В середині квітня в селі Чортовець Городенківської територіальної громади Коломийського району виявили сказ у собаки.
Про це повідомляє Снятинська Міжрайонна Філія, пише Фіртка.
Зокрема, тварина перебувала в одному з приватних обійсть села. Це свідчить про циркуляцію вірусу сказу в природі й можливу передачу цього захворювання від диких тварин до свійських, а також до людини.
"Вірус сказу може вражати як тварин, так і людей. Він вражає нервову тканину тварин і людей. Передається збудник сказу при укусі або обслинені від хворої до здорової тварини або людини.", - застерігають у відомстві.
У тварин захворювання на сказ може проявляється насамперед зміною поведінки, спочатку тварина втрачає апетит, погано реагує на команди господаря, може роздирати рану в місці укусу, їсти неїстівні предмети. Потім тварина стає агресивною, втрачає страх, тікає з дому і нападає безпричинно на тварин і людей кусаючи їх. Період збудження може тривати 4-5 днів, а на 7-8 день хвороби тварина гине.
Тому, щоб уникнути захворюванню на сказ необхідно виконувати наступні умови:
- Уникайте спілкування з дикими або бродячими свійськими хижими тваринами;
- Якщо вас покусала (обслинила) тварина, то рану необхідно ретельно промити водою з милом і негайно звернутися до лікаря;
- Тільки лікар вирішить чи необхідно вам проводити щеплення проти сказу та для профілактики правцю;
- Якщо тварина яка нанесла укус відома, то її не треба вбивати, а необхідно інформувати ветеринарних працівників для встановлення за тваринною 11 денного спостереження.
- При призначенні антирабічних щеплень необхідно отримати повний їх курс і дотримуватись режиму прописаного лікарем;
- Домашніх собак і котів необхідно щепити проти сказу профілактично, особливо це стосується мисливських собак.
Читайте також: