На Прикарпатті витратили шість мільйонів на міст на папері (ВІДЕО)

Міст - на папері. На Прикарпатті чиновники відзвітували про відновлення зруйнованого стихією мосту. На реконструкцію витратили шість мільйонів гривень із повеневого фонду. Та виявилося - зроблено ремонт тільки на папері.

Більше того, місцеві журналісти перевірили документи, і знайшли там чимало розбіжностей щодо кількості та якості будівельних матеріалів. інформує Фіртка з посиланням на Подробиці.

Минулого року пішохідний підвісний міст через річку Прут з'єднував дві частини села Воскресинці. Та буквально за кілька днів, Прикарпаття накрила повінь, бурхлива вода переправу знищила.

Відрізаними від світу опинилися більше як пів сотні селян. Аби дістатися до школи, дитсадка, церкви чи магазину, людям доводиться йти просто в брід. І так уже пів року.

Любов Кавацюк, жителька села Воскресинці:

"Ади тако вбираю рибацькі чоботи дома коло хати. І йду в брід, бо нема як перейти. А якщо вода велика - п'ятнадцять кілометрів об'їжджаємо навколо через Нижній Вербіж. Я піду в брід, а діти в брід не підуть".

Любомир Білейчук, староста села Воскресинці:

"На свій страх і ризик йдуть в брід, бо це є близько. В зв'язку із тим що була повінь появилися ями. Брід помінявся. В липні місяці переходив і втопився чоловік шістдесят років".

За відновлення мосту взялися наприкінці вересня. Полагодили тільки пошкоджену частину. Та селяни наполягли, щоб міст відремонтували повністю - зробили таким, яким він був до повені 2008. Кажуть: те, що відновлювали раніше, завжди руйнувалося за першого ж потопу.

Чиновники людей дослухалися, і додаткові гроші все ж виділили. Загалом шість мільйонів гривень. Які на кінець грудня були повністю освоєні. Ось акти виконаних робіт - підписані міським головою Коломиї. А ось такий вигляд має "відремонтований" міст насправді - без поручнів, без половини настилу.

Євген Гапич, громадський активіст, журналіст:

"Кошти заплатити, шість мільйонів, а міст не готовий. Акти підписані, технічний нагляд відбувся. Все пішохідний міст мав би бути. Його можуть і не добудувати. По матеріалах тут вже є не відповідність. Наприклад є металева стрічка, по актах вона має бути шириною п'ять сантиметрів - тут йде 4 сантиметри. Це не економія, це вже називається крадіжка".

Хоч міст і не доробили, та селяни вже ним користуються. Показати як старенька бабця лізе по драбині. Пані Наталія каже: довго вагалися, але таки піднялася - інакше довелося б обходити майже двадцять кілометрів.

Наталія Іванчук, жителька села Воскресинці:

"Я пенсіонерка як-не-як 63 роки, страшно йти. Якби було поруччя - то було б легше, а так дуже тяжко. Я напроти того ліса живу, три кілометри мені лише щоб сюди добратися, а якщо йти довкола - нам вісімнадцять кілометрів".

Тож чому за документами - зроблено все, а по факту - лише половина? І чому виплатили державні гроші за те, чого ще немає? У міській раді нам цього так і не пояснили.

Сергій Проскурняк, заступник міського голови Коломиї:

"Законно чи не законно те що на даний час зроблено? - Якщо не законно, то ви можете оскаржувати. Я не правоохоронні органи, я не можу дати вам відповідь законно це чи не законно. Я акти не підписував, і це відповідальність міської ради що роботи будуть зроблені. - Ви просто ухиляєтеся від відповіді. - Я вам даю відповідь таку як я вважаю за потрібне, чи ви маєте зобов'язати мене давати відповідь таку як ви хочете почути".

А от підрядник виявився щедрішим на пояснення: за роботи взявся ще наприкінці вересня, згодом на прохання людей проєкт скорегували - загальна вартість зросла до восьми з половиною мільйонів. Із них держава виділила тільки шість. Та й часу їх освоїти вони фізично не мали. Адже тендер провели майже наприкінці грудня. А встигнути треба було до першого січня - інакше гроші б повернулися в державний бюджет.

Василь Мельник, генпідрядник із будівництва мосту:

"Двадцять шостого грудня я вступив в свої повноваження як переможець конкурсу. На чотири мільйони вісімсот додаткові асигнування. Порахуйте як мені зробити міст. - А чому бралися за роботу якщо знали щ не встигнете? - Тому що я почав на мільйон двісті пятдесять, я цю роботу почав якби я цю роботу відмовився її би не закінчив ніхто".

Будівельники запевняють: міст до кінця січня - дороблять. Тим часом правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом привласнення та заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем. Винуватцям загрожує до п'яти років ув'язнення.

Відео дивіться за посиланням.

Нагадаємо, станом на грудень минулого року на 379 об’єктах завершені роботи із ліквідації наслідків червневої стихії.


Читайте також:

Трьом калушанам з держбюджету за підтоплені будинки виділили по 20 тисяч гривень

На Прикарпатті укріплюють дамбу, яку розмив червневий паводок (ФОТО)

На Прикарпатті купили будинок для родини, яка постраждала від повені (ВІДЕО)

На Снятинщині відновили пошкоджену паводком дамбу (ФОТО)


19.01.2021 1536
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

954
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1960
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2831
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3466
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3675
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5672

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3911 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455