Неугодна системі чи нетактовність? За що звільнили Ольгу Галабалу з посади заступника голови облради

 

 

31 березня, в Івано-Франківську обласні на другому пленарному засіданні депутати продовжили роботу четвертої сесії облради.

 

Розпочали засідання із хвилини мовчання за загиблим на фронті воїном Петром Ковалишиним, а після цього голова Івано-Франківської обласної ради  Олександр Сич звернувся до депутатів з проханням передплатити дитячий журнал "Дзвіночок" для дитсадків та початкових шкіл у їхньому окрузі.

 

У звичному режимі голова облради разом із депутатами обговорювали формували порядок денний перед тим як заслухати звіт головного прокурора області. Так, Ольга Галабала запропонувала внести ряд питань про користування надрами на Прикарпатті.

 

Голова облради Сич обурився, що відповідні проекти рішень надійшли до нього лише вчора по обіді.  Тож зауважив, що  депутати не мали належного часу на їх вивчення, але прикарпатські обранці все ж проголосували за внесення проектів до  порядку денного.

 

«Це незрозумілий для мене і непрофесійний підхід», - резюмував голова обласної ради.

 

А далі Сич зачитав заяву під якою підписалися 32 депутати обласної ради. Зокрема депутати від «БПП» та «Самопомочі» просять звільнити  Ольгу Галабалу з посади заступника голови обласної ради.

 

Без обговорень питання автоматично внесли  до порядку денного, як наголосив головний «свободівець» області «32 підписи забезпечують більше ніж третину голосів депутатів».

 

Заслухавши звіт обласного прокурора області від його заступника Володимира Торованина, депутати обласної ради повернулись до питання про звільнення Ольги Галабали з посади заступника голови обласної ради.

 

Однопартійка Галабали, Ольга Федишин зауважила, що депутати не голосували за таку пропозицію, мовляв 32 підписи у звернені не варто брати до уваги, але депутати перейшли до поіменного голосування. Як результат «за» розгляд  питання про звільнення Галабали проголосувало 43 депутати, "утримались" - 22, "проти" - 8.  

 

А Олександр Сич попросив депутатів підготуватись до таємного голосування та оголосив перерву на годину. Так, поки ще заступник голови облради Ольга Галабала відзначила, що не тримається за посаду та наголосила у разі рішення депутатів про її зняття партія працюватиме в опозиції.

 

«Ця дискусія назріла, ми бачили це на сесіях та у заявах депутатів. Тому давайте поставимо крапки над "і" та визначимось, як ми будемо працювати. Щоб у нас не було внутрішнього конфлікту. Зараз питання не в тому, залишуся я на посаді чи ні, питання у тому, залишились у нас спільні цінності чи не залишились. Незалежно від результатів голосування, дякую за співпрацю, що була".

 

Під час перерви на офіційній сторінці «ВОЛЯ Прикарпаття», заявили, що голова Івано-Франківської облради Олександр Сич усупереч регламенту протягнув питання щодо розгляду заяви про дострокове припинення повноважень заступника голови облради Ольги Галабали.

 

Кажуть, Регламент облради не передбачає автоматичного включення питань в порядок денний, а будь-яке питання має бути обов’язково проголосоване 1/3 депутатського корпусу. Окрім того, Сич ініціював питання про перенесення розгляду цього питання ще до перерви, хоча воно мало бути серед останніх у порядку денному.

 

Після перерви у залі зареєструвалися 73 депутати, які одразу перейшли до таємного голосування за звільнення Ольги Галабали з посади заступника голови обласної ради. Депутати голосували пофракційно, кожен голосував таємно у спеціальній кабінці, яку встановили за час перерви та кидає в урну свій бюлетень.  

 

Так, "за" відставку Ольги Галабали з посади заступника голови обласної ради проголосували 52 депутати з 73 присутніх на сесії, проти – 7, утримались – 13, один бюлетень визнали недійсним.  Проти голосували депутати від Волі, утрималися обранці від "Батьківщини". Предаставники БПП "Солідарність", "Свобода" і "Самопоміч" проголосували "за".

 

До слова, після звільнення Галабали із посади і її заяви, що Воля переходить в опозицію всі депутати фракції «ВОЛЯ» в обласній раді покинули сесійну залу.

  

Нагадаємо, конфлікт між деякими депутатами та заступником голови облради, скандальною очільницею фракції “ВОЛЯ" Ольгою Галабалою спалахнув після заяв заступниці про безвідповідальність та корупцію в обласній владі, що на Прикарпатті досі діє корумпована система часів Януковича.

 

«На жаль за три місяці роботи в обласній раді система настільки опирається, що у нас не змінилось після Революції Гідності абсолютно нічого. Де наші відкриті кадрові конкурси, яких чекають люди? Де наша боротьба з олігархами, які мають чимало власності в Івано-Франківській області? Де наш прозорий розподіл коштів? Наша область одна з двох, яка саботує впровадження системи Prozorro. Для чого нас обирали люди?», - сказала у одному із публічних виступів Ольга Галабала.

 

Крім того, вже тепер екс-заступниця посварилася колишнім головою облради, а тепер керівником виконавчого апарату Василем Скрипничуком.

 

У січні він вже добивався, щоб депутати висловили їй недовіру та просив звільнити її з посади. Запит Скрипничука навіть розглянули  комісії з питань депутатської діяльності, етики та регламенту.  

 

Він зауважив,  що Галабала ще у грудні минулого року безпідставно публічно звинуватила депутатів в корупції.

 

Як зазначив у коментарі Фіртці, прикарпатський аналітик та громадський діяч Ігор Ткач, з посади заступника Галабалу "з’їли" не через необережні висловлювання, чи некоректність,  а через те, що «нема командної гри».

 

«Там питання екологічних грошей та інших тем на яких сидять багато, хто із депутатів. Це звільнення абсолютно надумане. Ольгу Галабалу звільнили, адже нема "командної гри", тобто спільного дерибану. Хоча справжні мотиви Галабали в тій боротьбі ще треба встановити, але те, що їй зараз не по дорозі із рештою облради – факт», - прокоментував Ткач.

 

Сама ж Ольга Галабала після звільнення написала пост у Фейсбуці.

 

«116 днів в "старій системі". Сьогодні за ініціативою депутатів  від  БПП "Солідарність",  яку підтримали 52 депутати, мене зняли з посади заступника голови Івано-Франківської облради. Зняли за те, що я звинувачувала в корупції,  яка є в області. Схоже, контрреволюція наступає дуже швидко. Крім ВРУ, прокуратури почали зачищати і регіони від "неугодних реформаторів". P.S. Рада, що залишаю в облраді перший небюрократичний кабінет державного службовця», - написала Ольга Галабала.

 

А на офіційній сторінці ВОЛЯ Прикарпаття, Галабала своє звільнення прокоментувала наступним чином: «Щодо пропозиції фракції «Солідарність», яка є ініціатором рішення про те, щоб достроково припинити мої повноваження, то ви знаєте, що обласна рада здійснює функцію контролю над обласною державною адміністрацією, і в силу своєї посади я маю доступ до усієї інформації: і фінансової, документів, бухгалтерських звітів, обласної державної адміністрації і в тому числі. Думаю, дуже добре відомо, що ми готуємо усю цю інформацію для подачі в Національне антикорупційне бюро з відповідними проханнями та висновками. І єдиний спосіб зупинити доступ до цієї інформації – це очевидно припинити мої повноваження як заступника, адже я до цієї всієї інформації маю доступ. Це є моя персональна оцінка та висновки про причину мого усунення»,  - підкреслила Галабала.

 

А от представник руху «Чесно» в Івано-Франківську Віталій Світлик говорить, що взагалі не розуміє, як до більшості, яка сформувалася після виборів потрапила ВОЛЯ.

 

« З самого початку після виборів ми побачили, що більшість в обласній раді може складатися із трьох партій БПП «Солідарність» -  23 мандати, ВО «Батьківщина»  - 18 мандатів  та ВО «Свобода» 16. Цих партії вистачило для того, щоб мати більшість в 57 мандатів, адже загалом облрада має 84 депутати. Яким чином ВОЛЯ попала в цю більшість і якою була розмінною монета, що  Ольга Галабала стала заступником, адже ВОЛЯ одна з найменших фракцій в облраді, це питання, які  там були торги. Але зараз ми бачимо, що Галабалу дійсно «з’їли», оскільки більшість  в обласній раді зрозуміла, що їм не потрібна ця фракція і посада для того, щоб приймати рішення. Тим більше, коли Ольга Галабала, будучи в коаліції дозволяла собі гостро висловлюватись в бік партій. Думаю, це все спеціально зроблено "Свободою", адже було кілька висловлювань саме в їх сторону. До кінця не можу розібратися у поділі тих посад, але думаю, що  ВОЛЯ туди попала для того, щоб не дуже критикували владу, але оскільки вони при владі її таки критикували – «свободівці» вирішили її позбутися», - розмірковує громадський діяч.

 

Також додамо, нещодавно у своєму кабінеті в облраді Ольга Галабала зробила "креативний" ремонт.

 

"P.S. Рада, що залишаю в облраді перший небюрократичний кабінет державного службовця", - написала Галабала у Фейсбуці та залишила світлину:

 

 

Як стало відомо Фіртці, на крісло заступника голови облради претендують депутат від БПП «Солідарність» Михайло Ернестюк,  голова фракції “Самопоміч” Тарас Виноградник.

 

Олександра Бакун


Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466