Івано-Франківський академічний обласний музично-драматичний театр імені Івана Франка створений ще 20 грудня 1939-го року. Однак, до 1980-го театр перебував у приміщенні обласної філармонії. Саме в цьому році завершились роботи над будівлею теперішнього драмтеатру.
Відвідувачі теарту просто не могли не звертути увагу на велетенське панно, на якому зображені різні гуцульські мотиви. Якщо ж ви раптом не мали змоги роздивитись його ближче та поцікавитись історією, – пропонуємо зробити це зараз.
Це колективна робота співавторів Василя Вільшука, Йосипа Косовича, Михайла Мурафи та Олександра Медвєдева. Василь Вільшук був керівником проекту. Загальна проща керамічного панно 100 м. кв. Роботи над ним були розпочаті в 1979-му році, а вже через два роки робота була здана. Всі роботи виконувались у Львові на заводі будівельної кераміки, а готова композиція збиралась з частин.
Архітектор Зеновій Соколовський описав панно так: «Автори вдало розкрили, логічно і гармонічно поєднали різні за часом і сюжетами події з життя нашого краю: народно-визвольну боротьбу легендарних опришків і славних народних месників, сцени побуту і сюжети народних легенд, переказів, архітектурні та пейзажні мотиви. Рельєф добре сприймається з відстані, одночасно його можна сприймати зблизька, вникаючи в кожен сюжет».
На деяких картинах в жартівливій формі зображуються народні казки та повір’я. Наприклад, “Ведмідь і баба Яга”.
Мало хто знає, що на тому панно майстри увіковічнили й себе. На рівні людського зросту є плитка із трьома сидячими гуцулами, які грають на сопілках. Зліва направо, це скульптори Василь Вільшук, Йосип Косович і Михайло Мурафа
Фото: Олександр Литвиненко, ВЕЖА