Небезпечних показників у воді, яку п'ють діти в освітніх закладах області, цьогоріч не зафіксували.
Про це Суспільному повідомила головна спеціалістка ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Леся Семанчук, пише Фіртка.
Якість питної води у дитячих садках і школах Прикарпаття перевіряють щонайменше раз у два роки. Цьогоріч Івано-Франківська державна регіональна лабораторія Держпродспоживслужби дослідила 184 проби питної води, які були відібрані в закладах освіти.
"Цього року в нас було 13 проб питної води, яка не відповідала по фізико-хімічних показниках у таких тергромадах: Городенківська, Тлумацька, Войнилівська, Рогатинська, Гвіздецька та Ямницька", — перелічила Леся Семанчук.
Працівники Держпродспоживслужби досліджували воду й на наявність мікробіологічних показників. Відповідні відхилення від норми зафіксували у семи пробах питної води. Зокрема, в закладах освіти Більшівцівської, Долинської та Рожнівської тергромад.
"Дуже небезпечних показників знайдено не було. Те, що не відповідало нормі, безпосередньої загрози здоров’ю дітей не несе. Але все одно вода повинна бути гарантованої якості… Тому таку воду без кип’ятіння пити не можна", — каже Леся Семанчук.
Керівникам закладів, де виявлено порушення якості питної води, надали припис. Також фахівці Держпродспоживслужби зауважили, що за останні роки відчувається тенденція до покращення якості питної води у школах і садках області.
Читайте також:
Понад 40% колодязів містять нітрати: на Франківщині перевірили воду приватних обійсть
І як у Калуші вода? Чиста - добре.
Та тиск води такий що автоматичні пральні машинки виключаються з відповідною помилкою "недостатній напір води". Аналогічно колонки і бойлери - помитись теплою водою неможливо.
Мер міста Калуша Найда може і хороший хлопець, але схоже "Водоканал" його втопить. Бо здається наче він нічим не керує, а все якась групка підприємців-бояр свій інтерес пропихає з ларьочками. Треба виправлятись поки не пізно.