Від початку повномасштабного вторгнення росії правозахисники та активісти, які опинилися в окупації, продовжують взаємодію зі своїми колегами з інших областей. Зокрема, попри труднощі зі зв’язком, не втрачаються контакти й з Херсоном.
Громадська діячка з Прикарпаття Євгенія Бардяк розповідає, що там залишається чимало проукраїнських активістів, пише Фіртка.
Одна з них - Ірина, з якою Євгенія співпрацює уже майже 15 років. Щоб не сидіти без діла, люди в окупації беруться допомагати тим, хто зараз у скруті, влаштовуючи волонтерські штаби, звідки роздають гуманітарну допомогу.
“Моя добре знайома громадська діячка з Херсону разом з родиною зробили вибір залишитись вдома навіть тоді, коли у місто заїхали росіяни на танках. Вона пише про терор з боку військових, переслідування проукраїнських журналістів, активістів і просить пам’ятати, що Херсон - це Україна і він чекає на визволення”,- каже Євгенія.
Через Євгенію Ірина (ім’я змінено з міркувань безпеки) передає й інформацію про гуманітарне становище окупованої Херсонщини. За її словами, в області залишається багато людей. Це старші самотні херсонці, це дорослі, які не бажають їхати зі своєї землі або тому, що немає куди. Це сім'ї з дітьми, жінки, чоловіки.
“Нас багато, хто залишився і продовжує жити/виживати у тимчасово окупованому місті. Так, у нас немає бойових дій. Але емоційно дуже важко. Небезпечно теж”.
У Херсоні є принаймні дві групи людей, які потребують допомоги. Серед перших - прості люди, які не виживуть без підтримки інших в умовах відсутності ліків, продуктів за доступними цінами, неможливості отримати різні соціальні послуги.
А друга група - ті, хто допомагає. У місті діють волонтерські штаби, об’єднання, сформовані людьми з різних секторів. Окремо Ірина підкреслює залученість бізнесу, який свої ресурси спрямовує зараз саме на волонтерську діяльність. Збирають гроші, купують продукти, готують обіди, організовують гуманітарні вантажі, формують для людей продуктові набори і роздають. І ще роблять багато невидимої роботи.
“Всі ці люди не втрачають надії і хочуть розуміти, що питання деокупації Херсону не перенесено на невизначений час. Ця невизначеність і впливає найбільше на рішення їхати. Поки волонтери тримаються. Але вигорають і втомлюються.
Ніхто не знає скільки у кого ресурсу вистачить залишатись в Херсоні. І кожен виїзд активних людей впливатиме на інших активних, хто залишається”, - зазначає Ірина.
Щоб полегшити гуманітарне становище Херсонщини, активісти з різних областей України шукають шляхи для передачі допомоги. І таки знаходять. Декілька вантажів вже туди доправлені. За словами Євгенії Бардяк, ще один згодом планують надіслати й з Прикарпаття. А поки формують посилку та збирають кошти для закупівлі продуктів і засобів гігієни. Тому небайдужих людей закликають допомогти придбати необхідне.
Усі звіти по зібраних і витрачених коштах рано чи пізно будуть ТУТ.
Реквізити для допомоги: PayPal: e.bardyak@gmail.com
ПриватБанк 4149 4993 8243 3884 Бардяк Євгенія Мар'янівна
MonoBank 5375 4114 1372 0447 Бардяк Євгенія Мар'янівна
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
До Харкова з Франківська доставлять тонну пасок
Прикарпатські студенти спекли та прикрасили паски для військових та для переселенців (ФОТО)
Скільки коштуватиме традиційний Великодній кошик у 2022 році — прогноз експертів
В Івано-Франківську художники просто неба організували вуличне малювання (ВІДЕО)
Опитування: понад 55% переселенців не бачать проблеми мовного непорозуміння з іванофранківцями