Неаполь (фото)

 

https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/s720x720/11050806_1020521774632913_1038646389750689743_n.jpg?oh=4994001560438c53b5031753522f6e1e&oe=55E7A17E

 

O dolce Napoli - якщо однією фразою говорити про Неаполь. Важко знайти більш "егоїстичне" місто. Воно живе своїм солодким життям, і все що відбувається довкола, ніби його не стосується. Ніби опшарпаний, але багатий; ніби брудно, але романтично; ніби людей багато, але без туристів; ніби Італія, але ні. І всюди запах кави і піци.

 

 

Неаполь заснований греками у VIII ст. до н. е. під назвою Парфеноб (Партенопея). Через три століття поруч будують нове місто, назва якого дійшла до нашого часу - Неаполіс, тобто "нове місто", а Парфеноб стали називати Палеполіс - "старе місто".

 

Кастель дель'Ово:

 

 

В цьому замку був ув'язнений останній Римський Імператор Ромул Августул.

Після завоювання міста Римською імперією тут похазяйнували візантійці, потім грабували нормани, пізніше став частиною Сицилійського королівства і навіть був його столицею. І тільки в 1860-ому році Неаполь, як і весь регіон Кампанья приєднаний до Італії.

 

 

В  1631-ому році сталося виверження вулкану Везувій і як вірять неаполітанці, їх від потоку магми врятував Св. Дженаро. Він є покровителем Неаполя. 

Обеліск на честь Святого:

 

 

Вулкан Везувій є активним і зараз, хоч і не в таких масштабах :)

 

 

 

Весь центр Неаполя - суцільний мурашник. Нема такого місця, щоб хтось не їхав, йшов, співав, кричав, сміявся...

 

Віа дей Трібуналі - одна з найживіших вулиць:

 

 

Час від часу вуличка переходить в маленьку площу:

 

 

 

Неаполь взагалі-то столиця піци, і для неаполітанців це велика гордість.

 

Sorbillo - дна з найстаріших піцерій в яку завжди черга:

 

 

А ця, кажуть місцеві - найперша:

 

 

 А ще тут крім мене "Марґаріту" за 1 євро їв сам Білл Клінтон, про що свідчить фотодоказ всередині:

 

 

До речі, найвідоміша піца "Марґаріта" названа в честь Королеви Савойської Марґаріти, яка не встояла перед смаком і ароматом страви у вигляді італійського прапора, що був викладений помідорами, моцарелою і базиліком. Це королівське частування відбулось у 1889-ому році.

 

Тільки в Неаполі центральний собор Дуомо не на площі, а затиснутий з усіх боків:

 

 

І чим менша і вужча вулиця, тим вона колоритніша і живіша:

 

 

 

Ось він, образ Неаполя, те що залишається в пам'яті як спогад про атмосферу і енергетику міста:

 

 

Хоча неаполітанці розмовляють своєю мовою, не асоціюють себе з італійцями, але одне спільне у них є - сушити білизну і спідній одяг на показ:

 

 

Національний неаполітанський транспортний засіб - моторіно. Таке враження, що мопедисти тут священні і недоторкані і сам Святий Дженаро їх покровитель. Трафік хаотичний, ніхто нікого не пропускає, хто має борзіший погляд і наглішу морду, той і має перевагу.

 

 

 

Моторіно подають поганий приклад автомобілям, які паркуються у дві смуги:

 

 

 

Спокою тут мало, але деколи можна знайти тиху вуличку:

 

 

 

 

Неаполітанське патіо. Тут тиша і спокій, ну зрозуміло з поправкою на темперамент:

 

 

Так і хочеться заглянути в кожну арку:

 

 

 

В Неаполі близько двохсот церков.

 

 

 

 

Не зважаючи на те, що неаполітанці дуже побожні, до деяких храмів дорога поросла травою...

 

 

А подекуди і зовсім сумно:

 

 

Деталі:

 

 

Фонтана дель Ґіґанте:

 

 

Базиліка Сан Франческо ді Паола на площі Плебісціто:

 

 

Якись античний фундамент:

 

 

За межами старого міста ближче до набережної красиво, але не так колоритно як на віа Трібуналі:

 

 

 

 

Площа Данте:

 

 

 

Звичайно, Італія без українців не Італія :)

 

 

Навіть у вояків на шапках пір'я як у гуцулів з Верховини :)

 

 

Галерея Умберто чомусь пустує, тільки деколи торгаші розпродають останні колекції ґуччів, дольчеґабанів і луївітонів:

 

 

Але це тільки в сезон сейлів, а у звичайний час їхнє місце тут:

 

 

 

Кожному знайдеться місце і прихисток:

 

 

Кастель Нуово:

 

 

 

Неаполітанці не бачать себе без футболу і клубу Наполі. В честь Марадони, який грав в Наполі назвали одну з веж Собору. Вболівати вони вміють, сам пересвідчився у секторі хуліганів "Курва Норд"

 

 

Особливої атмосфери і аромату матчу додає димок марихуани. На стадіоні курять всі:

 

 

Не зважаючи на те, що Неаполь столиця і місце базування Каморри і подекуди атмосфера нагадує про це, на рівні відчуттів переконаний у безпечності перебування тут.

 

Архіологічний музей Неаполя - справжній клондайк античних артефактів, але він заслуговує окремої розповіді.

 

 

Заради інтриги один артефакт відкрию ;)

 

 

Неаполь не простий. Його треба зуміти і захотіти сприйняти таким, який він є - веселим, кольоровим, містом, яке живе для себе і неаполітанців. А туристи - то таке. Воно вас прийме тільки тоді, коли ви зрозумієте його.

 

Руслан Руско


23.06.2015 1501 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466