Дві сотні одиноких людей похилого віку з Івано-Франківської області мають молодих телефонних друзів, які допомагають їм долати самотність. Волонтери опікуються старенькими у рамках всеукраїнського проєкту "Мій телефонний друг".
Про це Суспільному Карпати розповів програмний менеджер проєкту Філіп Шовгенов, інформує Фіртка.
За його словами, почали працювати на початку літа.
"Ціль проєкту - дати те спілкування, яке потрібне самотнім, знайти ту людину, яка готова вислухати, підказати і підтримати в необхідний момент. Телефонне волонтерство якраз дуже важливе під час пандемії. Окрім того, це зв’язок молодого покоління зі старшими і єднання людей з різних куточків України. Адже пенсіонер з Івано-Франківська може спілкуватися, наприклад, з волонтером з Чернігівщини, Києва, Одеси" - розповів програмний менеджер.
За словами начальниці управління соціального захисту населення Івано-Франківської ОДА Галини Сенів, в області зареєстрована 21 тисяча осіб похилого віку з числа самотніх та одинокопроживаючих.
На переконання Філіпа Шовгенова, таку кількість людей можливо було б охопити телефонним волонтерством.
"Однак не всі старенькі хочуть такого спілкування, і ми не можемо нікому його нав’язувати", - каже чоловік.
Волонтер зазначає, що працюють з тими пенсіонерами, які до них звертаються самі: "Наразі таких на Прикарпатті є 200. Ми розповідаємо, що такий проєкт є, роздаємо нашу інформаційну продукцію з контактами, співпрацюємо з органами місцевої влади, з центрами надання соціальної допомоги. І хто хоче, той нас знаходить, а ми підбираємо йому друга. Зателефонувати до нас можна за безкоштовним номером: 0800-202-147".
На сьогодні у проєкті задіяно приблизно ста молодих волонтерів з Івано-Франківської області. Загалом в Україні їх є понад шість тисяч і мережа постійно розширюється.
18-річна Анастасія Дзендровська з Калуша дружить з пенсіонеркою з Тернополя Інною Іванівною.
"Коли я до неї вперше подзвонила, у відповідь почула: як довго я на вас чекала. Цей зв’язок допомагає нам обом. Ми можемо говорити про все навіть годину підряд. Вона стала для мене близькою подругою", - зізнається дівчина.
18-річна волонтерка зі села Пістинь Косівського району Христіанна Корнят теж упевнена, що спілкування зі старшими людьми цінне для обох поколінь.
"Ми люди нового покоління беремо на себе відповідальність про підтримку та поінформованість людей старшого віку. Мою підопічну з міста Лебедин Сумської області звати Галина Іванівна, їй 75 років, і вона все життя працювала вчителькою математики. Після смерті чоловіка їй дуже не вистачало спілкування. Не зважаючи на вік, вона дуже цікавий співбесідник, ми спілкуємося на будь-які теми. А її поради для мене дуже цінні", - каже волонтерка.
84-річний самотній переселенець зі Сходу Василь Кондрін, який проживає у селі в Долинському районі, каже, що проєкт "Мій телефонний друг" є дуже важливим.
"Я почув про цей проєкт і подзвонив. Зараз чекаю на свого волонтера. Телефонний друг для мене - на вагу золота. Живу сам на цілій вулиці. А зараз зима, нікуди не вийдеш. А коли хтось подзвонить, то і на душі стане легше", - зізнається дідусь.
Стати волонтером може кожен охочий. Для цього потрібно зареєструватися на сайті проєкту та пройти безкоштовне навчання.
Читайте також:
Франківський Карітас під час карантину надає допомогу хворим та самотнім (ФОТО)