Більше ніж вісім тисяч фізичних осіб-підприємців області отримали допомогу з часткового безробіття під час трьох місяців карантину.
Про це Суспільному повідомила заступниця директора обласного центру зайнятості Людмила Сірко, передає Фіртка.
За час дії карантинних обмежень велика кількість ФОПів закрилися, деякі змушені були платити штрафи.
Дев’ятий рік на орендованих 50-ти квадратних метрах існує магазин жіночого одягу. Його власниця Світлана Волкова каже, що не знає, чи вдасться продати товар під час осіннього сезону. У місяць жінка витрачає 32 тисячі гривень – оренда приміщення, зарплата та податки за п’ятьох працівників.
За її словами, у травні прибутків не було, адже всі масові заходи скасували. У липні, каже Світлана Волкова, вдалося "вийти на нуль". Проте, як тільки наприкінці серпня відновилася торгівля, магазин знову довелося закрити.
Під час карантину підприємиця запустила інтернет-сторінку. Проте, каже Світлана Волкова, продажі не є активними.
Заступниця голови ради підприємців Івано-Франківська Неля Вилегжаніна говорить, що без підприємців бюджет не наповнюватиметься. Проте держава не задумується над пільгами для них. Скасування єдиного податку міською радою у квітні та частково в травні на практиці не відбулася. Це ж стосується і кредитних канікул.
"Під час карантину сесія міської ради ухвалила рішення про скасовування єдиного податку у квітні 100%, а в травні – на 50 %. Що стається в податковій? До сьогоднішнього дня ці нарахування просто висять. І коли, наприклад, підприємець іде в податкову і просить довідку про відсутність заборгованості, бо треба цю довідку принести кудись, то податкова каже, що не може написати, що у людини немає заборгованості, бо ті гроші не зарахували на наступні періоди. Людям кажуть, щоб вони їх або заплатили, або податкова не дасть такої довідки, що немає заборгованості. У червні нам кажуть у банку про те, що відстрочили сплату відсотків, але ніхто їх не ліквідував. Зокрема, у нас було тіло кредиту невеличке – по кубу 25 тисяч. Ми за цих три місяці заплатили 9200 відсотків",- пояснила Неля Вилегжаніна.
В обласному центрі зайнятості розповідають, що під час карантину підприємцям виплачували від 2 700 та до 4 723 гривні допомоги. Найбільше виплачували в Івано-Франківську, у Коломийському, Калуському, Долинському та Надвірнянському районах.
"Протягом квітня-серпня 2020-го року звернулося 9 870 роботодавців, з них - 8 290 ФОПи, які є застрахованими особами. Вони мали право на отримання допомоги з часткового безробіття згідно з порядком надання та повернення коштів. За рішенням нашої робочої групи було ухвалено 8 112 позитивних рішень, які дозволили отримати допомогу", - зазначила заступниця директора, начальниця відділу організації профорієнтації обласного центру зайнятості Людмила Сірко.
Нагадаємо, з 31 серпня Івано-Франківськ, Коломию, Калуш, Косівський та Тисменицький райони занесено до червоної карантинної зони. Відтак, у населених пунктах заборонена робота закладів громадського харчування, закриті дитячі садочки та школи.
Читайте також:
«Не дамо знищити бізнес»: У Франківську біля обласної поліції відбулась мирна акція протесту (ФОТО)
Ні червоній зоні: в Івано-Франківську сотні людей протестують проти карантинних обмежень (ФОТО)
Попри протести Івано-Франківськ залишили у "червоній зоні"
Люди мають право на роботу і життя: у Франківську під стінами ОДА протестують ресторатори (ФОТО)