На що йдуть депутатські фонди івано-франківських обранців

 

/data/blog/47287/ff1e9710151866841c0d1dbabf5608ea.jpg

 

Як обранці міської ради використали кошти, передбачені на виконання доручень виборців?

 

З 2001 року депутати Івано-Франківської міської ради щорічно отримують з міського бюджету гроші на виконання депутатських повноважень. З сумою визначаються самі - коли затверджують бюджет. Минулого року кожен депутат отримав у розпорядження по 50 тисяч гривень.

 

Більшість депутатів частину коштів спрямовують на допомогу хворим чи незабезпеченим. Деякі обранці використовують ці гроші на виконання передвиборчої програми, хтось обдаровує школи та дитсадки, в яких навчаються їхні ж діти, інші міняють вікна та двері, встановлюють дитячі майданчики на своїх округах. Однак, маючи у розпорядженні 50 тисяч гривень, всім виборцям все ж не догодиш.

 

До того ж минулого року далеко не всі гроші з депутатських фондів дійшли до своїх адресатів. З 3 мільйонів, передбачених у міському бюджеті на виконання депутатських повноважень, було профінансовано лише трохи більше 1 мільйона гривень.

 

Гроші «Свободи»

Найчисельніша з шести депутатських фракцій «Свобода», відповідно, використала найбільше грошей на виконання депутатських повноважень - 428 тисяч гривень. Більшість цих коштів - майже 223 тисяч гривень - пішли рядовим виборцям на матеріальну допомогу. Решта - на школи, садочки, лікарні, поліклініки, громадські організації.

Кілька депутатів-свободівців, колишніх пластунів, виділили гроші для НАОУ «Пласт». Зокрема, Андрій Грималюк, Ярослав Дубас, Богдан Полковник, Оксана Савчук, Михайло Сеньків перерахували організації 11 тисяч гривень на придбання комп'ютерної техніки, ще 2100 гривень виділив з депутатських коштів голова фракції «Свобода» Роман Онуфріїв для придбання туристичного намету. Секретар міської ради Микола Вітенко перерахував зі свого фонду 5000 гривень Галицькому братству 1-ої Української Дивізії «Галичина». Важко не погодитися, що це добрий внесок у патріотичне виховання молоді.

Однак, як і в інших фракціях, серед націоналістів знайшлися обранці, які думають перш за все про своїх рідних та близьких.

Депутат Мар'ян Вагилевич більше 16 тисяч виділив на придбання дитячо-спортивних відпочинкових конструкцій. З них майже 5 тисяч гривень - для встановлення майданчика у своєму ж дворі. Ну а чого ж соромитися? Облаштування дитячо-спортивних майданчиків - це одна з основних програмних засад франківських «свободівців». В програмі нема заборони облаштовувати майданчики у власних дворах.

Свободівець Ігор Максимчук майже 15 тисяч скерував на господарські товари, спортивний інвентар та світильники для школи №6, в якій сам і працює. А бібліотекар Лариса Олексин перерахувала 3200 гривень на придбання комп'ютерної техніки для Івано-Франківської міської централізованої бібліотечної системи.

Чимало коштів депутати від «Свободи» спрямували на матеріальне забезпечення шкіл та садочків, облаштування дворів і під'їздів, розвиток культури та духовності у своїх округах.

Андрій Тютюнник всі кошти зі свого фонду спрямував на рідне село Крихівці. Зокрема, 4000 пожертвував на чоловічий монастир «Воплоченого слова», 4000 гривень - на проектор для народного дому с. Крихівці, 3000 гривень - на придбання ноутбука для бібліотеки-філії №9 с. Крихівці. Мажоритарник Олег Войтичук виділив 5000 гривень для встановлення вхідних дверей І під'їзду будинку №3 на вул. Ленкавського та ІІ під'їзду будинку №58 на вул. Бельведерській. Віталій Голутяк витратив 7470 гривень на меблі у школу №10, Наталія Голодюк використала більше 25 тисяч на обладнання дитячих майданчиків у своєму окрузі.

А потім у партійній газеті з'являються статті про сотні добрих справ депутатів-свободівців. Добро коштом міського бюджету творити легко і приємно.

 

Витрати регіоналів

Найменше перепало на використання депутатських повноважень депутатам-регіоналам. Зокрема, єдиний у фракції мажоритатник Сергій Благодир зміг використати лише 5396 гривень. З них 4000 гривень депутат спрямував на матеріальну на допомогу виборцям, 396 гривень - на центральну міську клінічну лікарню та 1000 гривень - на придбання електричних нагрівачів для Муніципального центру дозвілля.

Ігорю Дутці та Ігорю Халаменді профінансовано кошти лише на матеріальну допомогу у розмірі - 18,5 тисячі та 8,5 тисячі гривень. 6,5 тисячі гривень на допомогу виборцям витратив Богдан Федьків, а 2 тисячі гривень він пожертвував на чоловічий монастир «Воплоченого слова». Минулого року при монастирі освятили Храм святих Кирила і Методія. Кошти на будівництво збиралися кілька років.

 

На відмолювання гріхів

Всі депутати від фракції «УДАР-Громадський форум» виділяли гроші з депутатських фондів на будівництво Храму Святителя Миколая УПЦ. Зокрема, Роман Тимків спрямував на будівництво храму 32 тисячі гривень, а всі інші його однопартійці - по 2 тисячі гривень.

Крім того, Тимків майже тисячу гривень дав на обладнання нової групи у ДНЗ №36 «Віночок», 2 тисячі гривень - на проведення капітального ремонту відділення судинної неврології ЦКМЛ, 4,1 тисячі - на адресну допомогу.

Руслана Василюк перерахувала кошти з депутатського фонду на придбання металопластикових вікон та дверей у ДНЗ №11 (ясла-садок) "Пізнайко", для придбання комплектів меблів у ДНЗ №30 "Ластівка" та для проведення капітального ремонту приміщень ЗОШ І-ІІІ ступенів №24.

Ігор Росипайло використав на адресну допомогу лише тисячу гривень. Ще тисячу гривень перерахував Територіальному центру соціального обслуговування для придбання комп'ютерної техніки, 4800 гривень - Українській гімназії №1 на придбання комп'ютера та 2000 гривень - на проведення капітального ремонту відділення судинної неврології Центральної клінічної міської лікарні.

Лідер фракції Юрій Соловей, окрім пожертв на Храм Святителя Миколая УПЦ, виділив 2 тисячі гривень на чоловічий монастир «Воплоченого слова». 3,5 тисячі гривень депутат передав на адресну допомогу та 8 тисяч гривень - на придбання сценічних декорацій для проведення мистецького заходу «Галицький шлягер».

З депутатських коштів Володимира Чорноуса 5 тисяч гривень профінансовано на Собор святих Володимира і Ольги, 3 тисячі гривень депутат виділив на адресну допомогу. Решту - на комп'ютери для міської централізованої бібліотечної системи, Територіального центру соціального обслуговування та Міської клінічної лікарні №1.

Єдиний мажоритарник у фракції Володимир Кушнір виділив 6850 гривень на адресну допомогу та 5 тисяч гривень Територіальному центру соціального обслуговування для придбання комп'ютерної техніки.

 

Вистачило на все

Попри те, що у фракції «Наша Україна» лише два депутати, їхніх коштів вистачило на фінансування духовності, медицини, освіти і навіть на меблі у міськвиконком.

З депутатського фонду Володимира Балагури профінансовано 38807 гривень. З них 4 тисячі - на адресну допомогу, 3 тисячі гривень - на монастир «Воплоченого слова», 1 тисяча гривень - на придбання меблів та проведення ремонту в каб. №№ 209, 210 міськвиконкому, решта 31,807 тисячі - на придбання меблів, комп'ютерів, побутової техніки тощо для шкіл та дитсадків Івано-Франківська.

Його колега по фракції Олег Коржак витратив 43738 гривень. З них 1,5 тисячі гривень - на монастир «Воплоченого слова», 10 тисяч гривень на Собор святих Володимира і Ольги, 10 тисяч гривень на закупівлю діагностичного комплексу "СпіроСпектр" у ЦМКЛ. 5040 гривень пішло на придбання музичних інструментів ДМШ №1 та 12198 - для придбання мультимедійного обладнання в Школу-гімназію №3 та Українську гімназію №1.

 

На рідну школу

Депутатів від «Батьківщини» у Держказначействі люблять по-різному. До прикладу, голові фракції Ярославу Бачкуру профінансовано лише 8100 гривень на адресну допомогу. А його однопартійцю Василеві Бойчуку казначейство пропустило аж 46635,45 гривень. З них 4900 депутат передав на адресну допомогу. Левова частина з цих коштів - 31142 гривні - дісталися школі №15. Така щедрість депутата пояснюється тим, що він є директором цієї школи. Решту коштів депутат розділив між іншими ДНЗ та ЗОШ міста.

Мажоритарник від «Батьківщини» Василь Ревчук майже всі кошти витратив на рідний округ. Зокрема, 9700 гривень з депутатського фонду депутат виділив аматорському хоровому колективу «Відродження» мікрорайону Хриплин на поїздку у Польщу. 10 тисяч гривень перепало Хриплинській ЗОШ на ремонт електроосвітлення в класних кімнатах, більше 8 тисяч гривень - УГКЦ святої Парасковеї Великомучениці у Хриплині. Не забув депутат і про рідний футбольний клуб «Опришівці-Батьківщина», якому виділив 3585 гривень на придбання спортивного інвентарю та сітки для воріт.

Його однофракцієць Руслан Терешко на цей клуб додав 1800 гривень. Крім того, 20,5 тисячі гривень Терешко скерував на матеріальну допомогу, 1,5 тисячі гривень - на УГКЦ Вознесіння Господнього, та 7,5 тисячі гривень розділив між школами та садочками.

Володиир Стасюк з 27,5 тисячі гривень 20 тисяч пожертвував на чоловічий монастир «Воплоченого слова».

 

Чиновники також виборці?

На адресну допомогу депутати фракції «За зміни в Івано-Франківську» (партія «Фронт змін») виділили майже 67 тисяч гривень. Та найбільше депутати цієї фракції витратили на управління і департаменти міськвиконкому. До прикладу, Сергій Басараб з 16,5 тисячі гривень 4,5 тисячі виділив на управління освіти і науки для придбання комп'ютерної техніки.

Сергій Борзов з 32,4 тисячі гривень 2,5 тисячі скерував на господарські потреби фінуправлінню, 4,5 тисячі гривень виділив для управління освіти на придбання комп'ютерної техніки. Ще 4,1 тисячі гривень Борзов перерахував управлінню освіти на придбання призів для чемпіонату учнівських команд. По три тисячі перепало ЗШ №26 на придбання дитячих ліжечок та на чоловічий монастир «Воплоченого слова". До слова, свої пожертви на монастир зробили і Ростислав Кукурудз, Ріафет Гасимов та Ігор Прокопів.

Роман Василюк на придбання комп'ютерів управлінню освіти і науки пожертвував 2000 гривень. Ще 1000 гривень він виділив на капвидатки департаменту соцполітики, 5000 перерахував ЦМКЛ на ноутбук та ремонт відділення судинної неврології.

Ріафет Гасимов теж зробив свій внесок у департамент соцполітики у розмірі 2000 гривень, Олег Гончурук виділив на ці ж потреби 1000 гривень.

Юрій Петрушко перерахував 2500 гривень на меблі у відділ кадрів МВК та 5000 гривень на придбання комп'ютера і принтера в управління надзвичайних ситуацій. 1000 гривень депутат додав для управління освіти і науки на придбання комп'ютерної техніки.

Депутат Олександр Бубен - єдиний депутат міської ради, якому профінансовано майже всі 50 тисяч гривень на виконання депутатських повноважень. Три тисячі з них він перерахував фінуправлінню для господарських потреб, решту 47 тисяч гривень пожертвував на капітальний ремонт ЗОШ №19. До слова, його діти там не вчаться.

 

ГК


08.02.2014 923 11
Коментарі (11)

Виборець 2014.02.09, 08:59
Схема за якою працює ВО "Свобода", зокрема Оксана Савчук іі полюбляє: матеріальну допомогу надають напів знайомим, 70-80% якої готівкою повертають самому "депутату-благодійнику". Ось чому більшість коштів йде саме на матеріальну допомогу (тому що для самих себе). Докази (копіі заяв, записи розмов) щодо О. Савчук будуть надані згодом...в потрібний час:)  Тільки не треба вересканити: провокація, політ. замовлення за активну діяльність і т.д. Просто шахрайство!
Аліса 2014.02.09, 16:08
Кошти платників податків (тобто нас, простих людей) йдуть на ремонти, допомоги, пожертви на будівництво храмів? А ми думаєм що це депутати...
дайпутатам 2014.02.09, 20:28
Всі гроші депутати мають передавати на дітей-інвалідів,тоді це буде по-Божому,а це все понти і собі любимому.На церкви,монастирі споконвіків дають всім миром.Просто у депутатів спочатку,як обирають.треба питати,де в нього людяність і серце...Прочитав це все і соромно за наших депутатів,а криків по ТВ-слина летить на три метри.
до Виборця 2014.02.09, 21:20
оце ти, чоловіче добрий, ввалив правду-матку! Ще б дійсно з доказами - ото б громада в "демократичних" силах нарешті би розгледіли януковича і азарова з якими вони борються в Києві, ато тутка, в нашому селі є банда з яков треба боротися, а банда нам кричит : -всі на Київ , наш ворог януковоч, а самі туто в нас під носом гімно намащуют , і кажут шо то варення!!!
сВОБОДА 2014.02.10, 11:22
це провокація від ригів, янукович наш ворог, всі в Київ! Слава Україні! ..... Слава Нації!
Станиславівець 2014.02.10, 14:10
Я розумію і схвалюю виділення коштів депутатом на свій округ. Адже всюди є проблеми і хто має найбільш сприяти їх вирішенню - свій депутат. Але отой монастир «Воплоченого слова»... Хочеться посміятися з того, але чомусь дуже сумно. Усі поголовно виділяють гроші туди. Прямо якийсь стадний ефект, чи зомбування... Потім задумуємося: звідки у церкви гроші на забудову зелених зон... Чи не потрібніші ці кошти реально стражденим людям? Запитання риторичне, а церковники далі гладшають...
Я 2014.02.10, 17:06
Цікава підбірка але не професійна. Де журналіст брав цю інформацію? Зверніться у фінансове управління вам нададуть вичерпну інфо, бо це щось накшталт почули дзвін не знають де він.
виборець 2014.02.11, 19:54
Нерозумна схема використання наших грошей окремими депутатами, придумана ще в часи Шкутяка для підкупу депутатів. Це треба відміняти, бо окремі народні засранці позиціонують ці кошти як свої особисті і непідготовлені громадяни готові їм вірити. Такі блуди пересічних виборців активно використовує свободівська сволота (срань, по-нашому).
маршал 2014.02.12, 08:40
Прочитавши куди пішли бюджетні кошти якими розпоряджалися ніби своїми власними депутати можна зробити висновок що пора припинити фінансування депутатських повноважень. Кошти перераховані депутатами з депутатського фонду є не що іншим як прихований хабар. Бо на наступних виборах вони будуть згадувати як вони допомагали фінансово всім у період свого депутатства. Це є справжній підкуп. Всі ці фінансцвання можна було здійснювати напряму з бюджету. До прикладу: Профінансували депутати взагальному медицину в розмірі 50000 гривень, ці ж кошти закласти напряму в бюджеті на медицину, така ж сама ситуація і з освітою і з культурою. Що стосується матеріальної допомоги окремим громадянам то ті кошти спрямувати на Департамент соціальної політики як адресна допомога. І не потрібно за кошти платників податків піарити депутатів. Хочуть народні обранці піаритись беріть свої кошти з дому і піартесь на здоровя.
гість 2014.02.08, 14:23
Думаю, Бубен так профінансував перемогу для школи №19 на кубку "Шкіряний м*яч" його ж імені! А я вже почав вірити у благородність Бубена - що ті гроші він виділяє зі своїх надприутків
гість 2014.02.10, 09:49
українцям потрібно змінити менталітет, толку не буде, скільки б ми не робили тих революцій,НАМ ПОТРІБНО СТАТИ ЛЮДЬМИ-ПОДУМАТИ ПРО СВОГО БЛИЖНЬОГО,ПРО УКРАЇНУ, а так що ну прийдуть до влади знову тіж самі і почнеться все по колу,шкода людей,які віддали життя, а за що.... поки невідомо
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6878 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466