Побутує думка, що всі проблеми через невірну експозицію кадру завжди можна з легкістю витягнути на комп'ютері за допомогою програм монтажу, програмного забезпечення для корекції та популярних плагінів. Однак на практиці це відбувається не зовсім так.
Досвідчені фотографи, щоб отримати професійну картинку при зйомці на сонці при більш тривалих витримках, щоб не пересвітити кадр, використовують https://vtochku.com.ua/foto-i-video-oborudovanie/aksessuati-dlya-obektivov/svetofiltry/tip-fil-tra/ne-tral-no-sery- ND фільтри.
Ще їх використовують для того, щоб відобразити рух потоків води або отримати фото м'яких, наче розмитих хмар.
ND - це абревіатура від «neutral density», українською nd filter означає - фільтр нейтральної щільності, або як сленг - нейтрально-сірий фільтр. З його допомогою зменшують кількість світла, що потрапляє в об'єктив. Якісні фільтри не змінюють кольору картинки. Застосовуються як для фото, так і для відеозйомок.
Градація та маркування
Нейтрально-сірий фільтр позначається ND2, ND4, ND8 і так далі до ND1000. Цифри в назві означають, що в об'єктив потрапляє в N раз менше світла. Наприклад, ND16 пропускає світла в 16 разів менше із застосуванням фільтра, ніж без його використання. З іншого боку, з фільтром можна встановити витримку в N раз більше, ніж без нього. Грубо кажучи, з фільтром ND8 можна встановити в 8 разів більшу витримку, ніж без нього.
Є можливість кріплення декількох фільтрів одночасно, тоді можна отримати затемнення з показником рівним добутку показників фільтрів, які застосовують. ND4 і ND8 замінять ND32 (4 × 8 = 32).
З ND500 можна робити фотографії будинків і вулиць з натовпом. Завдяки величезній витримці залишаться тільки нерухомі предмети, а людей, що рухаються, не буде видно. Того ж ефекту можна домогтися і на дорозі з рухомим транспортом, і на річці з наявними човнами та відпочивальниками, що заважають. В результаті застосування нейтрально-сірих фільтрів отримують фото спокійно поточної річки та зовсім порожньої дороги.
Добре працюють nd фільтри при портретній зйомці як в сонячний день в місті, так і на снігу або в пустелі. З ними не буває засвічених фотографій.
Способи кріплення
Розрізняють декілька типів кріплень ND фільтрів. це:
- круглі з різьбленням, які нагвинчують на об'єктив. Їх встановлюють прямо перед лінзою. Якщо діаметри не збігаються, застосовують перехідне кільце.
- накладні. Їх встановлюють у рамку тримача або в кільцевий адаптер.
- використовують магнітні кріплення, які попередньо накручуються на об'єктив. На фільтр прикручується магнітний адаптер. Фільтр підноситься до кріплення, притягується і тримається досить міцно, з великим ступенем надійності. Висока швидкість установки грає велике значення тоді, коли дуже важливо зловити потрібний кадр.
Модифікації нейтральних фільтрів
Фільтри з постійною щільністю
Щоб підібрати необхідний, потрібно мати серію і залежно від ситуації використовувати потрібну комбінацію або окремий фільтр.
Vari-ND
Нейтральні фільтри змінної щільності являють собою з'єднання в одній оправі лінійного і циркулярного поляризатора. Кількість світла, що надходить, змінюється поворотом одного з них.
GND
Градієнтні нейтральні фільтри актуальні в пейзажній фотографії. Їх відрізняє від інших модифікацій часткове затемнення. При установці найбільш затемнена частина повинна закривати найсвітлішу ділянку кадру. Цим знижується різниця в освітленості частин фотографування.
ND світлофільтри вимагають наявності навичок фотографування. Вони не потрібні на кожен день, оскільки підходять для роботи творчим людям, тим, хто любить експерименти. Засвічені кадри не скоригує навіть дорога апаратура. Нейтральні фільтри допомагають зробити фотографії більш досконалими та цікавими.
Партнерський матеріал