Amazon постійно працює над скороченням часу, який покупці витрачають в чергах та при оплаті товарів. Одна з найновіших розробок компанії дозволить розплачуватися помахом долоні в деяких магазинах Amazon.
Декілька днів назад компанія представила Amazon One, який зберігає відбиток долоні покупців на їх зареєстрованій кредитній картці. Це дасть змогу відчинити автоматичні двері при вході у магазин та розплатитися за покупки у магазинах Amazon (AMZN) Go, які оснащені касами самообслуговування. (Зазвичай відвідувачі використовують код на своєму смартфоні, щоб відкрити електронні двері всередині цих магазинів.)
Спочатку ця функція буде доступна у двох магазинах Amazon Go в Сіетлі. Компанія також планує в найближчі місяці додати її до інших магазинів Amazon Go, розкиданих по Сіетлу, Сан-Франциско, Нью-Йорку та Чикаго. У майбутньому, Amazon планує передати свою розробку та іншим роздрібним торговцям, а також, можливо, таким публічним місцям, як офіси та стадіони.
Діліп Кумар, віце-президент Amazon з фізичної роздрібної торгівлі та технологій, повідомив, що розробка Amazon One почалася досить давно. Сьогоднішні умови та реалії можуть бути досить позитивними для Amazon: клієнти скоріше за все з радістю приймуть такі зручні безконтактні технології входу та оплати, а підприємства, які все частіше шукають технологічних рішень для ефективного функціонування у сучасному мінливому світі, також будуть зацікавлені у новій розробці.
Нещодавні дослідження Juniper Research показало, що більш ніж половина (53%) глобальних транзакцій у торгових точках стануть безконтактними протягом наступних 5 років. Безконтактність вже стала найпоширенішим способом оплати у багатьох країнах, де ці операції становлять понад 50%. Сюди входять такі країни, як, наприклад Великобританія, Франція, Іспанія, Австралія та багато країн Східної Європи. Зокрема в Україні також широко застосовуються безготівкові платежі, мобільні гаманці та вебкаси, вбудовані в різні програми (наприклад, Silpo, PokerStars) або функціонуючі як окремі програми (Masterpass, MobiPay), мобільні грошові перекази тощо.
Однак думка про передачу біометричних даних одному з найбільших роздрібних торговців у США також може викликати багато питань. Раніше Amazon вже потрапляли під обстріл захисників конфіденційності, які стурбовані програмним забезпеченням для розпізнавання облич. У червні Amazon заявив, що тимчасово припинить продаж свого програмного забезпечення Rekogmination поліції. Що стосується даних Amazon One, Кумар заявив, що компанія не зберігає інформацію локально на сканерах входу в магазинах. Усі зображення долоней будуть зашифровані, і Amazon зберігатиме їх в Інтернеті.
Компанія навмисно обрала розпізнавання долоні, а не іншу біометрику, оскільки її можна дуже точно зіставити, а клієнт повинен навмисно здійснити жест, аби використати Amazon One, додав віцепрезидент.
Amazon One - який не слід плутати з першим літаком компанії, який також називають Amazon One - є найновішою розробкою десятиліття, яка робить покупки швидшими та зручнішими. Його випуск очікувався вже давно.
Перш ніж спробувати нову технологію на ділі, користувачі повинні вставити кредитну картку в пристрій Amazon One і тримати над ним руку долонею вниз, поки система проводить сканування. Намагаючись зробити систему якомога точнішою, за словами Кумара, камера робить декілька знімків тонких ліній і складок долоні та фіксує деякі підшкірні деталі, наприклад вени, які часто не помітні на звичайних фотографіях.
Щоб увійти в магазин після реєстрації, користувачу треба лише потримати долоню над сканером Amazon One. Згодом плата за все, що вони покладуть до свого кошика, буде автоматично списана з кредитної картки, підключеної до їхньої долоні. Заплановано, що користувачі матимуть можливість використовувати одну і ту ж долоню для входу та здійснення покупок у декількох магазинах, повідомив Кумар. Спочатку користувачі зможуть прив’язати одну кредитну картку до однієї або обох долонь; з часом очікується, що можна буде призначити по одній кредитній картці кожній долоні.
Наразі Amazon One вже працює у двох магазинах Amazon Go в Сіетлі. Amazon поки не повідомляє, коли нова система оплати буде доступна в інших роздрібних магазинах, а також скільки доведеться заплатити іншим компаніям, які захочуть використовувати цю технологію.
Очевидно, що безконтактні платежі набирають все більшої популярності у всьому світі. Такі платежі - це зручний спосіб для клієнтів, роздрібних торговців та банків здійснювати безперебійні, швидкі операції з грошима, які до того ж не вимагають соціальних контактів. Після налаштування, більшість таких систем майже не потребують технічного обслуговування, що робить їх привабливими для представників малого та середнього бізнесу.
В Україні, безконтактні платежі також набирають обертів. Відповідно до статистики НБУ, кількість безконтактних карток в Україні за 2019-й рік виросло вдвічі - до 8,6 млн. Мережа POS-терміналів в країні нараховує 330 000 пристроїв, 90% з яких підтримують безконтактні платежі картками та гаджетами.