У селі Боднарів, що на Калущині, школу будують з початку незалежності України.
Поки триває це будівництво, діти змушені навчатися у приміщеннях, зведених ще на початку минулого століття, інформує Фіртка з посиланням на Суспільне.
Більшість учнів Боднарівської загальноосвітньої школи вчиться у приміщенні, що побудоване за часів Австро-Угорщини. Цей корпус називають "старою школою". Усі кабінети пристосовували до шкільного навчання. Меблі та шкільне приладдя – старі.
А капітальний ремонт у класах не проводили десятиліттями. У кабінетах збереглися старі кахельні печі, які опалюються дровами. Ними прогрівають класи, коли центральне опалення вимикають. Школа має ще один корпус. Розділяє ці будівлі дорога національного значення Н-10. Дітям щодня доводиться переходити трасу, аби потрапити в інший корпус.
"Дорога роз’єднує нашу школу посередині. Два метри звідси, два звідси. Це, звичайно, величезні незручності і для нас, і для безпеки, і життя дітей. Було надзвичайно багато різного роду випадків ДТП, які призводили і до травм, і небезпеки для життя учнів і вчителів", - розповідає директор навчального закладу Богдан Олійник.
Тут є пішохідний перехід та дорожній знак. Проте місце все одно небезпечне, каже директор школи. З його слів, облаштувати додаткові обмежувальні бар’єри для автомобілів неможливо, адже це - дорога національного значення. Єдиний вихід – не проводити тут навчання.
Але інших приміщень зі спортзалом школа поки немає. Усі учні саме тут займаються фізкультурою. Площа приміщення – трохи більше 50-ти квадратних метрів. Обігрівають його винятково дровами, центрального опалення немає.
Восьмикласник Руслан каже, що хотілося б нового спортивного інвентарю та більших приміщень:
"Як школу добудують, у нас буде величезний спортзал – ось цього я хочу. Я, звичайно, граю воротарем, а хлопці наші атакують. Але найкраще саме зараз грати у волейбол, бо для футболу не дуже аж багато є місця".
Приблизно за сто метрів від корпусів школи є футбольне поле. Його школярі ділять із дорослою сільською командою. А ще далі – майданчик зі штучним покриттям.
У школі вчаться 309 дітей. Початкові класи займаються у будівлі дитячого садка.
Зараз через коронавірусну інфекцію три класи відправили на самоізоляцію, каже директор Богдан Олійник. За його словами, жоден кабінет закладу не відповідає епідемічним нормам:
"Якщо за нормами санепідемстанції, має бути не менше 10 квадратних метрів на учня, то у нашій школі є найбільше 1,7 квадратних метрів на учня". Зараз у Боднарові будують нову школу.
Фундамент тут заклали ще у 1992-му році. Проте будівництво призупинили до 2010-го. Тоді переглянули проєктно-кошторисну документацію і фундамент заново перебудовували. Активна фаза спорудження школи розпочалася у 2016-му році. Тоді заклад отримав 10 мільйонів гривень від фонду регіонального розвитку. Зараз будівельники звели основний корпус школи, встановили покрівлю, вікна та провели електрику.
У 2019-му році із фонду спрямували ще 10 мільйонів гривень. На ці гроші споруджують спортзал та проведуть воду і опалення, каже сільський голова Микола Дрогомирецький:
"Згідно з цьогорічними перерахунками, вийшли на суму в межах 97 -100 мільйонів гривень. Це з повною "начинкою": комп’ютери, парти, усе устаткування. Якщо це опорна школа, це буде, наскільки я розумію, ліцей дванадцятилітній".За словами сільського голови, завершити будівництво школи планують у наступному році, проте через підвищення цін кошторис і терміни будівництва можуть переглянути.
Читайте також:
На Прикарпатті діти змушені долати 10 кілометрів, щоб дістатись до школи (ФОТО)
На Прикарпатті вчителі вже сьомий рік ремонтують школу власним коштом (ВІДЕО)
Прикарпатка разом з родичами відремонтувала сільську бібліотеку (ВІДЕО)