Ще з обіду у селі Вікняни, що на Тлумаччині, гамірно і велелюдно. Веселі забави, конкурси, пісні і танці, забіги поросят, та ще багато цікавинок. Усе це – етно-фольк фестиваль «Вільха».
«Ми хочемо популяризувати нашу унікальну покутську культуру: забави, пісні, ігри, кухню. Бо пишатись дійсно є чим. Тлумаччина – дуже мальовничий край, який має свою багату історію. І ми хочемо, аби про це знало якомога більше людей», – каже організатор фестивалю Михайло Ковтун.
На кількадесят метрів вітер розносить неймовірні аромати. Це свої найкращі домашні страви приготували місцеві господині.
«У нас тут і пампушки, і солодкі рогалики, і сирники, і навіть наші фірмові солені огірочки. Є все, чого душа забажає», – хваляться господині із села Палагичі.
Поруч для гостей фестивалю варять козацький куліш учасники АТО, які нині проходять реабілітацію у Клубівцях, у «Бандерівському схроні».
«У цю страву, крім м’яса, картоплі, пшона і цибулі, треба вкласти головний інгредієнт – душу», – жартує керівник Центру реабілітації бійців АТО «Бандерівський схрон» Ігор Чернецький.
А ще на гостей фестивалю чекали майстер-класи з гончарства, писанкарства, вишивки, виготовлення ляльок-мотанок. Спортивні змагання на силу, швидкість і вправність. Забави для будь-якого віку: діток, молоді, подружніх пар, поважних газд та газдинь.
Саме тому на «Вільсі» зібралось так багато людей.
«Зараз людям в селі просто немає куди піти. А тут таке свято. У Вікняни приїхали гості з інших областей та навіть з-за кордону. Люди тут здружуються, обмінюються думками, показують свої таланти. Виявляється, ми вміємо і співати, і танцювати. І треба це берегти», – каже міський голова Тлумацької ОТГ Роман Круховський.
Фестиваль «Вільха» проводять уже не вперше. Та цього року його вирішили зробити на обласному рівні. За допомогою звернулись до благодійного фонду Олександра Шевченка «Новий Івано-Франківськ» та депутата обласної ради від партії «УКРОП» Миколи Палійчука.
«Ми не могли не підтримати цей захід. Адже з кожним днем жити стає все важче: ростуть ціни на комунальні послуги, продукти харчування. І людям важко жити, особливо у селі. В погоні за зароблянням грошей вони мало спілкуються між собою. А такі фестивалі – це, по-перше, відновлення традицій, а по-друге, можливість вийти у люди, поговорити, і відсвяткувати наше традиційне свято Петра і Павла», – каже заступник керівника БФ «Новий Івано-Франківськ» Володимир Олійник.
Насиченою була і концертна програма фестивалю: фольклорні та естрадні виконавці Тлумаччини, музичний гурт «Рура», «КораЛЛі», «Брати Станіслава». А ввечері на гостей дійства чекала фестивальна ватра і святковий феєрверк.