Не вистачає спілкування: на Франківщині волонтери відвідали геріатричні пансіонати (ФОТО)

З 6 по 10 вересня на Франківщині команда Міжнародного благодійного фонду «Let’s help» відвідує геріатричні пансіонати, щоб допомогти їхнім мешканцям.

З 2015 року волонтери опікуються літніми людьми в Україні, інформує журналістка Фіртки.

Впродовж п’яти днів представники фонду планують допомогти 11 закладам для людей похилого віку. Таку акцію на Прикарпатті проводять уперше.

Як зазначила Нана Піпія, фахівчиня по роботі волонтерів МБФ "Let's Help", охочим стати учасником проєкту не обов'язково мати подібний досвід. Усьому навчить команда Фонду. Витрати за транспорт та харчування також забезпечуються організаторами.

«Коли ми їхали в Івано-Франківську область, ми дали оголошення про пошук волонтерів, які могли б поїхати з нами в геріатричні пансіонати, а надалі самі б їх відвідували. Наприклад, щоб просто поспілкуватися з підопічними. Зараз для поїздок саме з фондом волонтери вже не потрібні, бо ми завтра повертаємось до Києва.

Але на майбутнє нам знову будуть потрібні охочі, які зможуть організовувати для підопічних різні свята, гуртки або майстер-класи. Ми в пошуку навіть тих волонтерів, які могли б просто відвідувати цих людей», - каже Нана.

Жінка зазначає, що волонтерів шукати дуже важко. Не завжди люди приходять з бажання допомогти. Іноді вони навпаки шукають, хто б допоміг їм. Наприклад, хто б купив у них акваріуми, зробив операцію чи допоміг у лікуванні.

«Вони приходять на зустрічі і кажуть, що хочуть бути волонтерами, ну і ще, можливо, ви б зробили мені операцію. Взагалі таких волонтерів, які б мали жагу спілкуватися з людьми похилого віку дуже мало. Всі з задоволенням допомагають діткам, тваринкам, але не хочуть допомагати літнім людям, - каже волонтерка.

На Франківщині зараз майже всі заклади для людей похилого віку закриті для відвідування, тому туди не можна їздити великими групами.

«Зараз у нас в команді двоє людей з фонду  і ще взяли додатково одну людину. Це максимум, що дозволено на цей час. В Коломиї буде з часом свій волонтер, який нам допомагатиме в моніторингу пансіонатів та звітуванні, що їм потрібно», - розповідає волонтерка.

Схема роботи з волонтерами взагалі дуже проста: їм розповідають про особливості закладів, проводять інструктаж, знайомлять з керівництвом та проводять мініекскурсію. Після цього починають спілкування з підопічними - нічого важкого.

Долучитися до волонтерів дуже просто – достатньо просто заповнити анкету. Після цього з вами одразу зв’яжуться, дадуть відповіді на всі запитання, надішлють правила фонду і після цього, коли буде якась активність, вас запросять долучитися до поїздки.

«Літні люди завжди надзвичайно радіють волонтерам. Їм дуже не вистачає спілкування. Вони завжди діляться своїми історіями життя, яким чином опинилися у закладі. Завжди просять організувати їм свято, бо в закладі їм, зазвичай, дуже сумно. Звісно, умови в закладах зараз дуже непогані, але людям не вистачає спілкування.

Коли ми приїздимо, вони дуже нам радіють, особливо новим волонтерам, з якими ще не знайомі. Старші люди завжди радіють діткам, читають їм книжки, складають з ними пазли, навчають чогось нового. Взагалі у них дуже гарна реакція на відвідування і вони дуже цікаві», - додає волонтерка.

Жінка каже, що з людьми літнього віку спілкуватися не важко. Вони навпаки дуже відкриті, часто веселять волонтерів, розповідають їм різні жарти та анекдоти, дуже чутливі.

«Спочатку ми самі їдемо в заклади, вивчаємо там обстановку та їхніх жителів, а вже після цього відправляємо волонтерів, дозволяємо їм туди поїхати.

Зазвичай люди просять, щоб їм влаштовували свята. Трохи менше просять про різні гуртки на зразок малювання, вишивання чи ліплення», - ділиться Нана.

Також волонтери приймають гуманітарну допомогу (одяг, взуття, іграшки, меблі, техніку, ліки, памперси та інші засоби особистої гігієни, книги, канцелярське приладдя, мийні засоби тощо). Все отримане розподіляють, залежно від потреб, у пункти призначення. Благодійники завжди можуть дізнатися, куди спрямовано допомогу.

«Якщо ви вмієте малювати, граєте на музичних інструментах, робите масаж, добре володієте іноземною мовою та комп’ютером, вмієте плести бісером – ви нам потрібні! Точніше, ви потрібні дітям, позбавленим родинного затишку та піклування. Ви потрібні літнім людям для спілкування і підтримки.

Ваша допомога дуже потрібна усім нужденним», - підсумовує координаторка фонду.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Всесвітній день прибирання: школярів Прикарпаття закликають об’єднуватися заради порятунку планети від сміття

На_шапку: за вечір благодійникам вдалось зібрати більш як одинадцять тисяч (ФОТО/ВІДЕО)

Фотогалерея


Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

975
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1989
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2864
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3494
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3694
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6887 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3876

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5691

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6832 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7645
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2482
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4748
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5132
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

503
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

962
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1834
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3417
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

940
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1808
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3715
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3938 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5471