Шестеро дітей та 33-річна жінка можуть опинитись без даху над головою.
Про це йдеться у сюжеті "Вежа", передає Фіртка.
А все через сусіда, який начебто придбав їхнє родинне обійстя. В цій маленькій, обшарпаній кімнаті ніде яблуку упасти. З меблів – лише ліжка. І купи розкиданих побутових речей. Безлад навколо. Тут живе шестеро дітей. І їхня мама Уляна.
Уляні 33 роки. В цій хатчині, площею три на три метри, вона з дітьми поселилась кілька років тому. Гадала – батьківська хата. А виявилося – помешкання сусіда.
Дитинство Уляни пройшло в інтернаті. Батьки зловживали спиртним, а старші брати дбали про власні родини. Вести господарку її ніхто не навчав. З інтернату Уляна фактично одразу переїхала до співмешканця. Народила шестеро дітей.
Наймолодшій Вероніці немає й двох років. Але життя з цивільним чоловіком не склалося. Відтак жінка з усіма дітьми повернулася на батьківське обійстя.
Про те, що оселі, в якій була прописана, уже немає, а землю, після смерті батьків, давно продали, Уляна дізналась випадково.
Жінка звернулася до активістів. А ті з’ясували, обійстя сусіду ще 2007-го року продав … батько. Поки Уляна була в інтернаті.
Новий власник землі – Володимир – власне, спорудив цю невелику хатчину, в яку фактично незаконно поселилась жінка з дітьми. Чоловік через суд намагається її виселити. А от Уляна вимагає повернути батьківську землю. Закон на боці Володимира, а односельці підтримують жінку.
Попри рішення суду першої інстанції, Уляна покидати сусідську хату не квапиться. І уже подала апеляцію.
Власник землі та будинку телефоном розповів, про купівлю – продаж батьківського обійстя Уляна знала. І раніше претензій у жінки не було. А тепер земля тут неабияк виросла в ціні. І віддавати чи навіть продавати її чоловік не має наміру.
Місцева влада про конфлікт знає. І сподівається, сторони дійдуть компромісу. Наразі вільних помешкань для багатодітної мами в громаді немає.
Апеляція по цій справі призначена на березень. І до того часу діти житимуть в цій обшарпаній хатині. До будинку співмешканця Уляна повертатися не хоче. Забезпечити їй кращі побутові умови нікому. Служба у справах дітей в Пасічнянській громаді досі не сформована. Тож поки що вся надія на небайдужих односельців.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Викладачі Прикарпатського університету долучилися до міжнародного проєкту «Карпатські лісові школи»
Обдаровані діти Прикарпаття можуть виграти грант на безкоштовне навчання в університеті
Бюджет Прикарпаття 2022: відомо, яка галузь отримає найбільше, а яка – найменше коштів