Національний банк України оприлюднив корисну інформацію для громадян, котрі планують виїхати за кордон у період дії воєнного стану в Україні. Мова йде про поводження з готівковою гривнею, а також декларування валютних цінностей.
НБУ не встановлював жодних обмежень на безготівкові розрахунки як всередині країни, так і закордоном, повідомили Фіртку в пресслужбі регулятора.
В Нацбанку рекомендують при підготовці до виїзду врахувати наступні моменти:
- Зняти валюту зі свого валютного рахунку в Україні можна в сумі до 30 тис. грн в еквіваленті в день. До прикладу, у вас є доларовий рахунок – ви можете зняти з нього трохи більше тисячі доларів в день, якщо рахунок в євро – тоді зняти можна близько 900 євро в день.
- Офіційний курс гривні до долара – 29,25 грн/$, курс гривні до євро – 33,17 грн/євро (зафіксований на 24.02.2022).
- Купівля іноземної валюти поки заборонена (заборона діє з 24 лютого 2022 року). Виключення (з 8 березня) – купівля валюти у відділеннях банків, які розташовані на територіях, що перебувають під загрозою окупації державою агресором (у разі наявності валюти).
- Не потрібно вивозити із України готівкову гривню – ви або взагалі не зможете обміняти її за кордоном, або зможете обміняти по дуже невигідному курсу.
- Готівкову гривню краще завчасно зарахувати в Україні на свій картковий рахунок. Це можна зробити: у працюючому відділенні банку, маючи з собою паспорт; через платіжні пристрої з функцією приймання готівки – термінали самообслуговування, банкомати з функцією приймання готівки. А далі за кордоном розраховуватися карткою.
При перетині кордону залишається вимога декларувати валютні цінності на суму більше ніж 10 тис. євро на одну особу (в еквіваленті). Проте скасована необхідність надання підтверджуючих документів про зняття готівки з власних рахунків та придбання банківських металів.
Врахуйте, що «ковідні» документи та медична страховка при перетині кордону не перевіряються. Проте можуть вимагатися в країнах призначення.
Нагадуємо, що при перетині кордону з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Молдовою для виїжджаючих на автомобілі – поліс страхування «зелена картка» не обов’язковий.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також інші блоги Фіртки:
«Рускій корабль, іді нах*й», або чому ми приречені на перемогу?
Без грошей ніяк: фінансова спроможність обласних центрів
Нова українська школа: дефініції, метафори, вчителі, діти, батьки