На Прикарпатті створять два нові екскурсійні маршрути.
Про це йшлося вчора, під час презентації проєкту «Створення комунікаційної єврорегіональної Платформи «ідеальних» міст для переорієнтації туризму в Івано-Франківській області», повідомляє Фіртка.
Як повідомила керівниця проєкту, Оксана Ковальчук, йдеться про екскурсійні маршрути так званими «ідеальними» містами – містами, які виникли не стихійно, а планувалися і розвивалися в епоху Відродження.
Один такий маршрут з’єднає місто Івано-Франківськ, селища Богородчани та Маріямпіль з подальшим поверненням в Івано-Франківськ. Другий маршрут включатиме міста Івано-Франківськ, Жовкву та Броди Львівської області з подальшим поверненням в Івано-Франківськ.
«Маріямпіль – це є резиденція, збудована коронним гетьманом Речі Посполитої Станіславом Яном Яблоновським, якому вона подарована 1691 року королем Речі Посполитої Яном ІІІ Собеським.
Місто-фортеця Богородчани – це є історичне резиденціальне магнатське місто, засноване коронним гетьманом Миколою Потоцьким у 1631 році.
Місто Жовква закладалось на основі німецького права Станіславом Жолкевським. Історична частина міста реалізована на теоретичних засадах ідеальних міст ренесансної Європи італійськими архітекторами», - розповіла про міста, якими проходитимуть маршрути Оксана Ковальчук.
Своєю чергою один з розробників маршрутів – Павло Горішевський, виконувач обов’язків завідувача кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Університету Короля Данила, переконаний, що такий крок дозволить суттєво покращити туристичну привабливість міста Івано-Франківська, перетворити його з міста-транзиту, міста-воріт у Карпати, яким воно сьогодні є, на такий собі хаб для культурного та історико-пізнавального туризму.
«Буде зроблено два нових екскурсійних маршрути, які будуть починатися і завершуватися в Івано-Франківську.
Це дуже добре, тому що, наприклад, ті ж самі туристи, які приїжджають до нас у місто, завдяки цим екскурсійним маршрутам, будуть затримуватися у нас спочатку хоча б на добу, потім, можливо, на дві.
Це підвищує привабливість нашого міста з тої точки зору, з якої ми ще, скажімо так, не дуже добре відомі, тому що ми все-таки зараз є більше містом-транзитом, містом-воротами Карпат, де туристи проводять буквально пів дня.
Тому завдяки цьому проєкту ми хочемо стати принаймні своєрідним невеличким хабом для культурного історико-пізнавального туризму, принаймні тут, на Прикарпатті однозначно», - зазначив Павло Горішевський.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Вперше в Івано-Франківську: гастромандрівка смаками Івана Франка (ФОТО)