16 січня Джордж Сорос, засновник Міжнародного фонду «Відродження», дав прес-конференцію, на якій розповів про свої враження під час візиту до Києва. Зокрема він зазначив, що спостерігає значний поступ України, порівняно з його минулим візитом у 2014-му році.
У вступному слові виконавчий директор Фонду, Євген Бистрицький зазначив: «Цього року Міжнародний фонд «Відродження» відзначає 25 років з початку своє діяльності в Україні. І саме в цей час потреб у радикальних реформах, ми спрямовуємо стратегічні пріоритети Фонду на активне залучення громадян у процес практичного здійснення реформ. Адже реформи - це не лише ухвалені реформістські закони або розпорядження кабміну, а безпосереднє залучення громадян у прийняття та здійснення реформ на всіх рівнях суспільного життя».
Джордж Сорос підкреслив побачену ним у багатьох українських лідерах, посадових особах та представниках громадянського суспільства дійсну налаштованість на демократичні реформи. Сорос зазначив, що єдність представників різних гілок влади має критичне значення для уможливлення успіху України. Він підкреслив значення Національної ради реформ як платформи для зацікавлених сторін, у тому числі громадянського суспільства, у виробленні узгоджених рішень щодо реформ, які відповідатимуть очікуванням людей. Пан Сорос підтримуватиме діяльність незалежних експертів, які допомагатимуть уряду в розробці та реалізації необхідних реформ.
Пан Сорос бачить такі реформи як: судової системи та правоохоронних органів, антикорупційної та конституційної, як основу успіху усіх інших.
Голова правління Міжнародного фонду «Відродження», Олександр Сушко зазначив: «Значним додатком до традиційної роботи є започаткована Фондом нова програма, для підтримки реформ, нагальних для суспільства. Серед них: адміністративна і територіальна реформи, розвиток електронного урядування, економічні реформи, включаючи дерегуляцію, освітня реформа та реформа охорони здоров’я. Фонд планує сприяти реформам судочинства і конституційній реформі. Для цього ми заснували та будемо продовжувати підтримувати Стратегічні дорадчі групи та діяльність Національної ради реформ, а також інших експертів громадянського суспільства».
Пан Сорос зазначив також, що він підтримуватиме діяльність Фонду, спрямовану на допомогу вимушеним переселенцям. А також наголосив на тому, що міжнародне співтовариство має підтримувати нову Україну, зокрема з більш значними фінансовими ресурсами. Це мало би бути дуже потужним сигналом не лише для українських реформаторів, а й для міжнародної бізнес-спільноти.