Небезпека зубних імплантів: всі за і проти імплантації

Чи є небезпека при установці зубних імплантів

На сьогодні імплантація є поки що найпродуктивнішим варіантом регенерації втрачених зубів. Метод є хірургічним. Тому, як і всі подібні оперативні втручання, він може викликати побічні ефекти, які пов'язані з різними особливостями організму кожного пацієнта. Рідше неприємні наслідки настають через помилки дантиста. Багато хто вважає небезпеку зубних імплантів реальною. Спробуємо розібратися, чи так це

Імплантація зубів: процедура

Сам процес займає близько 2,5 місяців (більше інформації за посиланням – https://cis.ua/implantatsiya-zubov/) і складається з 6 стадій. Які безпосередньо залежать від ступеня приживлюваності металевої конструкції. Спосіб проведення процедури також впливає.

  1. Лікарський огляд. Спочатку вивчається вся вихідна інформація про пацієнта.
  2. Складання плану. Базується на даних з панорамного знімка.
  3. Установка імплантату. Займає до півгодини. Нерідко зуб видаляється перед установкою тимчасової коронки.
  4. Огляд. Відбувається через десять днів. Тоді ж знімаються шви. Контрольний знімок пацієнту потрібно зробити через півтора місяці.
  5. Виготовлення коронки. Відбувається через пару-трійку місяців, відразу після зняття зліпка.
  6. Установка протеза. Здійснюється через пару тижнів після зняття зліпка.

Плюси та мінуси

Імплантація зубів спрямована на збереження краси і функціональності зубного ряду. Однак, як і у інших видів хірургічних операцій, у неї є свої переваги і недоліки. Вони частково допоможуть розібратися, небезпечно ставити імпланти.

Серед достоїнств:

  • для закріплення конструкції немає необхідності обточувати сусідні зуби;
  • імплантати дозволяють зробити посмішку ідеальною;
  • шматочки їжі не застряють під имплантами, що повністю виключає ризик розмноження патогенів та розвиток запалень;
  • немає потреби в особливому гігієнічному догляді;
  • ніякого дискомфорту;
  • відсутність обмежень в їжі;
  • відсутність проблем з жуванням;
  • попередження атрофії кісткової тканини;
  • термін експлуатації - не менше ніж 10 років;
  • естетичність. Зовні штучні коронки можна відрізнити від природних.

З негативних моментів:

  • завжди існує ризик, що імплантат не приживеться;
  • для операції необхідний наркоз;
  • довгий, не завжди безболісний період відновлення.

Варто зазначити, що процедура теж недешева. Однак вона дозволяє практично раз і назавжди вирішити проблему краси і функціональності зубного ряду.

Чи існує небезпека імплантів

Багатьох потенційних пацієнтів хвилює питання, чи шкідлива імплантація зубів. Кожна хірургічна операція так чи інакше пов'язана з ризиками. Це ж стосується і зубної імплантації. Розглянемо деякі з них.

Протипоказання

Безсумнівно, небезпека імплантації зубів існує при наявності протипоказань. Виявивши їх, стоматолог зобов'язаний порекомендувати інші види протезування, які не передбачають хірургію. Серед заборон:

  • алергія на будь-яку анестезію;
  • хвороба крові;
  • діабет декомпенсованого типу;
  • злоякісна пухлина;
  • імунодефіцит.

Вони можуть виникнути на тлі порушення рекомендацій стоматолога або помилки хірурга. Імплантація повинна виконуватися тільки фахівцем з високою кваліфікацією і великим досвідом. Але остаточне рішення приймає тільки пацієнт, зваживши всі за і проти.

Можливі ускладнення

Після операції завжди можуть проявитися набряклість, болі, оніміння протягом декількох годин. Ця шкода від зубних імплантів не можна назвати небезпечним. Однак, якщо вони триватимуть занадто довго, це вже говорить про серйозні наслідки.

Базові ознаки ускладнень такі:

  • біль, яка проявилася через тиждень-два після операції;
  • запалення тканин ясен;
  • висока температура протягом довгого часу;
  • кровотеча або гній з ранки;
  • новоутворення в оперується;
  • оніміння протягом декількох днів;
  • набряк, який тримається протягом тижня;
  • розходження швів.

Ризик відторгнення


Це може статися, в основному, з вини стоматолога. Наприклад, відсутність попереднього лікування. Лікар може не вибрати сам імплантат або спосіб його установки. Під час операції фахівець може порушити протокол і тим самим занести інфекцію.

Варто брати до уваги такі небезпеки:

  • завжди залишається ризик потрапляння шкідливих бактерій в ранку;
  • якщо сильно затримати операцію, кісткова тканина стоншується. Іплант таким чином може потрапити в область гайморової пазухи, а це призведе до запалення;
  • організм не сприймає пересаджену кісткову тканину. Імплантат отримує велике навантаження і поступово розхитується.

Для більшого спокою пацієнта фахівці радять здавати всі необхідні аналізи і робити рентген щелепи. На основі результатів і буде підібраний найбільш безпечний спосіб протезування.

C1O_ZXraziL7ssA7gfrdNsu5AvVW16LQ5ApopAoNRwUNzJrjH2DhslikRVAR7gpyMBcJvXXsPHwKFyzTFNP2JdGx1AeFo5B6yoIT1bfnBB-PB47vMI_b6phWB4RlB14MFHfYb9au=s0

Як зменшити ризик ускладнень


Передбачати всі ці ризики майже неможливо. Але їх можна постаратися знизити. Перш ніж зважитися робити постійний імплант зуба, потрібно:

  • ретельно підібрати не тільки клініку, а й доктора;
  • обов'язково розповісти йому про наявність хвороб;
  • строго виконувати всі лікарські приписи;
  • звернутися за допомогою при перших же ознаках ускладнень.

Таким чином, стає зрозуміло, що установка зубних імплантатів є небезпечною не більше, ніж будь-які інші варіанти хірургічного втручання.

Партнерський матеріал


22.09.2021 1152
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466