NASA представило компанії, у яких за чверть мільйона закупить місячний пил

NASA уклала угоди з чотирма приватними компаніями про купівлю пилу з Місяця за вигідними цінами, далекими від астрономічних. 

 Зображення: © NASA / GSFC / Університет штату Арізона

Загалом NASA заплатить 25 001 долар за космічні зразки.

NASA щойно придбала права на чотири партії майбутніх зразків Місяця за низькою ціною - 25 001 долар.
Космічне агентство підписало угоди з чотирма компаніями, які збиратимуть місячну породу та пил протягом наступних кількох років, а потім надсилатимуть матеріали NASA. Контракти розроблені, щоб спонукати до видобутку, продажу та використання позаземних ресурсів, які, наголошують представники агентства, є ключовими для розширення людської цивілізації.
У четвер, 3 грудня, під час телеконференції Майк Голд, виконуючий обов'язки адміністратора NASA з міжнародних та міжвідомчих відносин пояснив:
"Ми вважаємо, що дуже важливо створити прецедент, який суб'єкти приватного сектору можуть використати, видобувати, забирати ці ресурси, а NASA може купувати та використовувати їх для підживлення не тільки діяльності НАСА, але і цілої нової динамічної ери державного та приватного розвитку в процесі розвідки на Місяць, а потім, врешті-решт, вирушити на Марс ", - сказав Майк Голд.
NASA ще не розробило планів щодо вилучення зібраних зразків, і незрозуміло, чи буде матеріал доставлений на Землю, заявили представники агентства. NASA вже має тут багато місячних гірських порід; місії Аполлона вивезли додому 842 фунтів, або 342 кілограми місячного матеріалу впродовж 1969 і 1972 рр.
Агентство представило чотири компанії та їхні контракти - це Masten Space Systems з Мохаве, штат Каліфорнія (15 000 доларів США); ispace Europe of Luxembourg (5000 доларів); Японська Японія Токіо (5000 доларів) та Місячний аванпост у Колорадо (1 долар).
Фінансування настільки низьке, тому що NASA платить виключно за зібраний матеріал, не закладаючи у контракти рахунки за витрати, які компанії вкладають у  розробку, заявили представники агентства.
Сьогодні представники космічного агентства NASA заявили, що  Masten, ispace Europe та Lunar Outpost планують забрати свої зразки з південного полярного регіону Місяця, куди три компанії мають намір висадитися у 2023 році. Masten використовуватиме свій апарат XL-1, Робот "Місячної застави", мабуть, доїде до місячної поверхні на борту посадкового апарату "Блакитний місяць" Blue Origin.
Hakuto-R також є вибором для космічної Японії, яка збиратиме зразки з Lacus Somniorum, на північному сході Місяця, після запланованого приземлення там у 2022 році.
Кожен набір зачеплених зразків важитиме від 1,8 до 18 унцій (від 50 до 500 грамів), згідно з запитом на пропозиції, який NASA опублікувало у вересні. Чотири компанії нададуть зображення зразків, а також дані, що визначають, де вони були зібрані.
"Після отримання таких зображень і даних відбудеться передача права власності на місячний реголіт НАСА на місці", - написали сьогодні у заяві представники агентства. "Після передачі права власності зібраний матеріал стає єдиною власністю НАСА для використання агентством в рамках програми Artemis".

Artemis (Артеміда) - це амбітна програма досліджень Місяця з екіпажем, метою якої є висадка двох астронавтів біля південного полюса у 2024 році та встановлення довготривалої стійкої присутності людини на Місяці та навколо нього до 2028 року.
Нещодавно оголошені контракти поглиблюють зв'язки Артеміди з міжнародними та приватними партнерами, які вже були важливими для програми. Наприклад, NASA буде покладатися на приватних пасажирів, щоб висадити астронавтів Артеміди на Місяць у 2024 році та пізніше, а також перенести роботизовані вантажі на місячну поверхню перед тими приземленнями, які здійснили екіпажі.
Також сьогодні представники агентства заявили, що розпочали створення міжнародної коаліції з вивчення Місяця, яка оформлена за допомогою набору принципів, відомих як Артемідські угоди.
На сьогодні дев’ять держав підписали Угоди, які відкривають їм можливість брати участь у програмі Артеміди. Японія та Люксембург є одними з підписантів, хоча ispace Японія та ispace Європа все ще мали б право на нещодавно укладені контракти NASA, навіть якби їхні країни не підписали, заявили сьогодні представники агентства.
Відповідаючи на вересневий запит, NASA отримало 22 пропозиції, повідомили представники агентства. Чотирнадцять з 22 були визнані "неприйнятними" з точки зору витрат або технічних причин, в результаті чого група з восьми претендентів на участь у конкурсі визнана чотирма нагородженнями.
NASA виплатить кожній обраній компанії 10% винагороди після підписання, 10% при запуску та 80%, коли зібраний зразок буде офіційно переданий NASA. Тож Lunar Outpost отримає два чеки на 10 центів, а третій - за 80 центів.
Представники NASA підкреслили, що майбутні заходи будуть проводитись відповідно до Договору про космос (OST), документа 1967 року, який лежить в основі міжнародного космічного права. OST забороняє країнам претендувати на суверенітет над ґрунтом, але, за словами більшості експертів та прихильників розвідки, використання та продаж космічних ресурсів не заборонено.
 за матеріалами Space


05.12.2020 648
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

954
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1961
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2831
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3466
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3676
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5673

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3911 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455