У Яремчанській міській лікарні, що на Прикарпатті, заповнені всі ліжка, виділені для хворих на COVID-19. Зараз у закладі - 70 пацієнтів. Лікуються там жителі різних гірських громад Прикарпаття.
Кореспонденти Суспільного Карпати поспілкувалася із лікарями та хворими на коронавірусну інфекцію, пише Фіртка.
"Цілий рік йшла епідемія, то не можна було лікарню збудувати? Подивіться. Це лікарі самі стараються витягнути нас із цього. А колись цю лікарню хотіли закрити. Що б то було, скажіть, на цілий район гірський?", - говорить пацієнт Яремчанської міської лікарні Михайло.
Чоловік 20 днів тому через коронавірус втратив дружину. А сам, каже, завдяки зусиллям медиків іде на покращення.
Почувається краще і сусід Михайла по палаті Петро.
"І дуже багато держава виділяє, дякуємо їм, але нашим лікарям усім треба ставити пам’ятники. Прийом о 9-й ранку, без обіду, і до 12-ї ночі. Уявляєте? Маленьких дітей лишають, кидають все, тільки щоб нас врятувати".
Загалом у Яремчанській лікарні є 70 ліжко-місць для хворих на COVID-19. Усі вони зайняті. Заповнені й реанімаційні ліжка. Всі чотири апарати штучної вентиляції легенів теж залучені, каже завідувачка поліклініки Яремчанської лікарні Галина Мацюк. Важкохворих – близько десяти. За її словами, у березні померли два пацієнти лікарні, в лютому - десятеро.
"Ми щоденно, майже щогодинно подаємо інформацію із зайнятості ліжок. Тобто, якщо у нас звільняється ліжко, – виписана чи, не дай Бог, померла – то ми одразу подаємо, що в нас є таке місце, і воно автоматично заповнюється. І не важливо, з якого регіону привезуть людей", - розповідає Галина Мацюк.
У палаті терапевтичного відділення перебувають жінки, хворі на COVID-19. Повсюди - крапельниці, обладнання для кисню та медикаменти. А на столику Анни - ще й рожеві тюльпани. Жінка зустріла нас із посмішкою – каже, що зараз почувається значно краще. Проте пережити довелося непрості дні хвороби.
"Ні з того ні з сього температура піднялася. Спочатку лікувалася вдома, бо тут не було місця, а потім пішла в лікарню, бо двостороннє запалення", - каже пацієнтка медзакладу Анна.
Більш як два тижнів у лікарні перебуває Марія. Нещодавно жінка вийшла з реанімації. Зараз ще потребує кисневої маски.
"Це хвороба дуже важка, я вам скажу. Хто не стикався, думає, що це так просто. Не дає дихати, задихаєшся, ні кисню, нічого. Дуже важко".
У грудні минулого року в лікарні обладнали кисневу станцію. Зараз приблизно 80 % пацієнтів потребують підведеного кисню.
В інфекційному відділенні закладу лікують 29 хворих на коронавірусну інфекцію. Завідувачка відділення Надія Алексашенко пацієнтів з COVID-19 лікує протягом шести місяців. З того часу, за її спостереженнями, вірус став більш заразним, а перебіг хвороби – важчим. Окрім того, частіше почали хворіти молоді люди. Зі слів Надії Алексашенко, впродовж двох останніх місяців сюди найчастіше поступали пацієнти із Делятинської громади. Там, каже, живе багато заробітчан, які повернулися додому на свята. Зараз у лікарні є пацієнти, як із сусідніх громад, так із Яремчанщини.
"Це була половина січня і цілий лютий - оті гулянки наші, недотримання норм. Зараз є з Яремча, з Микуличина. Поляницький "кущ" - нема так багато пацієнтів", - зауважила Надія Алексашенко.
Вакцина до лікарні ще не надійшла, проте мобільні бригади уже створили, каже завідувачка поліклініки Яремчанської лікарні Галина Мацюк. Зараз у закладі склали списки тих лікарів, хто бажає вакцинуватися.
Читайте також:
Критична ситуація: очільник Франківська просить для хворих на COVID-19 ще один поверх кардіоцентру
В Івано-Франківську майже 80% пацієнтів з COVID-19 — кисневозалежні
Третя хвиля: в Україні зростає кількість хворих та госпіталізованих із COVID