З 6 по 10 вересня на Франківщині команда Міжнародного благодійного фонду «Let’s help» відвідує геріатричні пансіонати, щоб допомогти їхнім мешканцям.
З 2015 року волонтери опікуються літніми людьми в Україні, інформує журналістка Фіртки.
Впродовж п’яти днів представники фонду планують допомогти 11 закладам для людей похилого віку. Таку акцію на Прикарпатті проводять уперше.
Як зазначила Нана Піпія, фахівчиня по роботі волонтерів МБФ "Let's Help", охочим стати учасником проєкту не обов'язково мати подібний досвід. Усьому навчить команда Фонду. Витрати за транспорт та харчування також забезпечуються організаторами.
«Коли ми їхали в Івано-Франківську область, ми дали оголошення про пошук волонтерів, які могли б поїхати з нами в геріатричні пансіонати, а надалі самі б їх відвідували. Наприклад, щоб просто поспілкуватися з підопічними. Зараз для поїздок саме з фондом волонтери вже не потрібні, бо ми завтра повертаємось до Києва.
Але на майбутнє нам знову будуть потрібні охочі, які зможуть організовувати для підопічних різні свята, гуртки або майстер-класи. Ми в пошуку навіть тих волонтерів, які могли б просто відвідувати цих людей», - каже Нана.
Жінка зазначає, що волонтерів шукати дуже важко. Не завжди люди приходять з бажання допомогти. Іноді вони навпаки шукають, хто б допоміг їм. Наприклад, хто б купив у них акваріуми, зробив операцію чи допоміг у лікуванні.
«Вони приходять на зустрічі і кажуть, що хочуть бути волонтерами, ну і ще, можливо, ви б зробили мені операцію. Взагалі таких волонтерів, які б мали жагу спілкуватися з людьми похилого віку дуже мало. Всі з задоволенням допомагають діткам, тваринкам, але не хочуть допомагати літнім людям, - каже волонтерка.
На Франківщині зараз майже всі заклади для людей похилого віку закриті для відвідування, тому туди не можна їздити великими групами.
«Зараз у нас в команді двоє людей з фонду і ще взяли додатково одну людину. Це максимум, що дозволено на цей час. В Коломиї буде з часом свій волонтер, який нам допомагатиме в моніторингу пансіонатів та звітуванні, що їм потрібно», - розповідає волонтерка.
Схема роботи з волонтерами взагалі дуже проста: їм розповідають про особливості закладів, проводять інструктаж, знайомлять з керівництвом та проводять мініекскурсію. Після цього починають спілкування з підопічними - нічого важкого.
Долучитися до волонтерів дуже просто – достатньо просто заповнити анкету. Після цього з вами одразу зв’яжуться, дадуть відповіді на всі запитання, надішлють правила фонду і після цього, коли буде якась активність, вас запросять долучитися до поїздки.
«Літні люди завжди надзвичайно радіють волонтерам. Їм дуже не вистачає спілкування. Вони завжди діляться своїми історіями життя, яким чином опинилися у закладі. Завжди просять організувати їм свято, бо в закладі їм, зазвичай, дуже сумно. Звісно, умови в закладах зараз дуже непогані, але людям не вистачає спілкування.
Коли ми приїздимо, вони дуже нам радіють, особливо новим волонтерам, з якими ще не знайомі. Старші люди завжди радіють діткам, читають їм книжки, складають з ними пазли, навчають чогось нового. Взагалі у них дуже гарна реакція на відвідування і вони дуже цікаві», - додає волонтерка.
Жінка каже, що з людьми літнього віку спілкуватися не важко. Вони навпаки дуже відкриті, часто веселять волонтерів, розповідають їм різні жарти та анекдоти, дуже чутливі.
«Спочатку ми самі їдемо в заклади, вивчаємо там обстановку та їхніх жителів, а вже після цього відправляємо волонтерів, дозволяємо їм туди поїхати.
Зазвичай люди просять, щоб їм влаштовували свята. Трохи менше просять про різні гуртки на зразок малювання, вишивання чи ліплення», - ділиться Нана.
Також волонтери приймають гуманітарну допомогу (одяг, взуття, іграшки, меблі, техніку, ліки, памперси та інші засоби особистої гігієни, книги, канцелярське приладдя, мийні засоби тощо). Все отримане розподіляють, залежно від потреб, у пункти призначення. Благодійники завжди можуть дізнатися, куди спрямовано допомогу.
«Якщо ви вмієте малювати, граєте на музичних інструментах, робите масаж, добре володієте іноземною мовою та комп’ютером, вмієте плести бісером – ви нам потрібні! Точніше, ви потрібні дітям, позбавленим родинного затишку та піклування. Ви потрібні літнім людям для спілкування і підтримки.
Ваша допомога дуже потрібна усім нужденним», - підсумовує координаторка фонду.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
На_шапку: за вечір благодійникам вдалось зібрати більш як одинадцять тисяч (ФОТО/ВІДЕО)