Вчора, 11 січня в системі державних закупівель Прозоро відбувся тендер на прибирання та впорядкування місць масового накопичення великогабаритних відходів та сміття на території Калуської громади.
Замовник — управління житлово-комунального господарства Калуської ради, інформує Фіртка з посиланням на "Вікна".
Сума тендеру, який було оголошено 22 грудня, склала 1,2 млн гривень.
Участь у тендері взяли чотири суб’єкти господарювання: калуські підприємці Олександра Яніцька, Надія Микитин і Назарій Паламар та приватне підприємство "Пара-мир". Найнижчу ціну запропонувало приватне підприємство — 782 887 гривень з ПДВ. На даному етапі переможця тендеру розглядає кваліфікаційна комісія, інформують "Вікна".
Приватне підприємство "Пара-мир" зареєстроване у Львові. Його основна діяльність — збирання безпечних відходів. У активі підприємства — 12 договорів на вивезення сміття на понад 252 тис. гривень. Усі вони укладені за результатами допорогових закупівель з військовою частиною у Чернівецькій області та головним управлінням пенсійного фонду в Львівській області.
За тендерною документацією, переможець має вивезти впродовж 2021 року 6091 куб. метрів відходів, послуги з прибирання та впорядкування місць масового накопичення великогабаритних відходів повинні надаватися по всій території громади, періодичність вивезення сміття — п’ять днів на тиждень, а мінімальна кількість вивезення сміття — 45 куб. метрів в день.
Сміття має вивозитися на полігон твердих побутових відходів. Таким чином у випадку визнання ПП "Пара-мир" переможцем тендеру, вартість вивезення одного кубометра великогабаритних відходів складе близько 129 гривень.
Нагадаємо, минулого року для того, щоб прибирати завали великогабаритного і будівельного сміття з територій біля контейнерних майданчиків, міська влада залучала підприємців, послуги яких оплачувала з міського бюджету. Також таке сміття вивозили силами комунальних підприємств.
Зокрема, торік до вивезення великогабаритних відходів у Калуші залучали підприємицю Олександру Яніцьку, з якою було укладено кілька договорів на суму від 49 до 198,9 тис. гривень. Наприклад, у вересні було укладено договір на 198,9 тис. гривень. Тоді йшлося, що за ці кошти можна вивезти і захоронити близько 840 кубометрів відходів — це 237 гривень за один кубометр.
Раніше повідомляли про те, що викидати великогабаритне і будівельне сміття біля контейнерних майданчиків та засмічувати територію громади — заборонено. Мешканців мають самостійно організовувати і оплачувати вивезення таких відходів.
Наприкінці минулого року управління житлово-комунального господарства уклало договір з оплати послуг зі встановлення інформаційних табличок на контейнерних майданчиках. На табличках калушан інформують про заборону викидати великогабаритне і будівельне сміття біля контейнерних майданчиків та зазначено, куди слід звертатися для його вивезення.
Нагадаємо, на Калуську міську раду подали до суду.
Читайте також:
Калушу загрожує екологічне лихо — зупинка тепло- і водопостачання