На Івано-Франківщині двоє людей підробляли міжнародні сертифікати про вакцинацію від COVID-19. Продаючи фальшиві документи, за тиждень вони заробляли понад 30 тис грн. Вартість одного сертифіката становила 1 600 грн.
Про це повідомляє Фіртка з посиланням на СБУ.
Організував оборудку мешканець Івано-Франківської області разом зі спільницею ‒ мешканкою сусіднього регіону. Свій "офіс" вони облаштували у приміщенні однієї з туристичних агенцій, де орендували кабінет.
За даними слідства, зловмисники створювали копії бланків свідоцтв про вакцинацію на комп’ютері, роздруковували їх, заповнювали й засвідчували підробленими печатками. «Замовлення» вони відправляли через поштових операторів, постійно змінюючи установчі дані.
Злочинний бізнес вони розпочали ще на початку 2021 року. Ціна однієї фальшивки становила 1600 гривень, а щотижневий прибуток – понад 30 тис грн.
Для більшої ймовірності на підробках зазначалося, що вони нібито видані приватними і державними медичними закладами Київської, Волинської, Вінницької та Чернівецької областей. Встановлено, що учасники злочинної оборудки підшукували клієнтів через туристичну агенцію: ними були не тільки мешканці України, але й іноземці – громадяни Російської Федерації та Республіки Молдови.
Під час санкціонованих обшуків правоохоронці виявили чорнові записи із «клієнтською» базою, підроблені довідки про негативні ПЛР-тести, фейкові результати лабораторних досліджень та «міжнародні свідоцтва про вакцинацію».
Наразі організатору злочину повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.
Викриття протиправної діяльності проводилося спільно з Головним управлінням Національної поліції в Івано-Франківській області за координації Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ та за процесуального керівництва обласної прокуратури.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Як отримати «жовтий» COVID-сертифікат через смартфон
Нові правила карантину: що зміниться для прикарпатців у "жовтій" зоні
Карантин: в Україні встановили “жовтий” рівень епіднебезпеки