На Прикарпатті цьогоріч у ремонті перебувають понад 57 кілометрів доріг, 205 погонних метрів мостів, понад 23 тисячі квадратних метрів вулиць та доріг комунальної власності.
Тому тут і постає питання якісного матеріалу, яким будуть вистелені місцеві шляхи, адже з кожним роком через збільшення кількості автомобілів, вантажопідйомності транспортних засобів, зростає навантаження на дороги в цілому.
Відтак, фахівці намагаються знайти різні методи, щоб максимально зберегти міцність, рівність та покращити зчеплення автомобіля з дорожнім покриттям.
Найпоширенішими при будівництві покриттів автомобільних доріг є традиційні асфальтобетонні суміші, які виготовляються із використанням нафтових дорожніх бітумів. При будівництві покриттів на дорогах вищих категорій, мостах та аеродромах застосовують, головним чином, щебенево-мастикові асфальтобетонні суміші та асфальтобетонні суміші, що виготовляються на основі бітумів, модифікованих полімерами.
Він може бути велико-, середньо-, дрібнозернистим та піщаним (розмір зерен відповідно, 40-25-15-5 мм). В залежності від навантажень і кліматичних умов до асфальтобетону є певні вимоги щодо щільності, міцності, зсувостійкості та водостійкості.
Перед змішуванням складники висушують і нагрівають до температури 100 - 160°С.
Асфальтобетон поділяють на:
- гарячий (в склад входить бітум)- виготовляють при температурі не нижче 120°С;
- теплий — з малов'язким бітумом і температурою ущільнення 40-80°С;
- холодний — з рідким бітумом, ущільнений при температурі повітря не нижче 10°С.
Використовують асфальтобетон здебільшого у вигляді гарячої та холодної сумішей для покриття доріг, в гідротехнічному будівництві і т. д.
До свого по своє
Якісний асфальтобетон прикарпатцям пропонує асфальтний завод «DS-185», який відновила ТОВ «Надвірнянська автобаза».
Для того, щоб виготовити кожен із видів асфальту мають бути відповідні підбори, тобто рецепти. В залежності від типу дороги – чи це місцевого значення, чи магістральні чи інші, є вимоги, а під них і відповідний асфальт - його марка і тип.
Фахівці підприємства виїжджають на ділянку, яку потрібно буде асфальтувати та проводять обстеження – геологічні і геодезійні вишукування.
«Визначаємо стан дороги за рахунок вишукування грунтів і навантаження на них. Якщо ми не розуміємо, що є у землі, то ми не можемо прорахувати конструкцію дорожнього одягу – тобто наскільки її міцною слід зробити», - пояснюють на заводі.
Щоб отримати якісну асфальтобетонну суміш, завод оснащений найбільш прогресивним і ефективним обладнанням, автоматизованими вузлами і комп'ютерними програмами.
Виробництво асфальтобетону виконується за допомогою сучасного змішувача та є екологічно чистим.
«Для того, щоб отримати високоякісний асфальтобетон, мають бути хороші матеріали. Мова про фракцію щебня, лещатність... Ми впевнені у тому, що працюємо саме з такими матеріалами і гарантуємо якість продукції нашим замовникам», - говорять на заводі.
Уся сировина проходить ретельну перевірку у сертифікованих лабораторіях Івано-Франківська та Львова, що забезпечують виконання усіх необхідних нормативних вимог до виробництва асфальтобетону.
«Після того як ми провели дослідження дорожнього стану, прийняли проектне рішення, - визначаємося з маркою і типом асфальту, які найкраще підійдуть для даної ділянки дороги. І тоді вже лабораторія нам визначає підбори, за якими ми виготовлятимемо продукт», - пояснюють фахівці.
Відтак, на заводі пропонують усі види асфальтобетону.
Коли логістика має значення
У минулому році в Україні змінили державні будівельні норми, за якими визначили допустимий час на транспортування асфальтобетону для будівництва доріг. Тепер він становить не більше 3 годин.
За підрахунками експертів, це сприятиме підвищенню якості дорожнього покриття в цілому на 30%, продовжить строк служби таких доріг та мінімізує появу вибоїн, тріщин та бітумних плям.
Від моменту випуску до моменту укладання асфальтобетонної суміші має минути не більше трьох годин, тоді дорожнє покриття буде якісним.
Місце розташування заводу «ДС-185» гарантує добру логістику роботи і забезпечує вчасний довіз асфальтобетонних сумішей з відповідною температурою для укладання в усі куточки Прикарпаття.
«Коли йде виробництво асфальту, важливо його доставити при відповідній температурі на ділянку облаштування. Тому тут вигідне розташування, як ніколи грає на руку заводу і нашим замовникам», - відзначають на підприємстві.
Парк техніки АБЗ «DS-185» - машини та механізми відомих світових виробників. Відтак завод гарантує не тільки вчасне доставлення, але й має всю необхідну техніку для укладання асфальту.
Варто додати й те, що завод оснащений прогресивним та ефективним обладнанням, автоматизованими вузлами та комп'ютерними програмами. Виробництво виконується за допомогою сучасного змішувача та є екологічно чистим.
Замовлення та консультації за номером телефону: +380 (96) 749 97 61 (Іван, менеджер зі співпраці з замовниками).