Вони тепер рідше ховаються. Частіше – гріються під сонцем. А найкращий захист для них – це напад.
На Прикарпатті почастішали випадки укусів змій. Від початку року від отруйних плазунів постраждали семеро жителів області. Серед них – діти, йдеться у сюжеті ТРК "Вежа", передає Фіртка.
Так днями у дитяче реанімаційне відділення Косівської ЦРЛ доставили 7-річного хлопчика. У стані середньої важкості. Змія вкусила його у стопу. А напередодні до медзакладу у важкому стані потрапила і 70-літня жителька села Бабче. Котру холоднокровна вжалила у руку.
Рятувальники наголошують, влітку людям слід бути особливо обережними при відвідуванні місць, де можуть водитися змії. І нагадують елементарні правила безпеки. Якщо все ж не вдалося уникнути укусу змії, панікувати не варто. Натомість знати правила надання першої домедичної допомоги в такому випадку потрібно кожному. Додатково обробляти місце укусу не потрібно, наголошують медики.
Краще відразу звернутися за допомогою до фахівців. При переміщенні чи транспортуванні потерпілого – зафіксувати уражену кінцівку. Однак, ні в якому разі не накладати джгут на травму і не припікати її. Та й про «дідівський» метод відсмоктування отрути краще взагалі забути.
Реакція людського організму на зміїну отруту може бути різною. Від пітливості, слабкості та блідості – до нудоти, підвищення температури тіла та зниження артеріального тиску. Особливо тяжко укуси змій переносять діти. А також алергіки та люди зі зниженим імунітетом. Тому краще зайвий раз не наражати себе на небезпеку.
Нагадаємо, на Івано-Франківщині жінка потрапила до реанімації через укус змії.
Читайте також: