Нове повідомлення Європейської організації з ядерних досліджень "CERN" показало, що аналіз результатів 10 років досліджень колайдера вказує на наявність нової невідомої космічної сили, яка може змінити відому нам фізику, якщо буде підтверджена протягом найближчих кількох років.
Нове повідомлення Європейської організації з ядерних досліджень "CERN" показало, що аналіз результатів 10-річних даних з колайдера вказує на наявність нової невідомої космічної сили, яка може змінити відому нам фізику, якщо буде підтверджена протягом найближчих кількох років.
Колайдери частинок - наприклад, Великий адронний колайдер всередині ЦЕРНу - мають на меті дослідити склад субатомних частинок за допомогою простого для розуміння механізму, але дуже складного з точки зору реалізації, оскільки вони змушують частинки стикатися з надзвичайною швидкістю, близькою до швидкості світла, а потім спостерігайте за результатом і порівнюйте його з теоретичними припущеннями.
"Ми очікували, що ця частинка розпадеться до кінцевого стану, що містить електрони, і до кінцевого стану, що містить мюони, з такою ж швидкістю”, - сказав професор Кріс Паркс, експериментальний фізик частинок з Університету Манчестера і речник співпраці LHCb.
Однак, згідно з результатами досліджень, на які посилається ця заява, цей тип фрагментації, схоже, більше нахилився до електронів, а це означає, що в моделі є помилка, яка пояснює це явище.
Стандартна модель фізики частинок - одна з найважливіших теоретичних моделей, яка пояснює склад усієї речовини, де ви можете знайти такі частинки речовини, як кварки та електрони, а також сили, з якими ці частинки взаємодіють разом.
Відповідно до цієї моделі існує чотири космічні сили: слабка ядерна сила відповідає за розкладання атомів, сильна ядерна сила відповідає за злиття компонентів атомного ядра, електромагнітна сила, яка відіграє роль у хімічній та біологічній реакціях і, нарешті, сила тяжіння, яка є тією силою, яку ми всі знаємо і вивчаємо в наукових книгах з юних років.
П’ята космічна сила
Тепер ці нові результати свідчать про існування п’ятої сили, яка змушує процес фрагментації мезонів типу "В" бути спрямований до електронів, але ці результати все ще потребують подальшого підтвердження, оскільки те, що сталося, може бути просто випадковістю, що не є нове для результатів CERN.
Якщо говорити фізичною мовою, то результат має значення 3,1 сигми, тобто шанс, що це випадковість, складає приблизно кожен 1000. Хоча це може здатися переконливим доказом, фізики елементарних частинок, як правило, не вимагають нового відкриття, поки результат не досягне значення п'яти сигм, де шанс стати статистичною химерністю зменшується до одного з декількох мільйонів.
З цієї причини нові результати потребують багато аналітичної роботи в найближчі роки, зазначаючи, що аномалія від теоретичної моделі повинна з’явитися в певний момент, оскільки вона не повністю пояснює багато явищ, таких як гравітація.
З іншого боку, ця модель пояснює лише 5% структури Всесвіту, тоді як решта 95% темної матерії та енергії ще не мають обґрунтованих теорій, які б могли їх пояснити, і, можливо, коли "фізика вийде за рамки стандартної моделі" з'явиться, й ми знайдемо пояснення цим явищам.
за матеріалами Guardian mag