Як передає Укрінформ, відповідне дослідження опублікували в медичному журналі The Lancet.
Зазначається, що в дослідженні брали участь 236 379 пацієнтів, переважно мешканців США, і виявилося, що в 34% з них після одужання від коронавірусної хвороби протягом наступних шести місяців діагностували неврологічні чи психіатричні розлади.
«Наше дослідження надає докази значної неврологічної та психічної захворюваності протягом 6 місяців після зараження COVID-19. Ризики були найбільшими у пацієнтів, які мали тяжкий перебіг COVID-19, але не обмежувались ними», - йдеться в дослідженні.
Науковці повідомили, що серед чотирнадцяти психічних розладів, які вони спостерігали в постковідних пацієнтів, найпоширенішими були тривога та депресія. Рідше, але в цілому часто, особливо у пацієнтів із важким перебігом коронавірусної хвороби, спостерігалися інсульти, деменція та інші неврологічні розлади.
Також у дослідженні довели, що вищезазначені хвороби мозку чи психіатричні розлади виявлялися частіше після перенесеного COVID-19, аніж грипу чи інших респіраторних захворювань.
Раніше повідомлялося, що у Великій Британії майже третя частина пацієнтів, що хворіли на COVID-19, повернулися до стаціонарного лікування протягом чотирьох місяців після виписки, а кожен восьмий пацієнт помер.
Як зазначається, британські дослідники порівняли медичні записи близько 48 тисяч людей, що лікувалися від коронавірусу в спеціалізованих лікарнях, та були виписані до 31 серпня 2020 року, та контрольною групою пацієнтів зі «звичайних» госпіталів.
Станом на ранок 7 квітня у світі з початку пандемії виявлено 133 034 420 випадків коронавірусу, зокрема 2 886 246 летальних. Водночас одужали вже від цієї хвороби 107 289 168 людей.
Фото: АА