Назад до школи. Ганна Суслик

 

/data/blog/71965/9b2ea832a87ca4de597d5ca15e64b50d.jpg

 

Ми продовжуємо повертати відомих спортсменів Івано-Франківщини назад до школи. На черзі - абсолютна чемпіонка України зі спортивної ходьби серед юніорок Ганна Суслик.

Ще кілька років тому вона серйозно займалась скрипкою, і вчителі говорили, що в неї чудові здібності. Проте вона залишила музичну школу і пішла на легку атлетику – щоб бігати. Сьогодні ж Аня здобуває нагороду за нагородою у спортивній ходьбі. 

Уже за кілька днів вона стартуватиме на домашньому Чемпіонаті України. Яким же був шлях до перших успіхів у спортивній ходьбі, розказують сама спортсменка та її тренер – Микола Шевчук.

- Аню, як почала займатись спортом?

- Я починала в СДЮСШОР у Калуші. Мій шкільний учитель фізкультури побачив, що я маю здібності до спорту і порадив батькам відвести мене до Миколи Михайловича Шевчука, який і до сьогодні є моїм тренером. Спочатку я займалась бігом – на 800 м, 1,5 км. Але за два-три роки тренер не побачив перспективи і сказав, щоб я спробувала себе у спортивній ходьбі. Я спочатку була проти, мені більше подобалось бігати. Але попробувала, і в мене стало виходити. За кілька місяців я вже завоювала свою першу медаль на чемпіонаті України – бронзу. Ми почали ускладнювати тренування, інтенсивніше готуватись... І за три роки я виграла майже всі всеукраїнські змагання.

Тренер Ганни – Микола Шевчук, розказує, що ніколи не займався спортивною ходьбою. "Я сам ніколи не ходив, але техніки міг навчити. Побачив, що особливих даних для бігу в Ані не було, але вона знайшла себе в іншому виді спорту, і вже виступає за збірну України з легкої атлетики. Освоювати ходьбу було непросто, але результати почали з’являтись досить швидко", – розказує тренер.

- Де ти зараз тренуєшся?

- Спочатку я виступала за калуську СДЮСШОР, але там не було особливих умов для тренувань і підготовки, майже ніхто не допомагав. Тоді мій тренер порадив мені перейти до СДЮСШОР "Україна" в Івано-Франківську, тож зараз я виступаю за цю школу. Проте живу і тренуюсь у Калуші. Місцевий манеж підходить для ходьби, у ньому рівне покриття. Тренуюсь двічі на день по 2-3 години, іноді й більше.

Микола Шевчук працює одночасно і в Калуші – там його основне місце роботи, і у Франківську – на півставки. "Окрім Ганни, в Івано-Франківську займаються й інші наші спортсмени – Анна Бабінчук, Юрій Грищишин. У Калуші нема можливостей утримувати атлетів такого рівня, – говорить тренер. – Я сам стараюсь допомагати їм і, як і мій наставник – покійний Олексій Кобрин, допомагати дітям вступати до вищих навчальних закладів".

- Як батьки ставились до твоїх занять спортом?

- Загалом добре, бо вони знали, що я не сиджу на місці, а постійно рухаюсь. Я дуже просила тата, щоб він відвів мене на легку атлетику. До того часу я займалась у музичній школі – шість років грала на скрипці. Але лишила музику, хоч мені говорили, що в мене є здібності. Вибрала спорт – він завжди був для мене улюбленою справою.

- Де ти зараз навчаєшся?

- У Прикарпатському університеті на заочному відділенні факультету фізвиховання. Здаю лише сесію, але все одно важко. Тим більше, пари перебивають графік тренувань.

- Нещодавно ти була на змаганнях в Білорусі й встановила там особистий рекорд.

- Так, це був мій особистий рекорд (13 хв. 03,68 с – прим. Sport.if.ua) і, до того ж, рекорд Білорусі серед юніорів. Мене це, звісно, порадувало, але я хотіла вийти з 13 хвилин. Трьох секунд не вистачило.

- А на тренуваннях вдавалось?

- На тренуваннях я не ходжу на короткі дистанції на кшталт 3 км, я відпрацьовую кроси на 10-15 км у повільнішому темпі.

- 3 км – це твоя коронна дистанція?

- Не сказала би. У спортивній ходьбі 3 км вважається ніби спринтом. А так я спеціалізуюсь вже на 10 км. Ось на чемпіонаті України, що відбудеться 14-15 березня, йтиму цю відстань.

- Тебе не виснажують тренування? Не буває такого, що хочеться все залишити і займатись чимось іншим?

- Звісно, я втомлююсь, кожне тренування важке. Але після занять відчуваю себе краще, приходить полегшення. Були моменти раніше, що я тренувалась трохи не так, як потрібно, але зрозуміла свою помилку і зараз стараюсь виконувати все, що говорить тренер.

- Що було найскладніше за цей час в тренуваннях?

- У нас вид технічний. Іти 10 км при ідеальній техніці – дуже важко, для цього треба багато працювати. Спочатку в мене техніка була не дуже, але я тренувалась, виконувала поради тренера – як руки тримати, як спину, як ставити ноги…

Микола Шевчук зізнається, що в роботі буває всяке – і суперечки, й сварки, але все це на фоні бажання йти до своєї мети. "Кожен спортсмен має свій характер, який витворюється в процесі довгих тренувань. Але з простим характером у спорті, напевне, ­неможливо", – говорить наставник.

- Який зі стартів тобі найбільше запам’ятався?

- Це був мій останній старт закордоном – в Юджині, США. Я особливо до нього не готувалась, пройшла по своєму результату, але усвідомила, що треба більше працювати. Бо я хочу досягати чогось вищого, аніж просто місце в двадцятці, хочу завойовувати медалі. А просто це не дається.

Анін наставник говорить, що змалечку вчив спортсменку не хизуватись досягненнями. "Пам’ятаю, як ми поїхали на одні з перших наших змагань, і Аня посіла там третє місце. Вона дуже тішилась медалі, але я їй порадив, щоб вона сховала нагороду і забула про неї, бо інакше наступної може не бути, – згадує Микола Шевчук. – Напевне, вона тоді зрозуміла мене, що попереду ще дуже багато роботи. Після того в неї були виступи в Донецьку на Чемпіонаті світу зі спортивної ходьби, на Кубку світу в Китаї, на Чемпіонаті світу з легкої атлетики в США. Вона вже понад 20 разів піднімалась на п’єдестали пошани, але на європейському та світовому рівні ми ще нічого не завоювали. Сподіваємось, цьогоріч будемо ближче до цього".

- Ти вже готуєшся до виступів на дорослому рівні?

- Так, цей рік – мій останній серед юніорів. З наступного року я вже ходитиму на 20 км в групі "молодь". На найближчому Чемпіонаті України виступатиму ще серед юніорів. Це буде відбір на Кубок Європи в Іспанії.

- Хто твої головні конкурентки?

- Якщо чесно, минулого року в мене не було як такої конкуренції в категорії 1995-96 року народження. А цього року я навіть ще не знаю. Я вже хочу змагатись зі старшими, щоб випробовувати себе на вищому рівні. У нас сильні дівчата, та ж Людмила Оляновська, наша рекордсменка. Хотіла би досягти того ж, що й вона.

- На який результат націлюєшся на найближчих змаганнях в Івано-Франківську?

- Планую побити свій особистий рекорд. Ми з тренером уже говорили про це, і я готова на кращий результат. Але подивимось, бо виступ залежатиме і від погоди. Сподіватимемось на краще.

- Кубок Європи Івано-Франківськ, на жаль, не прийме, але продовжуватиме проводити Міжнародний кубок "Вечірній Івано-Франківськ". Як тобі ці змагання?

- Минулорічні мені дуже сподобались. Організація була на високому, не побоюсь сказати світовому рівні. Також добре спрацювали судді, та й траса була хороша. На мій погляд, це була найкраща траса з усіх, де я виступала в Україні. Вона не дуже легка, там складні відрізки, але рівна, без недоліків. Дуже шкода, що в нас не будуть проводити Кубок Європи, але, сподіваємось, що прийде час і наше місто прийме такі змагання.

 

 

За матеріалами: sport.if.ua


15.03.2015 724 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

953
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1959
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2830
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3465
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3674
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6853 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3858

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5672

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

483
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3910 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455