює Микола Вітенко.

Відключення газу мешканцям квартири пояснили аварійністю труби та порушенням нормативної віддалі забудови до газопроводу вводу. Пожильцям надіслали лист, в якому йшлося про її обстеження.

«..через наявні місця корозійних пошкоджень, пошкодження ізоляційного покриття газопровід підлягає заміні», — зокрема йдеться у листі.

«По телефону мені сказали: "Прийдете, ми надамо калькуляцію". Я приходила туди тричі, в кінцевому результаті сказали, "У нас карантин, ми вам не видаємо". А як пояснив мені начальник, дорожники зачепили трубу і вона тепер є аварійною. Нам сказали, якщо хочемо газ, то треба міняти трубу та платити 31 тисячу гривень за нову», — каже Фейчук.

Жінка твердить, до цього часу про незадовільний стан труби не йшлося.

Також франківчанку здивувало, чому газовики надіслали лист на її ім’я та на ім’я їхньої колишньої сусідки, якщо її квартира викуплена міською радою.

«Нам пишуть про порушення, добудову, яку сестра зробила ще у 90-их роках, але газовики приходили кожного року і досі ніяких зауважень нам не робили. А зараз уже пишуть про порушення», — додає жінка.

Які подальші кроки в об’єднані бульварів ми поцікавились у заступника міського голови Миколи Вітенка.

За його словами, в мерії продовжують шукати компроміс.

«У січні ми звернулись до мешканців з приводу проведення переговорних процедур. Від того часу відбулися дві офіційні зустрічі і ми виходили на те, щоб на сесію винести нормативно-грошову оцінку. Міська рада затвердить вартість того помешкання. Якщо люди погодяться, то місто готове проплатити кошти і питання буде закрите», — розповів заступник міського голови Микола Вітенко.

Крім того, звернув увагу, що іншу квартиру цього будинку міськрада викупила два роки тому.

«Там є питання законодавства, тому що одне законодавство суперечить іншому. Перше законодавство передбачає те, що у разі викупу міська рада для суспільних потреб має забезпечити житловою площею кожного громадянина. Це перший момент. Але інший момент говорить про те, що сума компенсації не може бути більшою за вартість цієї квартири.

Вийшли з того, що подивимось, якою буде обґрунтована експертами нормативно-грошова оцінка вартості квартири. Якщо вона задовольнить людей і вони зможуть купити за ці кошти собі якесь житло, то це я вважаю буде тим компромісом, який влаштує всі сторони», — пояснює Вітенко.

Та що буде у протилежному випадку?

«Якщо не задовольнить, то будемо далі працювати над цим. Я оптиміст, — говорить Вітенко. — Варіанти прості: станом на зараз ми пропонуємо таке. Люди можуть погодитись, або відмовитися. Якщо не знайдемо компромісу, то ми продовжимо будівництво дороги, можемо її там будувати далі, але вона буде звужена. І друге – звичайно, ми можемо повторно подавати в суд щодо викупу і тоді рухатися в судовому порядку».

Якщо дорогу доведеться звужувати, то згідно з коригованим проєктом тут буде передбачений тротуар, дві смуги для транспорту та велодоріжка.

Наразі пішли компромісним шляхом.

Сьогодні, 19 червня, на сесії франківські депутати погодили викупну ціну квартири, яка знаходиться у будинку на шляху з’єднання Південного та Північного бульварів.

ТОВ «АЙ ЕН ДЖІ ГРУП» оцінила квартиру в один мільйон шістсот тисяч гривень.

Це рішення сесії уповноважує міського голову Руслана Марцінківа укласти договір купівлі-продажу з трьома власниками квартири.

Тепер на таку суму підшуковуватимуть для родини варіанти житла.

Фотогалерея


19.06.2020 Олена Британська 14519 1
Коментарі (1)

Віктор! 2020.06.21, 12:16

Вони, що - опупіли -60 к зелених за ті руїни з самовільною забудовою? Скромні - дайте 2 кімнатних під ключ в центральній частині. Шантажисти кляті. Послати їх - хай сидять собі в своїй квартирі. А дорога може бути і вузька.Диви, кі хитрозроблені

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466