Під час дистанційного навчання у Фаховому медичному коледжі ІФНМУ використовують спеціальні платформи тестування, щоб перевірити рівень знань студентів.
Про це журналістці Фіртки розповів Олександр Бульбук, директор коледжу.
«У нас навчаються студенти після 9 класу, яким на певному етапі потрібно складати ЗНО. Тож маємо спеціальну платформу, де є потрібні предмети і кожен студент має до них доступ. Так вони й готуються в умовах дистанційного навчання», - пояснює Олександр Бульбук.
До слова, у Фаховому медичному коледжі ІФНМУ навчаються приблизно 550 студентів на чотирьох відділеннях, зокрема:
- медсестринське;
- фельдшерське;
- зуботехнічне;
- фармацевтичне.
«Кількість охочих вивчати медицину за останні два роки дещо зменшилась. Можливо, це пов’язано із ситуацією, яка зараз в країні, особливо це стосується медсестринської справи», - ділиться директор коледжу.
читайте також: «Таланти серед нас»: у Фаховому медичному коледжі ІФНМУ провели конкурс до дня навчального закладу
Однак, щоб заохотити та додати мотивації, за словами директора коледжу, студентам повідомляють про вакансії за спеціальністю.
«Цьогоріч ми ініціювали таку річ, що, власне, узгодили з роботодавцями, що ми готові розглядати всі їхні пропозиції. Дистанційне навчання не дає можливості спілкуватись зі студентами повноцінно.
Втім, наприклад, нещодавно Бурштинська міська лікарня повідомила нам, що їм потрібен фармацевт з освітою молодшого спеціаліста і ми цю інформацію поширюємо, студенти відгукуються і роботодавець вже проводить співбесіди», - пояснює Олександр Бульбук.
За його словами, в умовах дистанційного навчання найбільшою проблемою для майбутніх медиків є відсутність практичних вмінь.
«Студенти, які навчаються у нас, повинні працювати руками. Як мінімум, зробити правильно укол. В університеті є навчально-практичні центри і коли при посиленому карантині не можна вчитися у лікарнях, то студентам забезпечуємо можливість відпрацювати практичні вміння згодом.
Наприклад, для зубних техніків – це моделювання та виготовлення зубів. Тому щойно є можливість вийти на навчання у звичному режимі – викладачі одразу ж націлені на практичну підготовку.
Тим часом у режимі «онлайн» вивчають теорію. Хоча у нас є викладачі, які й в таких умовах імпровізують і намагаються організувати практику в домашніх умовах, але це все одно не те», - ділиться Бульбук.
Втім, як пояснює лікар, у Фаховому медичному коледжі ІФНМУ сподіваються, що повернуться до звичного режиму навчання вже з наступного семестру, тобто з 10 січня.
«Ми маємо партнерів у Польщі, Німеччині, то що мені у них дуже імпонує – налагоджена академічна спільнота колишніх випускників. Випускники будь-якого європейського вишу завжди мають при собі чи то блокнотик з тематичною емблемою, чи то форму або халат.
Я от закінчив стоматологічний факультет і завжди готовий їм допомогти, тому що це вже як наша навчальна родина. Таку ж ідею хотів би впровадити й у нашому коледжі», - підкреслив науковець.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
"Інноватика в сучасній освіті": Івано-Франківський медичний університет отримав престижні відзнаки
Студенти Прикарпатського університету отримуватимуть стипендії від Благодійного фонду "Повір у себе"