Відповідно до отриманої інформації з міжнародної системи повідомлення про продукцію, котра становить серйозний ризик, іграшка спінер COLOR SPIN LED модель CS5555 SYM0024 становить серйозний ризик.
Про це повідомляє Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, інформує Фіртка.
Читайте також: Спінери, які продають у Франківську, небезпечні для дітей (відео)
Як зазначають фахівці, акумуляторний відсік спінеру легко відкрити без використання будь-яких інструментів та отримати доступ до елементів живлення, які дитина може покласти у рот і проковтнути, що, в свою чергу, завдасть шкоди її шлунково-кишковому тракту.
"Зазначений продукт не відповідає вимогам Директиви щодо безпеки іграшки та відповідним європейським стандартам EN62115. Наразі на території Європейського Союзу уповноваженими державними органами прийнято рішення про відкликання продукту від кінцевих споживачів, вилучення продукту з ринку з обов’язковим його знищенням та заборону імпорту на кордоні Європейського Союзу. Управлінням захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області розпочато роботу по даному напрямку", - йдеться у повідомленні.
«Під час планової перевірки у Коломиї в одному з дитячих магазинів ми дослідили іграшку спінер на батарейках. Цю модель довелось вилучити з реалізації та забракувати, оскільки на іграшці відсутня будь-яка інформація. Ані маркування, ані інструкції. Вказано лише країну виробника – Китай. Іграшка небезпечна для дітей», - повідомила Осудар, пише Фіртка з посиланням на Укрінформ.
Вона зауважила, що в торгівельній мережі Прикарпаття є близько 7 моделей іграшки спінер. Ціни на них коливаються від 35 до 100 гривень і більше. Продають дитячу забавку, каже Осудар, навіть у магазинах побутової техніки. Фахівці Держспоживслужби мають намір перевірити безпеку усіх її моделей.
Довідково:
Спінер, фіджет спінер, вертун, крути́лка для рук, вертуха непоси́ди (англ. fidget spinner, hand spinner) — антистресова іграшка. У центрі спінера — підшипник з металу або кераміки, по боках розташовані кілька лопатей/крил або обважнювачів. Іграшка виготовляється з різних матеріалів, таких як латунь, нержавіюча сталь, титан, мідь і пластик. Матеріал і дизайн підшипників впливає на час обертання, тип вібрацій і шуму, створюючи унікальний сенсорний зворотний зв'язок.
Спінер рекламується як засіб допомоги людям, які мають проблеми з концентрацією уваги або відчувають неспокій (наприклад, СПАУ, аутизм або тривожний розлад), виступаючи в ролі спускового механізму для нервової енергії або стресу. Експерти розділилися в оцінках користі спінера для здоров'я: деякі вважають, що він може допомогти в цих випадках, інші заперечують цю можливість і вважають, що іграшка швидше відволікає, ніж допомагає сконцентруватися.
Хоча спінер часто подається як іграшка з користю для здоров'я, він став популярний серед школярів, які виконують із ним різні трюки. У результаті спінери заборонили в декількох школах США на підставі того, що іграшки відволікають дітей від навчання, але в окремих школах їх використовують обмежено, щоб допомогти учням сконцентруватися.
Станом на червень 2017 року спінери коштують від 50 до 500 грн. Завозяться вертуни переважно з Китаю. Переважають пластикові та металеві, але є навіть з дерева. Українські виробники спінерів — компанії "ЗробивТато" та "Крутиголовка".
Існує багато трюків зі спінерами. Більшість полягає в тому, щоб перекинути спінер, що обертається з однієї руки в іншу.