Назарій Павлів: Політичною кар’єрою не переймаюсь і радий повернутися до тренувань

 

Івано-франківський богатир, багаторазовий рекордсмен України Назарій Павлів був одним з активних учасників революційних подій. Ще в перші дні Майдану він засвідчив свою позицію перед учасниками народного віча в обласному центрі. Згодом очолив Самооборону в Івано-Франківську. Неодноразово бував у столиці, в тому числі й у найгарячіші дні лютого.

 

— Назарію, ти керував загонами Самооборони Івано-Франківська. Яка тепер ситуація з цими загонами?

— 20 січня на сесії міської ради мені запропонували очолити Самооборону. Я погодився, і переважною більшістю голосів депутатів таке рішення було прийнято. Буквально за кілька днів відбулося захоплення громадою міста адмінбудівлі, нашого «білого дому». Тоді ж виникла потреба забезпечувати охорону площі перед обласною радою. Штаб національного спротиву доручив займатися цим Самообороні, охороняти будівлю з вулиці по периметру зведених навколо барикад. В зв’язку з цим, було розроблено систему денних і нічних чергувань на постах. Близько ста людей заступали на цілодобові позмінні чергування. А коли з Києва надійшов наказ розблокувати адмінприміщення, ми, звичайно, його послухалися. Після такого розвитку подій, вважав, що виконав довірене мені міською радою завдання. Тому надалі передав усі справи «Самооборони Івано-Франківська» делегованим від Андрія Парубія сотникам, котрі на той час прибули з Києва.

 

— А як відбулася передача адмінбудівлі? Чи всі були згідні з таким київським рішенням?

— На одній з нарад, на якій була більшість лідерів міського Майдану, керівник нашого Штабу національного спротиву Василь Попович сказав, що все це робиться на основі певного політичного перемир’я й адмінбудівлю потрібно передати представникам силових структур. Багато хто з присутніх не погоджувався з такою ухвалою, навіть пропонував не виконувати київських наказів і надалі продовжувати блокування. Та все ж таки після довгих дискусій всю будівлю було звільнено і в ніч на 16 лютого передано силовикам.

 

— А скільки представників силових структур прибуло для передачі?

— На спец завдання прибули хлопці з «Титана», «Альфи», «Грифона»... Словом, були представники всіх спецпідрозділів, окрім «Беркута». Близько 100 чоловік.

 

Розкажи про своє перебування в Києві.

— З часу створення Майдану в Києві я був там тричі. Останній раз — коли з новин дізнався про події біля парламенту 18 лютого. Не зміг спокійно сидіти вдома і вже наступного дня, в середу, виїхав із багатьма іванофранківцями підтримати і захищати Майдан. Їдучи до Києва, ми вже володіли інформацією, що там стріляють і вбивають людей, але якоїсь зброї для захисту ні я, ні хлопці не мали. Найжахливіші події на Майдані розгорнулися 20 лютого. Тоді було вбито найбільше людей, «беркутівці» з бойовими автоматами по-звірячому всіх розстрілювали. Своєю чорною роботою відзначилися і снайпери, на совісті яких десятки вбитих влучними пострілами в голову, багато поранених. «Швидкі» не встигали всіх забирати. Київські лікарні були переповнені постраждалими з Майдану. В той час настала необхідність забезпечити охороною лікарні, і мене з хлопцями відправили охороняти одну з них. На третій день нашого перебування в столиці, коли всі спецпризначенці уже покинули урядовий квартал, ми з хлопцями розтягували спалені в сутичках вантажівки, якими перегороджували в’їзди до будівлі Верховної Ради. А щодо подій у Києві скажу таке: торік у літню пору на запрошення я побував у Туреччині, де на фестивалі демонстрував богатирські силові вправи. Так сталося, що прилетів у пік їхньої турецької революції і також бачив сутички протестувальників із поліцією, і теж бачив спалені поліцейські машини, але не бачив, щоб «слуги порядку» розстрілювали свій народ.

 

— Якщо був у Межигір’ї, яких вражень там набрався?

— Туди не їздив, але з новин дізнався про розкоші гаранта Конституції Віктора Януковича. Я не те що вражений, я шокований від почутого і побаченого. і це в нього було в той час, коли більшість населення України перебуває за межею бідності. Декому мізерної пенсії чи зарплатні не вистачає на хліб, а в президента на столі для краси лежить чотирикілограмовий «золотий батон». Де ще таке можна побачити! Де ще побачиш у будинку люстру вартістю вісім млн. євро!. Та ми на такі кошти могли б підняти спорт на Прикарпатті на належний рівень.

 

— Твоє ставлення до подій у Криму

— Звичайно, я за територіальну цілісність і недоторканність кордонів України. Введення військ Росії — це порушення всіх міжнародних прав. Росія проявила себе, як агресор і окупант. Тому надіюся, що такі протиправні дії нашої північної сусідки щодо України буде не тільки засуджено світовою спільнотою, а й адекватно покарано. А ті хто все ж таки закликають російські війська на допомогу, напевно не знають, що Росія в свій час уже допомогла і Абхазії, і Осетії. І ці республіки дотепер, після військових дій, залишаються суцільною руїною з майже нульовою економіко. А Крим, як територіальна одиниця України, отримує досить значну частину дотаційних коштів з Державного бюджету України.

 

— Назарію, на завершення нашої розмови відійдемо від політики. Чи правда, що ти при формуванні нової облдержадміністрації є одним із кандидатів на начальника управління спорту?

— Поки що це лише розмови, якоїсь офіційної пропозиції я ні від кого не отримував. Однак наперед наголошую: кар’єрою не переймаюся, а щодо причетності до революційних подій, то я просто проявляв особисту громадянську позицію. Я був на Майдані не заради якихось посад. А стосовно керівника управління спорту, то, на мою думку, його потрібно не просто призначати наказом згори, а поцікавитися думками наших спортсменів і тренерів, кого вони хочуть бачити на цій посаді та кому саме довіряють. Бути формально начальником управління спорту може будь-хто, але потрібно на таку посаду вибирати людину, яка б сприяла розвиткові спортивної галузі.

 

— А якщо тобі таки запропонують таку посаду?

— Я розгляну пропозицію…

 

— Поки все по-старому, поінформуй читачів про своє найближче майбутнє...

— В останні місяці я не мав можливості ходити на тренування, тому радий повернутися у спортзал. Планую розвивати громадську організацію «Богатир», яку недавно зареєстрував. Можливо, постараюсь здивувати якимсь своїм силовим досягненням. А час, який провів, очолюючи Самооборону, був надзвичайно корисним для мене, оскільки я познайомився з багатьма цікавими людьми та здобув неоціненний досвід, який, можливо, використаю в майбутньому, якщо звичайно події в Криму не заставлять діяти по інакшому…

 

Богдан Білецький, Галичина 


21.03.2014 664 2
Коментарі (2)

франківець 2014.03.25, 00:09
не знаю хто там зараз за старшого, але ці хлопці в камуфляжах зараз поводять себе дуже нагло і зверхньо, викликаючи до себе один негатив
спорт 2014.03.27, 15:32
спорт помирає. а при теперішній кризі взагалі може пропасти на Прикрпатті так як пропав футбол.
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

953
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1959
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2830
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3465
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3673
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6853 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3857

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5672

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7628
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

483
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

947
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3400
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3909 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455