Нещодавно на кафедрі гістології, цитології та ембріології ІФНМУ завершився капітальний ремонт.
Повністю оновились усі приміщення площею понад 1000 м2, інформує Фіртка з посиланням на ІФНМУ.
Якщо вдатися в історію, то у 1980-х роках нинішні приміщення кафедри були горищем морфологічного корпусу, де жили птахи та кажани. У кінці десятиліття керівництво університету вирішило «поселити» там кафедру гістології.
«Багато років підлоги, електрика були в жахливому стані, стіни час від часу оновлювалися, але ще старими крейдяними побілками, єдине, що раніше було зроблено, це заміна вікон на металопластикові під час реконструкції даху на корпусі, — згадує Сергій Геращенко. — Ми довго йшли до цього ремонту, адже для нього треба було акумулювати величезний об’єм матеріалів, від покриття підлоги до електропроводки».
Масштабний ремонт почався влітку минулого року. Навчальний процес ніхто не скасовував, тому кафедрі довелося підлаштовуватися. Коли в Україні почався карантин, практично всі навчальні кімнати вже були завершені, і кафедра використала відсутність студентів, щоб довести роботи до кінця.
На кафедрі повністю замінили електропроводку, тепер вона відповідає потребам сучасної апаратури, яким нині обладнується кафедра. Також тут замінили підлогу, в коридорі встановили підвісну стелю, оновилися стіни, встановлена нова сантехніка. Замінили також старі меблі в лабораторії, асистентських.
На стінах зобразили мікропрепарати.
«Ми радилися з художником, знайомили його з виглядом мікропрепаратів, і за місяць ця талановита людина сприйняла всю гістологію, — згадує професор Геращенко. — Результат перевершив усі наші очікування. Тепер кафедру гістології ні з чим не сплутаєш. До того ж студенти впізнають мікропрепарати, зображені на стінах, тож це має і навчальний ефект».
Зараз кафедра очікує на прибуття нового обладнання, зокрема, 20 нових сучасних навчальних мікроскопів.
Читайте також: