Нова робота Дениса Шмигаля: можливості для Прикарпаття

Нещодавнє призначення вже ексголови Івано-Франківської ОДА на високу урядову посаду прямо не стосується якихось преференцій чи переваг для конкретного регіону або області. Проте, в українській політичній практиці зосібна крісла в кабінетах урядового кварталу виступають чудовою передумовою для клієнтелізму.

Простіше кажучи, з’являється можливість «вибити» додаткове фінансування чи інші ресурси для «свого» регіону в обмін на локальну підтримку місцевих еліт.

З міністрами, звісно, все трохи складніше, аніж з депутатами, кожен з яких мріє переобратись на наступний термін, тому одним з основних завдань  має пролобіювати виділення якнайбільшої субвенції для свого округу. В цьому випадку такі дії —  не передумова, а данність.

Проте для будь-якого топ-урядовця важлива підтримка регіональних еліт, які можуть виявитись стабілізуючим фактором кар’єри, ігнорувати який, як мінімум, нерозумно.

У випадку Шмигаля важливо визначитись про підтримку яких саме еліт йдеться, оскільки Денис Шмигаль сам зі Львова і на території Прикарпаття прожив тільки 2,5 роки, працюючи директором ДТЕК Бурштинська ТЕС.

Проте це зовсім не означає відсутність в нього інтересу для співпраці з нашими регіональними елітами після отримання урядового портфеля. Швидше навпаки: при хорошому розкладі Шмигаль може стати «своєю людиною» в уряді й для Львівщини, і для Франківщини. Якщо ж після завершення урядової карєри Денис Шмигаль планує піти в політику, така співпраця для нього просто необхідна.

Проблема у спроможності наших місцевих політичних лідерів налагодити реальний діалог, починаючи від міських голів та керівників обласних партійних структур та завершуючи головами найконкурентніших ОТГ.

Щоб відповісти на запитання яким чином Денис Шмигаль може принести користь Івано-Франківській області на посаді міністра, варто проаналізувати його роботу в кріслі голови облдержадміністрації.

Особливостями цієї роботи були:

  • щотижневі оперативні наради з представниками РДА;
  • відвідування об’єктів, пошкоджених повенями 2008 та 2019 років;

Під час одного з таких візитів Шмигаль сказав, що 2020  рік має стати для Івано-Франківщини роком доріг та мостів;

  • прагнення розв'язувати проблему Домбровського кар’єру, яку пан Денис назвав «червоною, гарячою екологічною кнопкою».

Інфраструктурні проблеми області та екологічна ситуація пов’язана з відходами калійного виробництва в міста Калуш – з вирішенням цього кола питань області може допомогти новий Віцепрем'єр-міністр України — Міністр розвитку громад і територій.

Для Івано-Франківська, на мій погляд, топ-питання, яке варто лобіювати через пана Шмигаля – будівництво нового сучасного палацу спорту. Це інфраструктурний проєкт, який місто, зважаючи на теперішній фінансовий стан, не потягне. Не менш важливе виділення співфінансування з державного бюджету на реконструкцію злітно-посадкової смуги Івано-Франківського аеропорту. Про новий міст на Пасічній не говоримо, оскільки вже зрозуміло, що урядового сприяння його будівництву не буде.

Міністерство розвитку громад і територій включає кілька державних підприємств та контролюючих органів в сфері будівництва, які мають філії в області.

Не хочеться, щоб новий міністр брав участь у торгах за місцеві посади. Вже перші заяви Дениса Шмигаля на чолі Мінрегіону, в яких він зазначив про ліквідацію ДАБІ, як основного генератора корупції на будівельному ринку, дають привід для оптимізму.

Втім вся ця самостійність в ухваленні рішень може бути доволі умовною, зосібна через недавні кадрові зміни у владній вертикалі та ризик отримати урядовців, підконтрольних Офісу президента.  Новий глава ОП Андрій Єрмак спробує зробити «ручним» уряд Гончарука, який провинився перед Президентом (скандал з прослуховуванням). До того ж сам прем’єр Гончарук промахнувся ще раз, поклавшись у вирішенні питання пролонгації діяльності свого кабінету не на Єрмака, а вже на ексголову ОП Андрія Богдана.

До стратегічних напрямків, які куруватиме Офіс Президента, безумовно, належатиме й Мінрегіон. Тому актуально наскільки кожне міністерство, виконуючи урядову  програму  буде автономним від впливу інших гілок  влади. Очевидно в ситуації тотального контролю за руками міністрів налагодити додатковий неформальний канал співпраці буде ще важче.

У лабіринті особистих та загальних інтересів, на фоні кадрових перестановок у владній виконавчій вертикалі, доведеться зіграти нашим прикарпатським елітам, щоб отримати дієвий механізм лобіювання інтересів області.


18.02.2020 Кедик Василь 25172
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466