Насалик присадить УП-івців на членські внески

Минулої неділі в Івано-Франківську відбувся четвертий черговий з’їзд Української партії, де міський голова Калуша Ігор Насалик із партійного лідера де-факто став партійним лідером де-юре. І, хоча для цього делегатам з’їзду довелося проголосувати за невідомі більшості з них зміни до Статуту партії, вони все-таки відважилися і — ризикнули. У результаті Ігор Насалик отримав владу над керівним органом партії із дуже ускладненою схемою відкликання з посади.

 

Українська партія існує вже п’ять років, але стала відома більшості з калушан і мешканців Івано-Франківщини перед місцевими виборами у жовтні минулого року. Тоді, розпочавши передвиборчу кампанію за підтримки міського голови Калуша, партія здобула 13 мандатів Івано-Франківської обласної ради, а також — більшість у Калуській міській раді, та вивела Ігоря Насалика на другий термін головування у Калуші.

 

Але вже за місяць дістало резонанс голосування за голову Івано-Франківської обласної ради, де фракція Української партії підтримала кандидатуру "регіонала" Зіновія Митника. "За зраду інтересів Української партії" Ігоря Насалика відкликали з посади голови Центральної ради УП, а також позбавили членства у Центральному проводі. Відтак, вирішити подальшу долю Ігоря Насалика в Українській партії мав з’їзд УП ще всередині грудня. Однак, відбувся тільки зараз. І, якщо тоді Ігореві Насалику прогнозували навіть виключення із рядів партії, то вже за три місяці його "підвищили", при чому, забезпечили "імунітет", обумовивши, що змінити голову Політради можна буде тільки за рішенням з’їзду партії.

 

Активісти Української партії не приховують: вони хочуть масштабно наступати під час парламентських виборів 2012 року. Як працювати під час виборів і після них на прикладі Калуша розказав УП-івцям на з’їзді секретар міської ради, голова Калуської міської організації Української партії Олександр Челядин. Зокрема, він зазначив, що на Галичині успіх дався нелегко, адже спектр політичних партій на Заході України — дуже великий. Заразом, знайшов і пояснення підтримці кандидатури "регіонала" Зіновія Митника на посаду голови обласної ради.

 

"Восени минулого року ми "ліпили докупи" потужну партійну структуру. І, раптом, — такий удар. Крутий хід проти нашого голови. Я не буду зараз аналізувати це все, я розумію, що це вже, може, минулося. Хлопці, будьте розумні! Не все, що у нас робиться у політиці, можна говорити вголос. Адже кожна область, кожен район має свою специфіку. І ви кажете, що ми, обласні депутати, не прийняли демократичного кандидата на голову обласної ради. Кого ми "розкручуємо"? Та ми конкурента собі "розкручуємо". Я маю на увазі представника від "Свободи", — розтлумачив Олександр Челядин.— ЗМІ підтримали цю ідею: мовляв, маємо зрадників. Буквально через місяць відбулися довибори до Калуської міської ради: замість вибулих депутатів із нашого партійного списку, тому що вони пішли працювати заступниками міського голови. І після тої "шумихи" отримали результат: жодного із трьох. Хоча, у нас тоді були сильні кандидати".

 

Опісля до слова вийшов і сам Ігор Насалик. Розпочав здалека, але заразом пообіцяв, що Українська партія не представлятиме інтересів жодних бізнесових груп, а житиме на членські внески: нехай — бідно, але — чесно.

 

"Політичні партії монополізували право на владу. Наразі 3% — підтримують політичні партії, а 97% — позапартійні. Так оці 3% і сформували політичну еліту, політичні партії. А політичні партії монополізували фінансово-промислові групи, які мають уже навіть не національний, а транснаціональний характер. На сьогодні партії — великі акціонерні товариства. Великі партії навіть у місцевого самоврядування забрали право вибору. Не партії йшли до громади. А громада зверталася до політичних партій, щоб приймати участь в управлінні, починаючи з села, міста, району, області й України, — наголосив Ігор Насалик. — Хоч одна політична партія в Україні по своїй суті буде громадською організацією, яка б повернулася до цих 97% громад, дала їм інструмент для втілення у життя влади. УП не буде підпорядковуватися жодній фінансово-промисловій структурі. Нехай вона буде жити бідно, але вона буде жити на членські внески. Вона змусить, щоб рішення, які визрівали у суспільстві, переходили у рішення цієї партії".

 

Далі делегатам запропонували прийняти зміни до Статуту партії, мотивувавши це, головним чином, як необхідну партійну реформу. За словами голови Центральної ради УП Олега Олійника, зміни до Статуту розроблялися з урахуванням пропозицій місцевих осередків. Насправді, частину присутніх зацікавило те, що редакції нового Статуту більшість із них узагалі у руках не тримало.

 

Організатори пояснили: проект роздрукували у 30 примірниках і перед початком з’їзду роздали головам обласних осередків (загалом на з’їзді були присутні 204 партійці. — Авт.). Тож, довелося перед голосуванням улаштувати невелике обговорення партійної реформи.

 

Суть змін полягає у з’єднанні двох керівних органів партії — Центральної та Політичної рад в одну — Політичну раду. Досі керівним органом партії була Центральна рада, яку, свого часу, очолював Ігор Насалик, але якого було знято з посади на сьомому засіданні Центральної ради 27 листопада минулого року. Тепер органом керує Олег Олійник.

 

З несподіваним збільшенням упливу Політичної ради і реформою партії взагалі врахували всі фактори, які досі заважали Ігореві Насалику отримати владу в УП: від назви новоствореного керівного органу, яка сходиться з назвою досі дорадчого органу, — до механізму обрання голови нової Політради.

 

Якщо раніше голову Центральної ради могли відкликати безпосередньо на засіданні ради (що і зробили у випадку з Ігорем Насаликом. — Авт), то новим Статутом передбачено, що керівництво Політради обирає партійний з’їзд. Пропозиція сподобалася не всім. Але рішуче наважилися виступити тільки одиниці.

 

"Для мене дивні певні речі. Коли ми приймали концепцію реформування на нашій Центральній раді, були запропоновані одні змістовні положення. Як член Центрального проводу, голова виконкому і один із заступників голови партії, я бачу вперше цей документ, — зазначив голова виконкому УП Василь Гажаман. — Він повинен пройти обговорення партійної громадськості. Це — моя думка: приймати його — зарано. Тому що так можна прийняти багато дечого. А потім ми, власне, будемо думати, чому воно так".

 

Однак, на прийняття змін до Статуту, схоже, були налаштовані більшість із делегатів. Дехто навіть пропонував ризикнути, і — проголосувати за зміни негайно.

 

"Я вважаю, що ми сьогодні можемо просто ризикнути. Ми завжди відзначалися тим, що наша партія — козацька партія. Сьогодні — ризикуємо: маючи у руках той документ, з яким ви не знайомі, голосуємо, даємо булаву, скажімо, проводу, — закликав голова Львівської крайової організації УП Михайло Дуриш. — Інше питання стосується концепції розвитку організації. Ми можемо таким чином, скажімо, до другого з’їзду попрацювати. Безперечно, що у питанні програмних засад ми повинні всі працювати".

 

Після кількох в основному схвальних відгуків зміни до Статуту партії прийняли. Відтак, переобрали контрольно-ревізійну комісію, Політраду УП, а також — і самого голову Політради. Прогнозовано, ним став Ігор Насалик. До Політради ввійшло загалом 70 членів, керівників обласних крайових організацій. Калущину, зокрема, представляють голова міської організації Олександр Челядин та голова фракції УП у міській раді Ігор Хемич. Калушанка Олена Білоус увійшла до новообраної контрольно-ревізійної комісії.

 

Заразом, нова редакція Статуту партії передбачає, що голову Політради обирає з’їзд партії. Тому, як мінімум, на рік — до парламентських виборів, "імунітет" Ігореві Насалику — забезпечений. Між тим, стає все більш імовірним, що список кандидатів у депутати від Верховної Ради від УП очолить саме він. А, разом із тим, — зростає ймовірність виборів у Калуші нового міського голови.

 

ВІКНА


21.04.2011 2231 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

1000
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

2033
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2909
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3535
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3716
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6919 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3906

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5719

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6873 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7672
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2510
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4775
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5155
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

525
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

991
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1855
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3441
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

960
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1830
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3735
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3994 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5496