Наступна світова економічна криза буде масштабнішою за попередню

Світ знаходиться в очікуванні нової глобальної економічної кризи. Біржові індекси обвалюються, американський долар хитається, а кредитні рейтинги Сполучених Штатів знижено вперше за багато років, Китай в повний голос заговорив про зміну світової резервної валюти…

 

Світова економічна криза набирає все більших обертів. Відомий інвестор Марко Фабер попереджає, що прийдешня світова економічна криза буде набагато серйознішою, ніж та, яку пережили в 2008-му році.

 

«Перед наступним всесвітнім економічним дефолтом ми станемо свідками війни та масивного друкування грошей (США). Всі системи розваляться. Тому я раджу людям зважувати всі свої кроки. При повному обвалі систем не варто тримати свої заощадження ні у вигляді державних облігацій США, ні у вигляді готівки...

 

У випадку війни ціни на нафту, безумовно, виростуть. Банки готові почати штампувати грошові банкноти. Але це не вирішує проблеми, а тільки затягує їхнє рішення. І тим самим - лише погіршує становище.

 

Так було при економічному спаді 2001 року. Тоді стали друкувати дуже багато грошей. З одного боку, це дозволило уникнути більш серйозної кризи в 2001-му. Але з іншого боку, саме це, можливо, багато в чому спровокувало фінансову кризу 2008 року», - заявив Марко Фабер.

 

Нагадаємо, що на початку цього року ООН виступила з попередженням про прийдешній голод. Рекордні ціни на продовольство піддадуть увесь світ небезпеці,- оголосила ООН. Співпадіння вкрай несприятливих обставин зміни клімату і цін на нафту робить світ «небезпечною територією».

 

Згідно даним Організації Об'єднаних Націй - продовольчі бунти, геополітична напруженість, глобальна інфляція і голод, що збільшується серед найбідніших верств населення планети є можливими наслідками нового росту світових цін на продовольство, які досягли небувалого високого рівня.

 

Показники ООН цін на продукти харчування цього року, у які включені міжнародні дані про пшеницю, кукурудзу, молочні продукти, м'ясо і цукор, перебувають на найвищому рівні з початку реєстрації показників у 1990 році, перевершивши навіть пік, що спостерігали під час продовольчої кризи 2008 року, що викликав цивільні безладдя від Мексики до Індонезії.

 

«Ми вступаємо в небезпечну територію»,- заявив головний економіст ООН з питань продовольства і сільського господарства Абдолреза Аббассіан.

 

Світові ціни на продовольство росли шість місяців поспіль. Ціна на пшеницю виросла майже вдвічі із червня, ціна на цукор побила 30-річний максимум, свинина виросла на чверть із початку 2010 року. Тенденції вже вплинули на Великобританію, де стрибок цін на продовольство в листопаді став максимальним з 1976 року. М'ясо худоби та птиці виросли на 1%, а фрукти на 7,5% за місяць. Виробників продуктів харчування попередили, що ціна на пшеницю знову підскочить у цьому місяці, що вдарить по пекарях і виробникам усього від макаронів до випічки.

 

Швидше за все, це, в свою чергу, додасться до тиску на Банк Англії щодо підвищень процентних ставок для контролю росту цін. Більш високі іпотечні рахунки під кінець року будуть додані до неприємностей, з якими зіштовхується «Середня Англія» - підвищення податків і ріст інфляції разом із зниженою заробітною платою.

 

Однак, найбільший вплив ударних цін на продовольство буде відчуватися в країнах, що розвиваються, де більша частка доходів населення витрачається на основні продукти харчування.

 

Економісти попереджають, що ціни на продукти харчування «широкого вжитку» мають мало ознак до стабілізації, а ціни на крупу і цукор, зокрема, можуть стати ще вище в найближчі місяці. Крім того, довгострокові тенденції, пов'язані з ростом населення і зміною клімату, можуть означати, що більш високі продовольчі витрати стануть постійним елементом економічного життя, навіть при тому, що поточний стрибок може закінчитися належним чином. Спекуляція також може стати частиною кризи, оскільки інвестори ставлять на зріст цін на продукти харчування.

 

Аббассіан заявив, що агентство ООН висловлює заклопотаність щодо непередбачуваності природи, яке багато експертів пов'язують зі зміною клімату. Він заявив: «У цін ще є можливість, щоб піднятися набагато вище, якщо, наприклад, умови в Аргентині приведуть до посухи, і якщо в нас виникнуть проблеми з вимерзанням пшениці в північній півкулі».

 

Братство


09.08.2011 921 2
Коментарі (2)

Sacha 2011.08.10, 14:56
не можна друкувати такі статті! нам і так невесело живеться, а тут іще таке нагнітання! хоча Українці в своїй історії страшніші біді переживала! А всі ці світові кризи, все штучно роблене!
роботяга 2011.08.15, 22:56
все ця нісенітниця замовлена банкірами
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

1005
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

2043
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2915
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3540
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3720
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

7014 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3909

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5722

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6877 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7675
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2515
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4779
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5158
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

529
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

994
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1860
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3445
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

964
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1833
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3739
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

4002 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5500