Насалик: Зарплати бюджетників у Калуші — найвищі по Україні

 

Цього тижня на засіданні виконавчого комітету Калуської міської ради було розглянуто звіт про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Калуша у першому півріччі 2011 року.

 

За результатами комплексної оцінки соціально-економічного розвитку, яку здійснює облдержадміністрація, за перше півріччя поточного року серед 19 міст і районів області Калуш займає друге місце і поступається лише місту Яремче. За комплексною оцінкою аналогічного періоду минулого року, Калуш посідав лише сьоме місце. За показниками економічного розвитку наше місто займає лідируючі позиції на рівні області.

 

Причому у першій половині минулого року ми були лише шістнадцяті. Калуш є лідером серед територіально-адміністративних одиниць Прикарпаття і за інвестиційною, науковою та інноваційною діяльністю (торік були третіми). За словами начальника управління економічного розвитку міської ради Юрія Соколовського, проти минулого року у Калуші суттєво зросли обсяги промислового виробництва, промисловими підприємствами реалізовано продукції на понад 2,4 млрд. грн., що вп’ятеро більше ніж у першому півріччі 2010 року.

 

Зростання обсягів випуску промислової продукції забезпечили ТОВ «Карпатнафтохім», виробництва якого відновили свою діяльність, а також ТзОВ «Синтра», ТзОВ «КарпатСмоли», ЗАТ «ЛУКОР» та ін. Загалом підприємства Калуша забезпечують чверть загальнообласного обсягу реалізації промислової продукції. Калуш є обласним лідером і за обсягом експорту та імпорту, а також за інвестиціями. Так, питома вага обсягу експорту товарів з нашого міста становить майже 57% загальнообласного показника (ріст порівняно з минулим роком — в 13 разів), імпорту — понад 60% (ріст — в 11 разів), 43% усіх прямих іноземних інвестицій, які протягом шести місяців року надійшли в область, — інвестовані у Калуші. За показниками державних фінансів Калуш займає п’яте місце в області. Але за таким показником, як надходження до місцевого бюджету в розрахунку на одного мешканця — є першим.

 

Так, за перше півріччя до бюджету міста надійшло близько 125 млн. грн. Ріст доходів бюджету пов’язаний зі збільшенням поступлень від податку з доходів фізичних осіб (середня зарплата одного працівника порівняно з першим півріччям минулого року зросла на 25% і становила понад 2 тис. грн.). Крім того, суттєво зросли доходи від оренди землі (надійшло понад 23 млн. грн. орендної плати за землю і земельного податку). Попереду Калуш і у сфері охорони здоров’я. Так, з початку року відбулося об’єднання медицини міста та району в одну структуру, а також було запроваджено безкоштовне лікування хворих у стаціонарі Калуської ЦРЛ. На медикаментозне забезпечення хворих міста та району протягом шести місяців року з міського бюджету було виділено 7,4 млн. грн. Видатки на лікування одного хворого на день становлять 60 грн., водночас обласний показник — 13 грн. на день, а без врахування Калуша — 10 грн. на день. Фактично на одного пацієнта стаціонару Калуш витрачає вшестеро більше коштів, ніж в середньому по області. Крім того, як зазначив Юрій Соколовський, на харчування одного пацієнта стаціонару з міського бюджету виділяється вдвічі більше коштів, ніж в середньому по області. До позитиву можна віднести і той факт, що суттєві кошти були вкладені в медобладнання, а також проведення ремонтних робіт в медичних закладах — понад 1,1 млн. грн. за перше півріччя поточного року. За рейтинговим оцінюванням, яке проводить обласне управління освіти і науки, у минулому навчальному році освітня галузь Калуша також є обласним лідером.

 

Щодо екологічної ситуації, то вона залишається складною. Цього року урядом виділено кошти лише на вивезення гексахлорбензолу — загалом 265 млн. грн.

 

Токсичні відходи вже почали вивозити, але цей процес розпочався вже в другому півріччі. Інші нагальні проекти з попередження екологічної катастрофи (роботи на Домбровському кар’єрі, з відселення людей) поки що не фінансуються.

 

За рівнем виконання плану зі збору власних надходжень до Пенсійного фонду, темпами зростання обороту роздрібної торгівлі до відповідного періоду минулого року, рівнем охоплення незайнятого населення активними заходами сприяння зайнятості, за обсягами введеного в експлуатацію житла з розрахунку на кількість жителів та за кількістю зареєстрованих злочинів на одинцю населення, незважаючи на позитивну динаміку проти минулого року, Калуш поступається більшості міст і районів області. Міський голова Ігор Насалик вважає, що місто динамічно розвивається і з оптимізмом дивиться на його перспективи. Так, за словами міського голови, у Калуші на достойному рівні підтримуються освіта, медицина, культура і спорт. Зокрема, в освіту та медицину вкладається у півтора рази більше коштів, ніж це передбачено Міністерством фінансів у розрахунку на одного жителя. Відповідно, у галузь спорту вкладається вдесятеро більше, у культуру — в 2,5 рази. Причому це не лише видатки на забезпечення діяльності і поліпшення умов у закладах. Не економить міський бюджет і на зарплатах. Так, за даними аналізу, проведеного обласним управлінням праці, повідомив Ігор Насалик, зарплата вчителів, медиків та працівників виконавчих органів влади у нашому місті є найвищою по Україні. Позитивна динаміка наповнення міського бюджету, а у першому півріччі його було перевиконано, дозволяє закрити усі боргові зобов’язання міста, які виникли у попередні роки.

 

За словами міського голови, борги вже почали гасити. Крім того буде виділено 3,5 млн. грн. на проведення благоустрою, зокрема на освітлення усіх мікрорайонів міста. Загалом діяльність комунальних підприємств Ігор Насалик оцінив як успішну. Крім того, наголосив він, якщо порівняти тарифи на комунальні послуги, то у нас вони на сьогодні нижчі, ніж в більшості інших населених пунктів області. Ведеться робота, повідомив міський голова, і щодо залучення коштів державного бюджету. Зокрема, вже підписано попередні документи про виділення Калушу 50 млн. грн. для оснащення медичним обладнанням майбутнього кардіоцентру, а також 30 млн. грн. на соціально-економічний розвиток. На ці кошти місто може розраховувати лише наступного року. Якщо, звичайно, вони будуть передбачені у держбюджеті.

 

Також міський голова заявив: з 2006 року, відколи його обрали на посаду, найважчим був 2008 рік. Однак, незважаючи на усі труднощі, у Калуші не було провалів і щоквартально динаміка розвитку була позитивною. Тому і сьогодні є усі підстави дивитися у майбутнє з оптимізмом. Втім, якщо навіть меншість громади буде незадоволена діяльністю міського голови, то у такому разі Ігор Насалик готовий скласти свої повноваження. Він заявив, що для цього буде достатньо 15% підписів жителів міста.


23.09.2011 2041 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

1007
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

2048
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2918
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3543
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3722
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

7053 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3911

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5726

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6880 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7678
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2517
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4781
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5160
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

531
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

997
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1864
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3447
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

966
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1835
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3743
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

4006 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5501