На Франківщині відгримів етно-фольк фестиваль "Вільха" (фоторепортаж)

 

 

 

Ще з обіду у селі Вікняни, що на Тлумаччині, гамірно і велелюдно. Веселі забави, конкурси, пісні і танці, забіги поросят, та ще багато цікавинок. Усе це – етно-фольк фестиваль «Вільха».

 

«Ми хочемо популяризувати нашу унікальну покутську культуру: забави, пісні, ігри, кухню. Бо пишатись дійсно є чим. Тлумаччина – дуже мальовничий край, який має свою багату історію. І ми хочемо, аби про це знало якомога більше людей», – каже організатор фестивалю Михайло Ковтун.

 

На кількадесят метрів вітер розносить неймовірні аромати. Це свої найкращі домашні страви приготували місцеві господині.

 

«У нас тут і пампушки, і солодкі рогалики, і сирники, і навіть наші фірмові солені огірочки. Є все, чого душа забажає», – хваляться господині із села Палагичі.

 

Поруч для гостей фестивалю варять козацький куліш учасники АТО, які нині проходять реабілітацію у Клубівцях, у «Бандерівському схроні».

 

«У цю страву, крім м’яса, картоплі, пшона і цибулі, треба вкласти головний інгредієнт – душу», – жартує керівник Центру реабілітації бійців АТО «Бандерівський схрон» Ігор Чернецький.

 

А ще на гостей фестивалю чекали майстер-класи з гончарства, писанкарства, вишивки, виготовлення ляльок-мотанок. Спортивні змагання на силу, швидкість і вправність. Забави для будь-якого віку: діток, молоді, подружніх пар, поважних газд та газдинь.

 

Саме тому на «Вільсі» зібралось так багато людей.

 

«Зараз людям в селі просто немає куди піти. А тут таке свято. У Вікняни приїхали гості з інших областей та навіть з-за кордону. Люди тут здружуються, обмінюються думками, показують свої таланти. Виявляється, ми вміємо і співати, і танцювати. І треба це берегти», – каже міський голова Тлумацької ОТГ Роман Круховський.

 

Фестиваль «Вільха» проводять уже не вперше. Та цього року його вирішили зробити на обласному рівні. За допомогою звернулись до благодійного фонду Олександра Шевченка «Новий Івано-Франківськ» та депутата обласної ради від партії «УКРОП» Миколи Палійчука.

 

«Ми не могли не підтримати цей захід. Адже з кожним днем жити стає все важче: ростуть ціни на комунальні послуги, продукти харчування. І людям важко жити, особливо у селі. В погоні за зароблянням грошей вони мало спілкуються між собою. А такі фестивалі – це, по-перше, відновлення традицій, а по-друге, можливість вийти у люди, поговорити, і відсвяткувати наше традиційне свято Петра і Павла», – каже заступник керівника БФ «Новий Івано-Франківськ» Володимир Олійник.

 

Насиченою була і концертна програма фестивалю: фольклорні та естрадні виконавці Тлумаччини, музичний гурт «Рура», «КораЛЛі», «Брати Станіслава». А ввечері на гостей дійства чекала фестивальна ватра і святковий феєрверк.

 

 

 

 

 

 

 

 


14.07.2017 2638 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6878 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466