На приватній Снятинській гідроелектростанції після повені у 2020-му році не відновили рибохід.
Канал, яким риба проходить на нерест у верхів’я річки Прут, замулений та занесений піском і гравієм, пише інформує Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.
Міська влада звернулася з листами до керівництва ГЕС, Державної екологічної інспекції Карпатського округу, Державного агентства рибного господарства в Івано-Франківській області та прокуратури, щоб вирішити цю проблему.
Під час повені 2020-го року в канал для проходу риби нанесло піску і гравію. Тепер тут між початком рибоходу і водою є 20 метрів суші, розповідає заступник міського голови Снятина Віктор Кушик.
За його словами, цей прохід збудувала Снятинська ГЕС, керівництво якої знаходиться у Вінниці. Коштував прохід приблизно шість мільйонів гривень.
"На сьогоднішній день ні їхнього приїзду, ні телефонних розмов не було. Ще надіслали їм у Вінницю звернення від виконкому. В усній формі, через працівників вони передавали нам, що розробляють стратегію. А коли? Надворі вже березень, а з першого квітня вже нерестовий період. Якщо вони рибохід не відновляють, то автоматично будуть зобов’язані підняти шлюзи. Згідно з чинним законодавством, коли голова ОДА підпише наказ про початок нерестового періоду, вони будуть зобов’язані відкрити шлюзи. Їхній ГЕС доведеться призупинити роботу гідроелектростанції на два-три місяці, поки риба буде іти на нерест", - каже Віктор Кушик.
На думку міської влади, проблеми із рибоходом можуть призвести до зниження рибних запасів у річці Прут, зникнення червонокнижних видів риб та погіршення екологічної ситуації в районі. Саме тому звернулися за допомогою в різні інстанції.
Несправний рибохід оглянули працівники Державного агентства рибного господарства в Івано-Франківській області. Керівник установи Любомир Стрембіцький каже, що така ж проблема є на Золотолипівській ГЕС, що на Тлумаччині.
"Ми будемо подавати в прокуратуру, щоб ці електростанції дотримувалися чинного законодавства України", - прокоментував Стрембіцький.
Нагадаємо, під час повені у 2020-му стихія затопила понад 10 тисяч житлових будинків на Прикарпатті.
Загалом в Івано-Франківській області зруйновано 110 км автодоріг, 1 850 м берегоукріплень та 90 мостів. В Івано-Франківській, Львівській та Чернівецькій областях пошкоджено 429,7 км автодоріг та 130 мостів. Порушено транспортне сполучення із 34 населеними пунктами.
В Івано-Франківській області загинуло три людини від стихії. Одна – зникла безвісти.
На ліквідацію наслідків паводків Кабмін виділив понад 480 млн грн, через які на Прикарпатті розгорівся скандал.
Читайте також:
Шмигаль та Аваков оглядають наслідки стихії на Прикарпатті (ФОТО)
У Галичі евакуйовують пацієнтів з лікарні, серед яких є хворі на COVID-19 (ФОТО)
На Верховинщині гелікоптером евакуювали вагітну жінку (ФОТО)
Денис Шмигаль про повінь на Франківщині: Фактично, затоплення перевершує масштаб 2008 року (ВІДЕО)