На Прикарпатті працює єдиний в Україні центр реабілітації диких тварин (ФОТО)

На території Галицького національного природного парку розташовано багато цікавинок – є тут і музей природи землі галицької, і експериментальні ботанічні ділянки зі усілякими степовими травами, і екзотаріум з барвистими екзотичними папугами Австралії, Нової Зеландії, Японії та інших країн. Та найунікальнішим є тут єдиний в Україні центр реабілітації диких тварин.

 

Музей – справжній скарб для любителів природи рідного краю. Тут відвідувачі можуть ознайомитися з великою колекцією комах. Над збагаченням і розширенням експозиції продовжують працювати науковці Галицького НПП, вишукуючи все нові і нові види. Тут також зібрані опудала звірів та птахів цих територій, рідкісних червонокнижних або взагалі зниклих тварин. У дуплах декоративного дуба всередині музею вмостилися опудала кажанів. До слова, Галицький НПП займає перше місце серед природоохоронних установ нашої держави за кількістю видів цих незвичних тварин. Усього в Україні мешкає 26 різновидів, а 19 з них зустрічаються на території парку.

 

Ентузіасти підприємства започаткували унікальну установу – Центр реабілітації диких тварин. Для світової практики такі центри річ звична, проте у нашій державі він і досі залишається єдиним. Сюди звозять покалічених, приречених на загибель в умовах дикої природи звірів та птахів. Зараз у просторих вольєрах можна побачити чапель — білу та сіру, журавля, хижого канюка та совеня вухатої сови – усі вони повернуться у дику природу, як тільки зможуть самостійно харчуватися та літати. Погляд привертає блиск допитливих блискучих оченят – ручне лисеня Микита. Ще маленьким його відібрали у мами, тепер він звик до людей і поводиться як звичайне грайливе цуценя. До лісу Микита вже не повернеться, бо звик, що його годують. Та він ласий до легкої здобичі і неодмінно полюватиме на свійську птицю, не боячись підходити до людей та їх осель.

 

За час існування дбайливі руки працівників виходили та відпустили на волю більш ніж півтора десятка «пацієнтів». Переважно сюди потрапляють птахи та звірі, поранені мисливцями, пастками чи автомобілями. Їх приносять і привозять небайдужі звідусіль.

 

До кінця літа у Центрі збудують прихисток для водоплавних. З’явиться можливість допомогти більшій кількості тварин, адже через брак місця іноді доводиться відмовлятися від них.

 

Загалом, планується продовжувати розширення, тож долучитись до цієї справи запрошуються усі небайдужі.

 

Пропонуємо переглянути фоторепортаж із Галицького національного природного парку.








































Репортер


28.07.2011 2174 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

1004
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

2041
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2912
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3538
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3719
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6960 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3909

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5722

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6875 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7675
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2515
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4779
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5158
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

528
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

993
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1859
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3443
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

964
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1833
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3739
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3998 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5499