Інтерв'ю газети "Галичина" із заступником начальника управління молоді і спорту облдержадміністрації, знаним богатирем та рекордсменом Назарієм Павлівим.
- Пане Назарію, Ви повернулися з Німеччини, де вдалося здивувати німців і встановити рекорд цієї країни. Чому саме в Німеччині?
- Саме в цю країну мене запросили організатори фестивалю автотехніки. Там я демонстрував німцям різні силові елементи, але найбільше їх зібралося подивитися як я тягнутиму 15-тонного трактора.
- Чому саме трактор?
- На цьому автофестивалі родзинкою їхнього свята є боротьба між технікою. На спеціальній площадці різні автомобілі змагаються між собою, перетягуючи одне одного. Переможцем у таких цікавих змаганнях виявився трактор "Кіровець" моделі К-700 "А", і так як він був укомплектований спеціальними додатковими тягарями, то його вага складала 15 тон. Саме з таким переможцем мені запропонували суперничати.
Після певних приготувань та доброї розминки мені вдалося зрушити з місця і протягнути "переможця" на всю відстань драбини, яку мені закріпили до землі. Ці метри мені далися дуже важко, адже останній період я не зовсім повноцінно тренувався. Робота держслужбовця та мала дитина вдома забирали весь час. Хоча останні кілька місяців відколи отримав запрошення в Німеччину, спеціально ходив на тренування після роботи. І через це додому приходив аж у 10 годині вечора.
Під час встановлення такого рекорду найбільше силове навантаження випало на ноги і спину, де саме ці ділянки тіла у мене ще дотепер не відновилися, але я радий, що вдалося здивувати і вразити німців.
Цю подію про рекорд розповіли всі їхні телеканали та газети.
- Скільки вам заплатили за рекорд у Німеччині?
- Після такого запитання мені починає здаватися, що ви агент нашої податкової. Але хочу сказати, що скільки би мені не заплатили, я це все заробив чесною працею і багаторічними тренуваннями.
- Назарію, коли Івано-Франківськ знову побачить змагання богатирів?
- Новий змагальний сезон плануємо розпочати уже в травні. Змагання плануємо провести традиційно на Вічевому майдані Івано-Франківська. Є багато хлопців, які з нетерпінням чекали весни, щоб помірятися своїми силами. В зимовий період у нас не було жодних змагань, але щоб бути готовому у гарній фізичній формі, потрібно було наполегливо тренуватися цілу зиму.
Протягом літа також плануємо провести кілька турнірів, як у Івано-Франківську так і по районах. Ну а кращі хлопці представлять нашу область і на чемпіонаті України, який, як правило, проходить у Києві.
- Яких спортивних результатів досягають ваші хлопці?
- Щороку все більше хлопців приходить на тренування і починають займатись стронгменом. А наполегливі тренування звичайно дають результати. Позаминулого року наша область мала бронзового призера, а минулого - уже чемпіона України у ваговій категорії до 95 кг.
- А де ви тренуєтесь?
- Я завжди тренувався в манежі Коледжу фізичного виховання, тому і весь богатирський інвентар, який мені допомогли зварити у нашому тролейбусному ДЕПО, я перевіз у манеж. Там і проходять тренування.
- А яке фінансування у вашої федерації стронгмену?
- Ну, напевно, що набагато скромніше ніж, наприклад, у федерації футболу. Адже ми поки що не можемо собі дозволити встановлювати пом’ятники. Я маю на увазі пом’ятник м’ячу на вулиці Чорновола. Але щоб ви розуміли, 90% фінансування при проведенні богатирських змагань відбувається за рахунок спонсорів.
- Знаю, що вас дуже люблять діти і ви часто буваєте у різних школах. З якою метою їх відвідуєте?
- Перш за все це пропаганда спорту і здорового способу життя серед учнів та молоді. Я їм наголошую, що сильним стати можна, але для цього потрібно багато тренуватися. Крім того, спорт дає можливість побачити світ. Наприклад я, завдяки спорту, побував у різних містах, областях і країнах. Також, окрім спорту, я усіх учнів закликаю добре вчитися, адже потрібно знати різні шкільні предмети. Потрібно знати англійську мову, бо закордоном переважно все на англійській, потрібно знати географію, щоб, буваючи в різних країнах, не заблудитися. І, звичайно, потрібно знати історію, зокрема власного краю, щоб де б ви не опинились у світі, завжди змогли розповісти про нашу Україну і нашу Івано-Франківщину.
Також демонструю учням декілька силових елементів та проводжу цікаві спортивні конкурси, як для хлопців, так і дівчат, а переможці від мене отримують медалі, грамоти і призи.
- Окрім шкіл з подібними виступами вас часто бачили з головою міста у дворах Івано-Франківська перед виборами. Яке відношення до цього мала ваша федерація?
- Абсолютно жодного відношення. А те, що я підтримував Руслана Марцінківа - це моє особисте волевиявлення.
- Є інформація, що ліквідовують управління молоді і спорту облдержадміністрації. Ви працюєте заступником начальника управління півтора року, як вам працювалось?
- Не повірите, але всі ці півтора року моє керівництво до мене ставилось з неповагою… Я маю на увазі не свого начальника. З самого початку мене не впускали у мій кабінет. На подив усьому нашому "білому" дому, я працював в одному кабінеті зі своїм начальником. Такого ще ніколи не було, щоб заступника з начальником тримали в одному кабінеті. Це тривало 10 місяців. Згодом мені виділили приймальню, де мала би сидіти секретарка, а мій кабінет віддали звичайній громадській організації "Офіс реформ", яка дотепер ним користується... А я, держслужбовець, змушений був заклеїти слово "Приймальня" звичайним аркушем паперу, щоб не сміялись, що заступника начальника управління розмістили у приймальні.
Але щоб ви розуміли, що півтора роки тому, я прийшов в управління не для того, щоб воювати за кабінети, а для того, щоб допомагати тренерам і спортсменам. Тому, незважаючи на такі різні незручності, я продовжував працювати сумлінно і відповідально. І до усіх спортсменів і тренерів з різних видів спорту, ставлюсь однаково і усім стараюся допомогти.
А те, що ліквідовують управління молоді і спорту - це рішення виключно нашого керівництва ОДА, а не міністерства, як дехто думає.